Reklame i druge improvizacije na autobusima

Autor nukleusri, Studeni 29, 2007, 00:20:36

MAKI

Ma daj čudno.Palentari ostaju bez reklama a Ovi dobivaju  ;D
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

lukica

Citat: Boki651  u Siječanj 15, 2010, 17:42:44
701 ima reklamu na prednjem lijevom dijelu, čini mi se o prozorima ili vratima ;D
Vidio sam to danas  dok je vozio na petici... Zašto su na novi bus stavili reklamu? ???
šta na ovim avtomontažama nema mjesta?

MAKI

Mogli su to komotno 536 stavit kad je ostao bez svog Dugogodišnjeg Varteksa
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Berlingo

Da li je neko danas vidio taj bus? Ja sam jucer vidio reklamu i cini mi se da pise nekakav Pavlic. Danas se ipod rotora na Skurinjama mimoilazim s busom i gledam u retrovizor Jumpera. Ucinilo mi se da pise 701. Znaci ili sam ja krivo citao (najvjerovatnije) ili je to opet neki novi biser iz Troleja.

MAKI

Meni se ucinilo da je Erste bio sam iza njega na 1a ali to nisma siguran
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

ikar

701 je dobio reklamu, i bio je jučer na liniji 5!

Berlingo

Ma to sam i mislio jer sam ga vidio jucer kad sam se vratio iz Zagreba. A danas? Nije ga niko vidio? Vjerujem da sam naopako krivo procitao GB, ali samo provjeravam.

Bari

Ja sam danas vidio 701, te sam slikao novu reklamu. Evo kako to izgleda:








Hvala ljubaznom vozaču na dopuštenju za slikanje.
KREPAT MA NE MOLAT !

Berlingo

Ispricavam se sta sam krivo vidio. Godine rade svoje. Bari, da nisi ti slikao ovo sta je sjedilo unutra? ;D

Bari

Citat: Berlingo  u Siječanj 16, 2010, 16:40:37
Ispricavam se sta sam krivo vidio. Godine rade svoje. Bari, da nisi ti slikao ovo sta je sjedilo unutra? ;D

Slikao bi ja, ali nesmijem... ;D
KREPAT MA NE MOLAT !

Shole

Čudi me da su preskočili Conecte.  Doduše zglobnih i nema u gradu, a solo ionako voze samo po divljim koridorima pa se reklama ni ne vidi.  BTW, dal je neko išao za tim da po Rivi uopće ne voze solo busevi ?

Komentar:  bezveze, uopće mi se ne sviđa.  Al isto tako mislim da bi reklame mogle solidno popunit blagajnu kad bi neki marketinški sposobni ljudi radili u troleju pa privukli potencijalne oglašivače.  Kad pogledam reklame u Splitu o autobusima, u ZG po tramvajima, u Dubrovniku.......  Rijeka i Autotrolej nemaju ni 5% toga, a čisto sumnjam da nebi bilo interesa.  Jer ako jedna PODRAVKA ima šta ja znam koliko tramvaja komplet opituranih i pitaj boga koliko buseva u Splitu poljepljenih i preko stakala, stvarno mi nije jasno zašto nema niti jedne male reklamice u Rijeci  (Podravku sam izmislio samo za primjer). 

Nek Trolej bude pionir u nečemu pa nek sljedećih 10 Citara kupe shoping centri i nek svaki bude obljepljen u bojama jednog.  Čisto sumnjam da jedan KONZUM nema 200 000 Eura namjenjenih reklami.  Nek daju pare za bus i bus će dok ne ide u rashod bit obljepljen u Konzum.  Svi sretni i zadovljni.  Putnici sa novim busevima, Trolej isto jer ima nove buseve, Shoping Centar zato jer ima putujuću reklamu .....   Stvarno ne vidim nijedan minus u tome

lukica

Citat: Shole  u Siječanj 16, 2010, 18:06:49
Komentar:  bezveze, uopće mi se ne sviđa.  Al isto tako mislim da bi reklame mogle solidno popunit blagajnu kad bi neki marketinški sposobni ljudi radili u troleju pa privukli potencijalne oglašivače.  Kad pogledam reklame u Splitu o autobusima, u ZG po tramvajima, u Dubrovniku.......  Rijeka i Autotrolej nemaju ni 5% toga, a čisto sumnjam da nebi bilo interesa.  Jer ako jedna PODRAVKA ima šta ja znam koliko tramvaja komplet opituranih i pitaj boga koliko buseva u Splitu poljepljenih i preko stakala, stvarno mi nije jasno zašto nema niti jedne male reklamice u Rijeci  (Podravku sam izmislio samo za primjer). 
ima i u Šibeniku od t mobile reklama i od audia preko cijelog busa(i stakla)... meni je fornije vidjet cijeli bus obljepljen(bez stakala) kad bi trolej možda smanjio cijene obljepljivanja cijelog busa i to ponudio većim kompanijama, bilo bi više zainteresiranih i više para u blagajni, ali i više reklama :D...

kico101

Citat: Shole  u Siječanj 16, 2010, 18:06:49
Čudi me da su preskočili Conecte.  Doduše zglobnih i nema u gradu, a solo ionako voze samo po divljim koridorima pa se reklama ni ne vidi.  BTW, dal je neko išao za tim da po Rivi uopće ne voze solo busevi ?
Ima zglobnih u gradu ;D: 669,670. Po Rivi voze solo na 1A i 8.

Citat: Shole  u Siječanj 16, 2010, 18:06:49
Komentar:  bezveze, uopće mi se ne sviđa.  
Niti meni. :(

Citat: Shole  u Siječanj 16, 2010, 18:06:49
Nek Trolej bude pionir u nečemu pa nek sljedećih 10 Citara kupe shoping centri i nek svaki bude obljepljen u bojama jednog.  Čisto sumnjam da jedan KONZUM nema 200 000 Eura namjenjenih reklami.  Nek daju pare za bus i bus će dok ne ide u rashod bit obljepljen u Konzum.  Svi sretni i zadovljni.  Putnici sa novim busevima, Trolej isto jer ima nove buseve, Shoping Centar zato jer ima putujuću reklamu .....   Stvarno ne vidim nijedan minus u tome
Ideja je, po mojem mišljenju, jako dobra, samo je pitanje tko bi bio vlasnik autobusa? Logično je da to bude Autotrolej ( upravljanje, održavanje ), ali opet, ako ga kupi trgovački centar, hoće li ga moći prodati, ako u međuvremenu bankrotira ( kao neki, nećemo ih navoditi )?
Ako ih već oblijepe, neka to ne bude preko prozora. Ako se vozim, volim nesmetano gledati van. ;)
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Ma naravno da bi trolej bio vlasnik, ali da postoji neki ugovor ili što već i da se zna da je pare za taj i taj bus dao METRO i bus će uvijek bit u Metro designu.

A što se tiče solo po Rivi, krivo sam se izrazio, mislio sam na to da vozači koji voze solo buseve u rotaciji (2A,3,4,7A) ne voze onuda.  1A vozi solo ali je u rotaciji zglobnih ekipa i taj tjedan je njihov bus rezervni, a oni voze rezervni solo. A osmica ima dvije standardne ekipe i isto nije u rotaciji.

Berlingo

Danas ujutro sam imao prilike voziti se uz 701 i detaljno ga proucavati. Zbilja jadno izgleda s reklamom do asfalta. Naravno, to je moje misljenje. Ne svidja mi se niti malo.