Operativno liječenje strabizma i D kategorija ?

Autor Lion's Driver, Srpanj 23, 2016, 17:27:22

Lion's Driver

Pozdrav kolege s autobusa i postovanje. Ovako... 21 mi je godina i posao vozaca autobusa mi je zivotni cilj ali... jesam profesionalni vozac imam C CE kat kod95 taho karticu i sve je super... trenutno vozim kiper...da ne duljim...

Da li je itko od vas imao problem s ocnom manom strabizam... naime...kad sam bio klinjo imao sam taj strabizam...nosio naocale da bi na kraju rjesavao u petom razredu operativnim putem...

Sada imam struku vozaca C kategoriju...CE  su me jedva pustali a kad sam radio lijecnicko za posao također su me pocastili pitanjem "a da mjenjas struku" a to mi zbog  doktorskih gluposti ne pada na pamet...

Njihova dijagnoza je da mi je operacija ostetila "stereo vid" sto ja nemam pojma nit osjetim...nit znam sta je to... boke odlicno vidim... naocale mi ne trebaju...sve ama bas sve super al me i dalje strah sto ce bit samnom...ocu li ikad sjest za volan autobusa...

Toliko sam frustriran...izbezumljen... i sad mi je svega toga zao nemate pojma koliko... jos k tomu nitko nece od lijecnika da porazgovara o tome da znam u cemu je problem... do kad cu smjet vozit i kamion sam neznam  ??? :'(

Ivano31

Imam takoder strabizam a ove godine biram srednju skolu i velika mi je zelja prometna skola nadam se da cu moc upisat

tramvajac 92

Prometna škola je tehnička škola, gdje uvjeti ovise o smjeru koji biraš. Prometna škola Rijeka nudi:

* Tehničar cestovnog prometa
* Tehničar za poštanske i financijske usluge
* Vozač motornog vozila

Za prva 2 smjera ti to sigurno neće biti problem, a što se tiče vozača, to najbolje pitaj svog doktora.  ;) Kao bivši učenik prometne škole... ne vidim razlog zašto bi ti to smetalo u prva 2 programa.

Ivano31

Najvjerojatnije nece ni za vozača smetat vidim na oba oka jako dobro ali samo malo "bjeze" vise estetski problem nego zdravstveni.

Shole

#4
Nemoj ić u Prometnu školu za vozača motornog vozila.  To je "izumrlo" zanimanje koje postoji samo u ex socijalističkim zemljama.  Europske države ne poznaju zanimanje vozač.  To stječeš polaganjem profesionalnih kategorija i periodičnom izobraznom  (code 95)  svakih 5 godina, a bitno je jedino da imaš bilo koje drugo zanimanje srednje stručne spreme.  Obzirom da smo i mi u EU, vjerovatno će i kod nas brzo nestat da škola.   

Moj savjet ti je da završiš bilo šta drugo tako da imaš još neko zanimanje čisto iz praktičnih razloga.  Lako se ostaje bez profi kategorija (C/D/E) samo da ti šećer u krvi poraste i nebudeš ga mogao vrati u normalu,  pa onda nedaj bože problemi sa vratnom kralježnicom kad se pojave vrtoglavice, ili nekakva ozljeda noge ili stopala.  Automatski ti se oduzimaju kategorije i teško ih ikad više vratiti.  I šta ćeš onda radit u životu ako ti je jedina završena škola ona za vozača, a ne možeš to više radit.  Nećeš vječno bit mlad.   Obzirom da si još mlad i da imaš vremena,  ionako nebi mogao vozit autobus do 21 godine, tako da imaš vremena završit "bolju" školu.   Upiši ti lijepo za tehničara cestovnog prometa, i kad završiš 4 razred odi položit još par predmeta prekvalifikacije da budeš i vozač. 

lussin

Apsolutno sve stoji. U nekim firmama (van autobusne branše konkretno) već sad, pa i unazad nekoliko godina primaju za vozača sa završenom srednjom za tehničara uz C kategoriju, često i uz prethodno završenu neku drugu strukovnu srednju

Ivano31

Puno hvala na savjetima  ocjene imam za bolje skole od prometne jos cu dobro razmislit di cu ic.