Bregava Trans - razno

Autor erobuss, Listopad 08, 2008, 08:35:34

Man lion's coach

Evo vozim se sa Bregavom trans vec 10 godina i vise godina, veliki problem su autobusi koji rade linije Stolac - Mostar,
Bregava posalje mercedesa 0303 ljeti, a znamo kakve su temperature u hercegovini, temperatura bude cak i do 40 stepeni, sve sto ima u autobusu jesu 2 sibera, a u autobusu je 50 putnika....Evo uistinu se nadam da ce doci pobosljanja voznog parka u Bregavi trans, poslije svake linije jadni vozac nakupi punu kantu mirisnih maramica, dosta putnika izgubi nesvijest u autobusu pa opet jadni vozac mora intervenisati...




elvis

#16
Mislim da bi i to trebalo biti rijeseno u narednom periodu,mada dobro je i sada,dok je bila drzavna firma slali su TAM-ove i Steyra na linije za Sarajevo,sad su tu MAN-ovi,Neoplani,MB 0404,ISUZU-i...i oni u svojim dnevnim rutama imaju i polaske za Stolac....a i u odnosu na RENNER ovi su avioni svi

Onaj treci City nema klimu,onaj sto samo lokalne linije vozi,ali ima extra ventilaciju,dok je bio kod Krajnovica on mu je nesto naknadno ugradjivao,prije 2 godine sam s njim isao u Neum,i sjecam se da je raja sofera pohvalila za klimu,onda im je on rekao da nema klimu pa mu par njih nije vjerovalo

Man lion's coach

Evo slazem se sa tobom Elvise ovaj 3 city ima extra grijanje i dobru ventilaciju, dva mercedesa padana imala su klimu, jedan je na rekonstrukciji, drugi i sad vozi, u razgovorima sa vozacima skontao sam da ni u jednog padana klima neradi...Kad bi se u ta dva auta napravila klima  onda bi mogli pokriti udarne linije, gdje voze puni autobusi...

elvis

Za onog koji vozi ti ne bih znao reci radi li mu klima,jer sam ga vidio svega par puta u zivotu,proslo ljeto je jedan dan isao u Sarajevo,ali nisam znao na vrijeme,a bas bih volio i s njim preci koji kilometar,a drugi je imao sigurno klimu ispravnu jer na njegovim zadnjim turama sam putovao s njim par puta do Sarajeva i radila je,bilo je to u ljetnom periodu,sa renoviranjem su trenutno stali,ali ubrzo bi trebali nastaviti i zavrsiti ga,tako da bi i on vec ovog ljeta mogao proraditi punom parom,a posto su sada tu MAN-ovi i Neoplani Padane bi trebao uglavnom raditi lokalne linije,upravo te koje si ti spomenuo

mirzony

#19
 City 307-J-389 (ljubicasti) je ucestvovao u sudaru (mislim da je to bilo 2005 ili 2006) na ulazu u Mostar iz pravca Jablanice u naselju Bafo kada se u njega direktno zabio renault 5 pri cemu je vozac renaulta smrtno stradao, a autobus se prevrnuo na desnu stranu. Autobus je prevozio rukometasice mostarskog Galeba.

elvis

#20
Bijeli je bio u tom udesu,udario u njega BMW,a Neoplan se prevrnuo na haubu od Renault 5,vozac BMW-a poginuo,na Neoplanu bila ostecena prednja karambolka,prednja donja sajba,prva dva desna bocna stakla,staklo na prednjim vratima....a zadnju sajbu razbili putnici da izadju iz busa,sve u svemu sreca u nesreci je bila na strani Neoplana

mirzony

Mislio sam da je ljubicasti ucestvovao u tom sudaru zbog tog sto kad ga je Bregava trans kupila 2004 ili 2005 na masci je imao zaljepljenih pet zvijezda kojih sada nema, pa sam zbog tog mislio da je ljubicasti bio ostecen u sudaru.

elvis

Istina je da je imao zvijezdice na masci,ali one su skinute jer je maska farbana,neko mu je ogrebao lijevi bok negdje na parkingu pa su farbali cijelu masku,ljubicasti nije imao ozbiljnijih problema otkako je u Bregava-transu,a neko mi je pricao da je prvu liniju u ovoj firmi odvezao 11.07.2003.god. Zapamtio sam to po sahrani u Srebrenici koja je istog datuma...

Man lion's coach




Ova 0303 sto je radjena, moram reci da je"usrana", jer znam kakva je prije bila. Bas sam razgovarao sa jednim vozacem i on se duboko razocarao, jer je ovo bilo jedno od boljih auta, auto koje se nije moglo pokvariti. Ima jedna slika kad su vozeni Velezovi navijaci svi su autobusi i bregavini i autoprevozovi bili razbijeni, prozori siberi sicevi itd jedino ova 0303 ostala zdrava. Stvarno steta, onako utegnuto auto. Jedan veliki  minus za mehanicare :( :( :(

elvis

Mozes li konkretno reci sta je to na njoj "usrano" ???

Bio sam par puta sa majstorom koji ju je lakirao i nisam uspio primjetiti da je nesto na njoj lose uradjeno,jedini nazadak na njoj je to sto su joj oduzete ratkape koje su postavljene na drugo vozilo,i to sto sad nema plavu liniju ispod stakala,osim toga vareno je i nesto oko prednje i zadnje osovine unutra tako da sad ne moze biti gora nego sto je bila,nego samo visestruko bolja,a moj prijatelj koji radi u Konjic-busu pricao mi je par puta o tim nadrisoferima koji se zale na sve zivo,a ustvari im je sve potaman ;)

Man lion's coach

#25
Lupa trese, stvarno sam ocekivao nesto vise kad su mi rekli da ce se raditi. U tom autobusu nije se mogla cuti muha osim rada motora :D

aaaaa

#26
Citat: balja  u Ožujak 27, 2010, 15:39:22
Lupa trese, stvarno sam ocekivao nesto vise kad su mi rekli da ce se raditi. U tom autobusu nije se mogla cuti muha osim rada motora :D

Kako ce lupati poslije reparacije vise nego prije reparacije. Logicno je da su šarafi koji drze enterijer bili popustili i da su nakon reparacije zategnuti. Ne kontam????

elvis

Unutrasnjost u Konjicu nije dirana,autobusu je uradjena limarija,lakiran je,zatim izvareni su tzv. mostovi nazad iznad osovine koji su bili protruhli,stavljeni su novi jastuci kao i lezista u koje se ubacuju jastuci,naprijed je takodjer nesto vareno oko osovine...oko motora isto tako promjenjeno je par gumica,crijeva koja su izgledala dotrajalo,i izvrsen je detaljan pregled ostalih sklopova...tako da ako su plastike tresle i skripale prije tresu i sada,ne znam sta drugo moze biti

Man lion's coach

Moram pohvaliti danasnje vozace za Sarajevo, jer su bili spremni pomoci, odgovoriti na svako pitanje znaci usluga na viskom nivou...  :)

elvis

#29
Jos da nam kazes koji su bili,ako su MAN-ovi isli pretpostavljam da su bili Bajro-Baja i Ševko-Ševa...

2 legende zasigurno,extra ljudi,profesonalni vozaci...