Autobusi - razno (3)

Autor CONECTO430, Lipanj 08, 2017, 13:09:02

MAN truck bus

Citat: MAN truck bus  u Srpanj 31, 2019, 20:03:59
U 96 na vozačkim vratima umjesto donjeg stakla postavljen komad drveta.  th-down
Evo i slike.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

danas, 453 na liniji 223, kod stanice dubecka 26 mu je pao poklopac motora, vozac je obavijestio centar i nastavio lagano (10ak km/h) do dupca, gdje su onda dosli majstori i rijesili problem. 

vrba

G.br. 324

Sent from my SM-J530F using Tapatalk


smogovci.bbb2

Danas sam se vozio u 81 na 168. Izvana je cijeli obnovljen samo ne znam jel to nešto novo ili od prije ??? Naravno, klimi radi grijanje, ne i hlađenje ;D
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

Zanimljiva naljepnica na 334.  kava
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

vrba

763 se vratio u promet nakon zapaljenja.

smogovci.bbb2

I 155 je friško cijeli oličen izvana perfeto
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Robert

#742
Citat: smogovci.bbb2  u Kolovoz 30, 2019, 16:54:14
I 155 je friško cijeli oličen izvana perfeto
Evo ga na kraju dana s natpisom da ide u garažu



Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

smogovci.bbb2

Da li bi bilo isplativo da su sa izgorenog 165 prebacili i ugradili klimu na 155 buljo
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Robert

#744
Nisam siguran jel 165 uopće i imao klimu (ispravnu), ali recimo i da je ne bi se mogla prebaciti jer pretpostavljam da je i kompresor koji je vjerojatno straga i dio instalacija izgorio. A onda instalacije i prilagodba na ovaj autobus. Ako nisu isti motori (moguće da je ovaj slabiji) pitanje kako bi se ponašao u vožnji.

Tomek

165 je imao klimu, a motori od 155 i 165 su potpuno isti. Al dok ljeti u većini autobusa sa klimom ne radi klima tko bi o tome opće mislio.

Robert

#746
Hvala. Nisam znao da su isti. Mislio sam s obzirom, da je 155 stariji i jedini bez klime da ima različit motor (druga oznaka motora). Al i dalje sam mišljenja da se takve stvari kao klima, el. instalacije i sl. koje se moraju razvlačiti po cijelom busu ne isplati raditi po sistemu staro sa starog jer je pitanje hoće li i kako raditi te koliko dugo. Da se radi samo o kompresoru a da instalacije postoje onda je to druga priča.

tramvajac 92

D2866 LUH 24 je motor u NG 313, zapremnine 11.967 cm3, redni 6 cilindara. Što se tiče 155, dugo vremena je vozio i bez klime za vozača, jer mu se nešto pokvarilo, a u ZETu baš i ne popravljaju  kava

Nego, što se tiče klime u autobusima, ona je osposobljena na većini vozila koja imaju klimu (ne mogu tvrditi da radi u svima, ne vozim se baš puno), ali recimo 532 hladi bolje nego moj frižider doma.

smogovci.bbb2

Da, tako je to u ZET-u. Iz ekstrema u ekstrem. Klima ili grije ili je smrzavanje. Umjerno i podešeno izgleda ne postoji umnik2
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Napokon spoznaješ kako nas isti vlasnik drugačije tretira.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln