Prijedlozi za kupnju autobusa (savjeti)

Autor man134, Travanj 29, 2008, 20:11:57

bmax

Miky pa zašto se kad je sve tako crno ti još baviš prijevozom.

miky

Zato što od toga ipak nekako preživljavam, ali da imam neki drugi posao uz ovaj nebi mogao fizički i psihički to izdržati. Svih nas u ovome poslu financijski drži nešto drugo ( kuća-apartmani, sobe,,,, žena, otac, mater, nekoga ljubavnica itd ). Ja npr, nemam još puno kredita, zapravo sa dvije vozne jedinice vračam jednu, ali da sad počinjem i da moram uzeti kredit,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,ODUSTAO BIH OD TOG POSLA, ma koliko ga volio. Zaposlio bih se negdje za plaću u neku firmu, pa ćak i kod privatnika. Recimu vozači Libertasa, Atlasa i sl. parkiraju bus kad završe, zabilježe što ne radi i što bi trebalo pogledat, a naravno i da se malo opere......a ja svaki dan kožicu ( ne onu dole) pa po staklima.........

bmax

znam sve, u dubrovniku je još i dobro jer se voze brodovi, nepravi se puno kilometrara s obzirom koliko se naplati,vidim da ljudi voze ispod eura kilometrar, a i euro je ispod litre nafte, sijecam se kad se prijevoz po kilometru naplacivao 2 dem,  a lita nafte je bila oko 3,5 kuna, prosijčana vrijednost privatnih autobusa u Dubrovniku bila je 50.000 dem Franićeva setra, Špiljev stari neoplan, Dobrašinov man i Čupićeva setra, ali se radilo...

miky

To je bilo 1998.g, Franić je onda S215HD platio 100.000 DEM, a Ela tours-Vlahušić Neoplana DEM 225.000.

man134

mozet li mi poslati neke adrese na web-u gdje se prodaju busevi,unaprijed hvala !

shef

A može li netko promijeniti ovaj katastrofalno nepismeni naslov teme?
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

busfan

Citat: man134  u Svibanj 13, 2008, 14:56:15
mozet li mi poslati neke adrese na web-u gdje se prodaju busevi,unaprijed hvala !
www.mobile.de
www.maiwand.de
www.sgh-gmbh.de
www.mobile.de/omnibushandel-damjanovic
www.omnibuscenter.com
www.gebraucht-bus-boerse.de
www.langreider.de
www.omnibus-roettgen.de
www.omnibus-sigel.de

bmax

miky ućinio sam veliki nepravdu prema autobusnom prijevozu uopce, zaboravi sam spomenut tvrtku Majex i legendarnog mana ;) ;) ;D :-\

miky

Citat: bmax  u Svibanj 13, 2008, 18:25:12
miky ućinio sam veliki nepravdu prema autobusnom prijevozu uopce, zaboravi sam spomenut tvrtku Majex i legendarnog mana ;) ;) ;D :-\

Mato Jelavić je Bog ovoga posla. Kaže da će vozit Mana još dvije godine ( Man sad ima 28 godina, a navedeni gosp. vozač i vlasnik 73 godine) te da će onda Mana odvest u Njemačku i prodat ga tvornici kao OLDTIMER-a i dobiti za njega novoga Mana za pola cijene. Čovjek ne razmišlja o MIROVINI...prije dvije godine je kupio S 315 HD i kaže da je MAN i danas "UDOBNIJI"...

bmax

Mato je lud ko kupus, o njemu se pricaju price, sam sam se uvjerio u neke:
Raspoređuje putnike u Manu po tezini da na svakoj strani bude podjednaka težina.
Ponekad dok vozi zasvira usnu harmoniku ( u zadnje vrijme rijeđe)
Jedini je vozac koji se u Atlasa zalio da ga je putnik uvrijedio naime neki Rus koji je sa Matom išo na Orebić mu je reko da su sa takvim busom njemci jurišali na Staljingrad.
Prije rata mu je u Crnoj Gori puko jastuk, pa se posvađo sa vodićkom norvezankom, pa je  ona angazirala 21 taksi i račun poslala Globturu u Dubrovniku.
Tuzi se sa cijelom obitelji.


Ali bus je stvarno očuvan vrhunski, što je još zanimljivo ima jako dobru klimu.

busfan

To sto je bus star 28god. u BiH ne bi bilo nikakvo cudo ;D

man134

nemora te valda ovako javno govoriti imena nije javna osoba  ;)

shef

Što ste vi ovdje poludjeli, što ste napravili od ovog podforuma?

Kako možete čovjeka prozivati imenom i prezimenom, čak i da je forumaš (što nije) bez da sami stavite svoje ime i prezime i  pisati da je ovakav ili onakav? Gdje vam je najosnovnija pristojnost i kultura, čovjek vam djed može biti?
Najlakše je žvrljati po kompjuteru, a nekima je osim malo poduke iz pristojnosti definitivno potrebno ponavljanje prvih razreda osnovne škole i osnova pravopisa i gramatike.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Servis

Shef vam je dobro rekao, obuzdajte se malo s tim. Mislim da se dovoljno puta ponovilo da ovo nije u redu, još ovakvih bisera i padati će sankcije.

miky

Da gore imenovani gospar ( dubrovački gospodin ) vidi ovo što pišemo o njemu bio bi najsretniji čovjek na svijetu. On živi za autobuse, njemu lova ne treba, njemu treba samo da se priča "Onaj Mato........"