MAN SG 220 Avtomontaža

Autor Paško, Svibanj 23, 2011, 16:19:56

željko halambek

#90
Citat: amfan  u Rujan 03, 2016, 03:29:30
Željko, mislim da će tvoje slike biti zadnje "u akciji". #688 još uvijek ima pločice, ali znamo što znači ova poza u garaži. :'(

Šteta, planirao sam se ovaj tjedan malo provozati sa njima.  :-[

Nadam se da će ljubljanski muzejski SG220 koji se nalazi u Tehnickom muzeju Bistri ostati u voznom stanju, tako da trajno ostane sačuvan prepoznatljivi zvuk koji se mogao ćuti preko 35 godina u svim većim gradovima na području ex YU.

https://www.facebook.com/TehniskiMuzejSlovenije/photos/a.10154564128289123.1073741911.273233764122/10154564128374123/?type=3&theater

https://www.facebook.com/TehniskiMuzejSlovenije/videos/vb.273233764122/10154564099759123/?type=2&theater

Postoji još jedan sačuvani primjerak MAN Avtomontaže SG220. To je bivši Koperski bus ex Slavnika a sada se nalazi u zbirci taljanskog kluba Inbus

http://www.inbusclub.it/mezzi_storici/autobus/autobus_MAN220.htm


man323

Otpisuju stare autobuse tako brzo, a ovih 9 Lubinovih Avtomontaža i dalje stoje, čekaju i propadaju, a Promet svaki dan plaća penale radi toga.

Paško

Citat: RegioBus  u Rujan 13, 2016, 21:29:06
Vidija san danas #688 u remontu i još uvik ima tablice...

Budućnost mu je, blago rečeno, nesigurna. Da je u nekoj normalnoj situaciji (gdje ne fali brdo buseva), odavno bi bio spreman za otpis.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

24 godine su trajale ST-361-BH, a nastavit će još malo sa ST-1051-G
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elez

koja je snaga motora ovih krševa?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

Piše u modelu, 220 KS. Iako sam u nekim papirima vidio da piše i 240 KS, mislim da je to prvo ipak točno.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Neko

Ove "krševe" je trebalo održat u ispravnom stanju jer su sklopovi jednostavniji, elektronike gotovo da i nema. A i sad nebi imali problema sa Lubinom i Cosmosom, jednostavno bi ih vratili.


Sent from my iPhone using Tapatalk

podgora

Citat: Neko  u Rujan 25, 2016, 14:38:11
Ove "krševe" je trebalo održat u ispravnom stanju jer su sklopovi jednostavniji, elektronike gotovo da i nema. A i sad nebi imali problema sa Lubinom i Cosmosom, jednostavno bi ih vratili.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako se dugovi poplaćaju moželi njih lubina vratit

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Neko

Dug+autobus je pogodba. Znači busevi plus lova. Zajedno se računaju valjda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paško

Baš zato što su najjednostaviji, njih se najmanje i diralo pa su najviše i propali. Tko god je dopustio da se onako raščerupaju onih devet, nije baš dobar s razumom. Za problem s njima se znalo još i 2009. jer bi u suprotnom prva četiri razrezali. Ne vjerujem da sad itko planira obnavljanje tih devet i pripremu za tehnički, ali pitanje je kako će to isposlovati s Lubinom. Ionako on ne može ništa s tim autobusima osim slanja u staro željezo.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

elez

jel pod račun lubini idu i busevi ili samo novci? ako ne idu busevi moga bi se koji od njih obnovit i pustit u promet jer ne virujen da su svi za otpis osim #688
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

ne preskačimo tekst

Citat: Neko  u Rujan 25, 2016, 14:41:37
Dug+autobus je pogodba. Znači busevi plus lova. Zajedno se računaju valjda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Neko

Ma gle, općenito kriterij po kojem se određuje vozilo za rashod je u najmanju ruku čudan, da ne kažem blesav. #215 (2003., sletio u Muću)se krpilo, šta limarija, šta instalacija, kao samo prevrnut na bok bio, a poslije sam čuo da neravnomjerno troši gume, da mu nije u redu šasija. A u isto vrijeme se #239 (2008, sudar s vlakom) se rasčerupao kao nema smisla popravljat. Dalo bi se raspravljat o tome jel se moglo održat u voznom stanju Avtomontaže. Kažu buka motora, vibracije: zar nitko nije čuo za zamjenu nosača motora, getribe?! Uzalud ja ovdje palamudim


Sent from my iPhone using Tapatalk

XDonald

#688 na trici