Kantić - autobusi koji više nisu u voznom parku

Autor Tomek, Lipanj 21, 2010, 14:45:27

Tomek

Evo jedna tema o Kantiću u koju stavljajte fotke autobusa koji više nisu kod Kantića.
Jel uopće netko zna s čime se počelo, koji su bili prvi autobusi, gdje su oni danas?

Evo jedne moje fotke za početak jedne O303RHD


amar

da da, imali su takve dvije , obje prodane u obols teocak firmu





prvi je onaj s 55 sjedala

a drugi je 50 sjedala

nerazumijem se bas u merce, ali predpostavljam da su oba 303 ...

transturist

Ova prva jeste bila u Kanticeva, ali ova niska nije nego se Obolsu svidjela shema bojanja pa je ofarbao kao ovu visokopodnu.
Sada je ova RHD u SAS Tours Priboj.

mate

Imali su oni jednog Neoplana, koji je do prije nekih par godina bio na liniji Zenica - Zagreb, koliko sam cuo on sad stoji negdje u krugu firme rashodovan vec duze vrijeme, nazalost ja ga se ne sjecam bas najbolje a nisam nigdje uspio sliku naci

amar

Citat: transturist  u Lipanj 21, 2010, 15:01:37
Ova prva jeste bila u Kanticeva, ali ova niska nije nego se Obolsu svidjela shema bojanja pa je ofarbao kao ovu visokopodnu.
Sada je ova RHD u SAS Tours Priboj.

moguce mozda su te informacije istinitie, ali sto onda obols neofarba i ostale buseve ?

amar

Citat: mate  u Lipanj 21, 2010, 15:03:07
Imali su oni jednog Neoplana, koji je do prije nekih par godina bio na liniji Zenica - Zagreb, koliko sam cuo on sad stoji negdje u krugu firme rashodovan vec duze vrijeme, nazalost ja ga se ne sjecam bas najbolje a nisam nigdje uspio sliku naci
da da stoje u krugu 2 neoplana, slikat cu ih prilikom moje sledece posjete Kantciu ...

mate

Citat: amar  u Lipanj 21, 2010, 15:26:01
Citat: mate  u Lipanj 21, 2010, 15:03:07
Imali su oni jednog Neoplana, koji je do prije nekih par godina bio na liniji Zenica - Zagreb, koliko sam cuo on sad stoji negdje u krugu firme rashodovan vec duze vrijeme, nazalost ja ga se ne sjecam bas najbolje a nisam nigdje uspio sliku naci
da da stoje u krugu 2 neoplana, slikat cu ih prilikom moje sledece posjete Kantciu ...

E bas sam te to htio zamoliti da ih uslikas prvom prilikom, jer ja ih se nikako ne mogu sjetiti, cak mi je i prometnik Croatia Busa, koji je jako dobar s vecinom Kanticevih vozaca koji prolaze kroz AK u Sl.Brodu pricao o tom Neoplanu al jednostavno se ne sjecam ;)

elvis

Citat: amar  u Lipanj 21, 2010, 14:50:39
da da, imali su takve dvije , obje prodane u obols teocak firmu





prvi je onaj s 55 sjedala

a drugi je 50 sjedala

nerazumijem se bas u merce, ali predpostavljam da su oba 303 ...

I ovaj je u Kanticevoj shemi,a nije bio kod Kantica


photo by busfan

amar

stvarno mi je to bezveze, pa shema busa je kao zastitni znak firme, glupo mi nesto da se to kopira ...

Tomek

Potpuno se slažem, bilo je takvih primjera i u Hrvatskoj, uglavnom, mislim da imaju sreće ako ih Kantić nije tužio.

amar



jel ova bila kod kantica ili je i ova samo prefarbana u tu semu ???

elvis

Mislim da je samo 0303 RHD ex Kantic,a da su svi ostali autobusi naknadno ofarbani-kopirani u tu shemu

Koliko sam uspio pratiti Kantica uglavnom je radio sa visokopodnim autobusima,ispocetka 0303-ce,215 HD,stari Cityliner,Spaceliner...

amar


The_Dubster


kilometar

Posto ja "malo" duze poznajem Kantica napisat cu par rijeci kada je i kako poceo sa ovim poslom.Vec pocetkom 70-tih,tacnije 72-73.godine poceo je sa iznajmljenim autobusima prevoziti nase radnike(ispocetka svakih 15 dana,a ubrzo i sedmicno)na privremenom radu u Njemackoj.Poslje 7-8 godina kupuje prvi autobus Setru.Pocetkom 80-tih kupuje Neoplana.Sredinom 80-tih kupuje drugog Neoplana,odrzava tada nevjerovatno profitabilnu liniju München-Beograd.Uglavnom do po pocetka 90-tih posjeduje 6 autobusa(4 na njemackim tablicama i 2 na tada jugoslavenskim tablicama).
Do pocetka ratnih desavanja vozni park sacinjava 8 autobusa.Pocetkom rata 92-93-94 prestaje sa radom.Polovica voznog parka mu je u Njemackoj,Austriji,a ostatak u Bosni i Hercegovini.Negdje krajem 98-99 kupuje ove Setre 300.I eto sve ostalo je legenda............. ;D