Najbolji stari autobus Pulaprometa

Autor noxis93, Siječanj 01, 2008, 19:52:54

noxis93

Ajde odgovarajte. meni je tam 190 a 110

Kiki273

Glasovao sam za TAM 260 A 116,to mi je najbolji autobus,ne samo u Pulaprometu nego općenito

STIB

Nisam baš stručnjak za autobuse, pa ne mogu sa sigurnošću reći koji je bio, pretpostavljam MAN (ne zglobni).

Radi se o svijetloplavim busevima koji su bili karakteristični po dugačkom prozoru za broj i naziv linije s desne strane iznad prozora (ili čak iznad prednjih vrata). Negdje početkom 70-tih godina sam nekoliko godina za redom ljetovao u kampu "Stupice" u Premanturi. Nisam imao auto, pa smo relativno često išli busom u Pulu i natrag. Tada mi se činilo da voze jako rijetko - svakih 3 sata ili tako nešto...

Da li se dobro sjećam da je linija bila 25?
Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

noxis93

#3
Citat: STIB  u Siječanj 01, 2008, 22:37:40
Nisam baš stručnjak za autobuse, pa ne mogu sa sigurnošću reći koji je bio, pretpostavljam MAN (ne zglobni).

Radi se o svijetloplavim busevima koji su bili karakteristični po dugačkom prozoru za broj i naziv linije s desne strane iznad prozora (ili čak iznad prednjih vrata). Negdje početkom 70-tih godina sam nekoliko godina za redom ljetovao u kampu "Stupice" u Premanturi. Nisam imao auto, pa smo relativno često išli busom u Pulu i natrag. Tada mi se činilo da voze jako rijetko - svakih 3 sata ili tako nešto...

Da li se dobro sjećam da je linija bila 25?
to ti je Man SL 200.
To taj? http://www.stadtbus2.de/nachrichten/n_foto_0102_pula-172-1.jpg

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU

Kiki273

@ noxis93
Mislim da si trebao uvrstiti i Ikaruse,u Puli ih je bilo dosta.....

Lion

Ja sam svoj glas dao Sanosu S 115, po meni je to jedan od najboljih buseva svih vremena. Doslovno je upijao rupe na cesti, samo je bio malo prebučan.
Grad ti kao svome stanovniku pruži priliku da umjesto sasvim solidne prigradske linije dobiješ lošiju gradsku liniju. Ali si na kraju krajeva građanin, jel tako?!

noxis93

Citat: Kiki273  u Siječanj 02, 2008, 17:30:48
@ noxis93
Mislim da si trebao uvrstiti i Ikaruse,u Puli ih je bilo dosta.....
A DA?
samo mi reci modele ja ću ubaciti. u ono vrijeme nisam još gledao autobuse po modelima...

boro

  Da, i ja mislim da bi trebalo u ovo anketu ubaciti još par modela ( minibus MB o100city,Graf&Stift,Ikarusi solo i zglobni,Tam oni sa tri prozorčiča iznad šoferšajbe ja mislim da je naziv 170a11...). Inače anketa je super.

nexus

Glasao sam za zglobnu avtomontažu. Definitivno najdraži bus, podsjeća me na sve moguće situacije kroz osnovnu i srednju školu. Uvijek se sjetim Valovina koje su nam bile drugo prebivalište tokom ljeta..

noxis93

ok. ZAtvorio sam glasanje zbog toga što sam većinu autobusa ubacio nakndano otvaranju ankete.
Zato vas molim da ovdije upišete sve stare autobuse koji vam padnu napamet (osim onih već na listi) tako da zapoćnem novu anketu.
;)Hvala