Globtour - linije(razno)

Autor Tlimfocit, Veljača 27, 2009, 22:19:53

max

LINIJA: Međugorje-Wien
BUS: Međugorje-Čitluk-Mostar-Jablanica-Konjic-Sarajevo-Ilijaš-Visoko-Kakanj-Zenica-Žepće-Maglaj-Doboj-Derventa-Prnjavor-Bosanska Gradiška-Maribor-Graz-Wien
POLASCI:-iz Međugorja SVAKODNEVNO 07:15
               -iz Wiena PONEDJELJKOM, UTORKOM, SRIJEDOM, ČETVRTKOM, SUBOTOM, NEDJELJOM u 14:00
                               PETKOM U 18:00
CIJENA KARTE: jedan smjer 65 eura, povratna 92 eura
LINIJU ODRŽAVA: Globtour



    Pozdrav kolega.Koliko znam ne postoji ovakav red voznje. Ili si pogresno informiran ali cinjenica je da je sastavljen iz vise redova voznje.

Tlimfocit

vozni red skinut sa eurolines.at
ako je pogrešan rado ću ispravit....

max

ako ga uporedimo sa registrom postojeci redova voznje na  mkt.gov.ba vidjet cete da takav ne postoji.                                 

Tlimfocit

stranicu mkt.gov.ba san otvoria i naša popis linija....ali mi je taj popis jako sumnjiv jer na popisu kompanija se nigdje ne spominje dosta linija Globtoura (npr međunarodne linije za RH, Skandinaviju), a ne spominju se ni velike prijevozničke kompanije poput  Autoherca itd itd... tako da mi je popis malo sumnjiv...a uostalom nositel koncesije za liniju Međugorje-Beč je kompanija Blaguss iz Austrije a Globtour je partner na toj liniji tako da je možda i u tome problem...

max

Pa ovako:  Ministarstvo komunikacija i prometa je relevantna institucija za dobivanje medjunarodni dozvola za prevoz putnika i transport roba. U njihovom registru redova voznje koliko ja vidim sve stima.(mozda malih greskica oko vazenj dozvola). na donjoj crti tabele pri otvaranju naci ces popis drzava sa kojima BiH prevoznici obavljaju prevoz putnika. (tu je i autoherc i mnogi drugi kao i RH,SVEDSKA, SVICARSKA itd)  Nijedan red voznje globa.  za austriju nema stanicu bos.gradiska. Red voznje MOSTAR-WIEN Nr 037/A-8-1(aktuelni) nema maribor i graz. Red voznje NEUM-WIEN Nr 761/A-72 nema maribor i ide trasom suica bugojno jajce b.luka. Red voznje MEDJUGORJE-LINZ Nr 255/A-31   vozi na kamensko.(nema maribor)Red  voznje  NEUM-MARIBOR  Nr 843/SLO-43 vozi na Sl.BROD i nema graz i wien. I na kraju koliko ja znam partner iz au. je PLANK. Pozdrav ;)                                                                                         

Tlimfocit

ne kažen da nisan falia....samo kažen da je eurolines.at stranica s koje san skinia i da je ona jedan jako dobar izvor informacija ali ne kažen da je bezgrešan
ja ću provjerit pa ću obavijestit.....ok?

busfan

Gdje na mkt.gov.ba imaju "prolazna" mjesta, ima samo polazna i zavrsna stanica, a mnogi prevoznici su i skratili linije tako da na toj stranici nema nikakvih podataka koji su interesantni za putnika.
Eurolines.at je dosta tacan koliko sam primjesti i polasci i cijene, a imaju cak i prevoznici koji voze na tudje koncesije, tako da je po meni eurolines.at puno bolji izbor za linije za ovu temu

max

Kolega vi bi ste se trebali pozaliti ministarstvu prometa i komunikacija. Zaista nema itinerera voznje. A ovaj nacin redova i nije za siru uporabu a svakako ne za putnike. Oni imaju autobuske kolodvore za informacije. A koji su to prevoznici na tudje dozvole,a koji su ih skratili??? Na koji nacin dokazujete da je eurolines.at pouzdana stranica???  8)

busfan

Citat: max  u Listopad 08, 2009, 23:25:20
Kolega vi bi ste se trebali pozaliti ministarstvu prometa i komunikacija. Zaista nema itinerera voznje. A ovaj nacin redova i nije za siru uporabu a svakako ne za putnike. Oni imaju autobuske kolodvore za informacije. A koji su to prevoznici na tudje dozvole,a koji su ih skratili??? Na koji nacin dokazujete da je eurolines.at pouzdana stranica???  8)

Evo npr. ovi prevoznici koji voze iz Brckog i Bijeljine svi su koliko vidim tacni na liniji eurolines.at
Mislim da je tlimfocit htio da napravi ovu temu kao info za putnike i da je korisna, a ne moze sad on 100% odgovarati za tacnost, uvjek treba tel provjeriti.

Ako te zanima neke linije koje su skracene ili na tudje koncesije poslacu ti pp ;)

Tlimfocit

ja bi volia kad bi bile 100% točne....zato treban vašu pomoć i prijedloge i ispravke....

Tlimfocit

danas u Split iz Mostara liniju dovea 198-E-195 pun puncat, a za Mostar u 11 sati mali Isuzu sa 2-3 putnika...

iz Splita za Beč 661-T-414 s 15ak putnika....može li mi neko objasnit kako bus sa BiH tablama može povest liniju koja ne počinje/završava u toj državi? vozać mi kaže da je to moguća na temelju ugovora između Globtoura i Panoramabusa ali neznam kako....

očito je da im u RH fali buseva: velik dio buseva je na turizmu (u Splitu je bia ZG 8498 BD sa Tajlanđanima, a ima ih još barem 5 na turizmu), dio je na redovnim linijama (iz Slavonije za Austriju, Budva-Dubrovnik-Neum-VInkovci, linija za Skandinaviju) a bus koj inače drži ovu liniju (bijeli SIderal sa BLAGUSS natipsom) je na servisu....dakle na HR tablama od 20 buseva nemaju bus koji bi moga povest međunarodnu liniju jer su svi zaposleni...a meni bilo čudno šta će in 3 troosovinska Volva na HR tablama....stvarno imaju posla....još da plaće dignu bilo bi bolje jer je ovo sada stvarno premalo...

ist

I ja sam zapazio da su na relaciju od Splita do Beča poslali autobus s BH tablicama što je pitanje za hrvatske inspekcije. Znam, npr., da je Livno bus izgubio linije iz Splita za Njemačku, jer nije imao dovoljno autobusa registriranih u RH. Šta je od buseva ZG-4615-AL i ZG-4616-AL

Tlimfocit

4615-AL san zadnji put vidia na rukometnom prvenstvu kad je vozia ekipu Kube....sad je pretpostavljan na turizmu kao i 4616-AL....od cile te serije redovito viđan jedino 4621 AL i 4622 AL.....

Tlimfocit

Globtour preuzeo linije Livnobusa za Njemačku i linije za Zagreb.....preuzimanje ostalih linija u pregovorima

kilometar

Citat: Tlimfocit  u Listopad 20, 2009, 21:56:04
Globtour preuzeo linije Livnobusa za Njemačku i linije za Zagreb.....preuzimanje ostalih linija u pregovorima
Globtour u exspaziji,svaka čast.......