GNK Dinamo

Autor autobusi.org, Prosinac 02, 2007, 09:59:26

Tomek

U rano jutro ulovljena velika novost na Hr. cestama, novi Neoplan Starliner N5218SHDL Individual





lussin

Čitao sam o tom busu,jahta na kotačima! Sve ima

tomekk

Puno opreme, velika kuhinja, al nije klasičan VIP, ima oko 30 sjedala ako se ne varam, ali 2+2 u redu.
Život je kao matematika - ako ide lako, vjerojatno nešto radite pogrešno
RIP Grga

mate

Dinamovo najvece pojacanje ovoljetnog prijelaznog roka nije ni jedan igrac, vec Neoplan Starliner ;D

Citat:DINAMO je predstavio svoje najveće pojačanje za iduću sezonu, kako su ga predstavili na službenoj Facebook stranici kluba.

Riječ je o novom klupskom autobusu koji će iduće sezone voziti Modre na gostujuće utakmice, a na novom autobusu Modrih dominira ogroman crtež lava, koji se proteže po cijeloj bočnoj strani vozila.

Ako se pitate kakve veze lav ima s Dinamom, podsjećamo kako je riječ o Modrom lavu, tradicionalnoj maskoti Građanskog nogometnog kluba Dinamo.

http://www.index.hr/sport/clanak/dinamo-predstavio-svoje-najvece-pojacanje-za-iducu-sezonu/755934.aspx

btw. kakva je situacija s MANom, da li ostaje u klubu ili je dan pod racun za ovaj bus?


Shole

MAN će prodat u  nklokomotiva@gnkdinamo.hr  za velike pare

Majstor

Tako je ide u NK lokomotiva / Zagi bus /
Samo mi sudite pošteno !

frukec

Jedan odličan video:





tramvajac 92


frukec

EEV mogu biti euro 5 i euro 6?



Servis

Nije, to ovako izgleda poredano po efikasnosti:
1. Euro 6 (ušteda u prosjeku od 3-5% u odnosu na EEV)
2. EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle, nije skraćenica za Euro 5)
3. Euro 5

frukec

Znači EEV je euro 6?



actros

Ne, baš kao što je Servis napisao, Euro6 je korak iznad Euro5eev.
Zamisli to kao razrede u školi: ideš u prvi, pa u drugi, treći... Tako ti je i sa euro normama. Prvo je bio Euro1, pa nakon par godina Euro2, pa nakon par godina Euro3... i tako smo dosad došli do Euro6.

Šta se tiče EEV, to je stvar "politike"
Euro5 je stupio na snagu 2008 godine, a Euro6 tek 2014-te. Tamo oko 2010 godine su proizvođaći napredovali u razvitku, a kako Euro6 nije još bio niti u planu, donesena je privremena odluka po kojoj će se ti "napredni" motori nazivati Euro5EEV.
Ista stvar dogodila se između 1998 i 2000te godine, kada je na snazi bio Euro2, pa su se privremeno uveo termin "L-paket", tako između Euro2 i Euro3 motora imaš "Euro2 L-paket".

Za nas moto-lubce prelaz sa Euro5 na Euro6 jako bitan, jer je kod večine proizvođača Euro5 postignut sa pumpa-dizna sistemom motora, a Euro6 je posve novi comon-rail sistem.

frukec

Mene zanima koja je oznaka za euro 5, a koja za euro 6. Znači Dinamov bus ima oznaku EEV, a vidio sam na Manu od CTS-a    također EEV

ROAD

EEV motor ti je Euro 5 i pol, tako ti to dođe.
NEOPLAN VIP CLASS

Shole

#59
Najjače mi je svoj toj priči kad Bosanci zovu nekog MAN-a    EEV.  Oni misle da je to serija,  ili paket opreme valjda