Vožnje po linijama

Autor Bari, Prosinac 15, 2009, 22:09:34

Shole

16 je imao kose crne pri dnu koje idu na šire prema kraju i iznad njih još jedna tanka crvena

Berlingo

A tko bi se to sad sjetio? Ajmo ovako! Na Bled i na Platak me vozio onaj sole s Kukuljanova.

NP-549


MAKI

Posebne Voznje:

713 Brod na Kupi.,579 Brod na Kupi.
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

Berlingo

Citat: NP-549  u Prosinac 23, 2009, 11:07:43
415
Svaka cast.Sad je nesto puno jasnije. Kako sam pisao, 429 Starigrad-Paklenica. To je bilo vrijeme sindikalnih izleta kad su se spajali dani. 1.maj 1985. Puna 4 dana praznika. To je islo preko firme od mog oca. Isla su 2 busa. 416 i 429. Mene je dopao ovaj losiji. 416 je isao prvi. Vec na prvim uzbrdicama uz Lenac i poslje kampa u Kostreni bilo je vidljivo koliki je stroj 416. Bio je u brdo jaci za brzinu- ako ne brzina i pol. Onda je ovaj s 429 nizbrdo vozio kao divljak i stigao ga. Mislim da vise nije ni ziv. Pamtim naocale s crnim debelim okvirima. U Starigrad smo dosli na rucak. Vozaci (i mi svi) rucali i ode 429 nazad prazan. 416 ostao. Vozio nas po poludnevnim izletima. Sjecam se Zadra i Rive i pogleda vozaca Liburnije. Valjda im je cudan bio taj Sanos. Ili su ga skuzili po zvuku. O da, Liburnija je onda dolazila do Starigrada sa zglobnim S200. Ne sjecam se zvuka,ali kao da je bio nekakav foteljas. Nije bilo puno voznji, mozda 5 na dan (praznik). I onda se zadnji dan pojavi opet 429. Ista stvar. Svi rucamo i poslje toga pravac najdrazem gradu! Usudio bi se napisati da je to bilo 1.-4. maja 1985. ali gubim se polako.

Shole

425-432 su imali Famosove motore od 210 KS za razliku od 415 i 416 koji su imali Mercedesove OM motore.  U brdo su morali i po dvije brzine niže šaltat ako ne misle stat dok su Mercedesi išli ko ludi.

Berlingo

Tako je. Mastao sam ja onda o Troleju i da vozim te Sanose. Nije islo sve u zivotu kako treba, a s obzirom na danasnje rukovodstvo ja sam onda jako sretan sta mi se to nije dogodilo.

kurijerist

425 je jedno vrijeme(čini mi se 1992./93.) vozio brko s naočalama(bus je noćio na G. Vežici gdje je sada RB auto). Radnim danom je vozio ispomoć na liniji 25(polazak s Delte u 12,30) i znam da ga je šole već kod prve crkve u Dragi šaltao iz četvrte u treću(s tim da se na prethodnoj stanici nije zaustavljao). Nakon što bi krenuo sa stanice kod te crkve, čak ga nije ni šaltao u treću, nego bi ga ostavio da gusla u drugoj. Dobro, nije baš da je vozio prazan, ali kad je isti polazak vozio isti šole s 353, to je bila razlika dan-noć. S njim je laganini u petoj išao do početka uzbrdice gdje su nekad bile kocke umjesto asfalta(odmah poslije prve crkve). Inače, kasnije je bio zadužio i 426(al' se usrećio). Unaprijed se ispričavam ako je ovo off topic.

Shole

Na vežici je obično noćio 429 kod RB-a na pijesku.  Vozio je uglavnom rafineriju i par tih ispomoći a uvijek je na staklu bila tabela 29 Križišće.  Poslije je taj vozač do penzije vozio 416.

kurijerist

Možda sam pogriješio, ali bio sam uvjeren da je to bio 425. Njegov vozač je bio Dalmatinac(kad smo se ukrcavali u bus, uvijek je govorio: "'Ajde nazad, linčine!") i radnim danom je išao prazan oko 14,00 po radnike u Brodomaterijal. A opet, kad je to bilo, moguće je da sam i fulao.

MAKI

#25
Pošto evo se sve izokrenulo je cu napisat s cim sam se vozio od 11,01

652(7A).581(2).535(2) 500(2)625(2),109(1B).706(2),591(2).593(2).613(2).715(2).719(2).720(2).670(2).412(2).660(2).624(2).707(2).703(2).710(2).466(2).593(2).563(2).566(2).705(2).701(2).614(1).654(7A).496(2):497(2).536(2),629(21),468(7a),500(32)713(13),632(10A
646(11)ITD
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

mivano

više puta sam se vozio naravno, linijom 11 i to sjevernim koridorom prema TBJ i to dok je raskrižje kod Elektroprimorja bilo raskopano - to je bilo negdje '94  ??? ( nisam siguran ), tada se vozilo samo onim dijelom ceste kuda se danas ulazi u Prvomajsku iz smjera Brajde, sjećam se da su tad šoleti zaustavljali buseve po Drenovi i konzultirali jedan drugoga da li je isplativije skretat na Belvederu u Laginjinu ili ić u Prvomajsku

negdje u ljeto iste godine je bio sudar na Drenovskom putu nekih 300 metara niže Lokve i šole se vraćao u rikverc prema Lokvi i stao na Lokvi okrenut stražnjim dijelom prema dućanu te je nakon kraćih konzultacija volan preuzeo stariji šole i odvezao nas u grad preko Grohova i pustio na stajalištu šestice na TBJ, to je bio TAM sa zelenim platnenim sjedalima ( nemam pojma koji gbr.)

mivano

jednom prilikom smo se prekrcali iz zglobnog sanosa na 1 na fiumari i prešli u prazan 612 ili 614, ne sjećam se više i šole zapeo 5 minuta na Fiumari jer nije mogao zatvoriti zadnja vrata (dođu do pola i vrate se) i tako ja mislim si i zagalamim šoletu "jel može" i gurnem vrata rukom i mi krenemo, isto uradio i na Piramidi i izašao u Kumičićevoj a vrata se normalizirala
( baš sam bio ponosan  ;D )