Project: Save the 412, najstariji SU220

Autor 412, Srpanj 13, 2010, 17:27:02

zvone16

bilo bi zanimljivo imat Bus no to je velika briga + svasta a i lako mogu dosta njih reci pa od toga ispadne nista treba bas imati onih koji ce se drzati za to  bus123
ZvoneXp

Boki651

Vozača imamo dovoljno ;D, gdje bi bio parkiran, kod koga u dvorištu, po uzoru na Regia? ;D

zvone16

parkiranje je najdenostavnije naci ako nema se kod koga lako stavi se na neku livadu  ;D
ZvoneXp

Ruske

alo dečeci, nismo ga jos ni kupili a vi planirate tko ce voziti, gdje ce parkirati! issss ;D

BARCODE

U Italiji postoji grupa  odnosno klub entuzijasta koji se bave uređivanjem starih autobusa imaju ih nekoliko. Sami su se organizirali sami sakupljaju novac za uređenje ponešto dobiju od sponzora. Ima dosta ljudi kojima je pala na pamet ideja da se sačuva jedan stari autobus. Meni osobno je jako žao što to nije već bilo učinjeno sa jednim starim mecedesom posljednji mercedes u Autotroleju i to sa bijelim volanom je bio monotral 368 prava je šteta da nije sačuvan. Isto kao i 392 odlično vozilo sa njim si mogao upravljati kao sa malim autom, Ali da se vratim na temu u svakom slučaju treba se organizirati jer se pojedinačno tu  nemože napraviti ništa to je preskup sport za pojedinca što više ljudi se udruži to je veća mogućnost da se ova ideja i ostvari. Dečki iz Italije imaju i svoju iternet stranicu možete je pogledati www.inbusclub.it
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Shole

A koliko sam najzadnje čuo, nažalost izgleda da su 325 i 367 iz Vukovara ispiljeni u staro željezo.  E da se tu moglo nešto napravit, ako se ne varam, još lani su bili "živi" po slikama sa foruma.

BARCODE

Da nažalost nekima su ti autobusi vrjedniji kao staro željezo. Nitko iz poglavarstva gradova i općina nema sluha za takvo nešto. Sto znači da smo sami.
Mislim da ima dovoljan broj ljudi u Autotroleju i izvan njega koji bi se pridružili grupi i skupili neka sretstva za projekt očuvanja jednog strog autobusa(412)
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

M.A.N. boy

Nažalost shole u pravu si ta dva mercedesa od autotroleja su vjerojatno ispiljeni skupa sa jos par TAM-ova. stajali su oni jako dugo na kraju garaže,sigurno par godina  al se sad sigurno radila čistka pa su im smetali. vidio sam ih jos ove godine tamo negdje 4-5 mjesec, al negdje pred kraj 6 mjeseca taman  kad je doslo ovih par novijih polovnih onda su maknuti.tako da je taj dio garaže sad prazan. šteta jer se stvarno moglo nešto iskombinirat,al eto  probajte bar spasit 412.poz

Thommo

Ako smatrate da bi bilo dobro, možemo probati napraviti nešto oko očuvanja 412 i uz pomoć/podršku naše udruge DPŽ "Štacion".
www.stacion.hr

Jest' da smo većinom orijentirani na željeznicu, ali imamo nekoliko članova iz Troleja, a i postoji kontakt sa Gradom Rijeka i ZTK Rijeka. Vjerujem da ne škodi pokušati.

;)

BARCODE

Ako je tako probajte kontaktirati nekog iz grada. Prijedlog treba svakako čuti dosta ljudi pa možda nešto i bude.
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

412

Izgleda da smo ipak prerano počeli razmišljati o spašavanju 412. Danas je uredno odvozio svoju smjenu na 7a.  Što znači da neće tako skoro u penziju  ;D



412

Ruske

nisam uopce cuo zvuk 220tke!!!!! a jos mi prozor otvoren, cudi me...da sam znao bi isao djir napravit :(

412

E to ti je kad ne paziš!! Ja sam ga uspio uhvatiti kad sam se vraćao s faxa :). Moram čak priznati da manje vibrira nego prije... Tko će ga znati, valjda proživljava novu mladost!
412

NP-549

Bus je odličan.  Jako je udoban za vozit, mjenjač je mekan, kvačilo super, ide magistralom 70 bez problem bez ikakve dernjave. Jedino je strašno spor u brdo. Valjda je neki brzi diferencijal na njemu

Ruske

ima li kakve naznake da bude sutra isto na 7A?