ZET razno (2)

Autor plavi ZET-ov bus volim, Rujan 05, 2011, 18:57:30

MAN truck bus

Evo danas WIFI u 184
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

smogovci.bbb2

Citat: sniff  u Ožujak 17, 2017, 20:04:48
Za početak, 556 je postao ZG-4135-GE (mislim da je,al treba još provjerit) :)
ZG 4351-GE
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

556 na 281 stoji između stanica Slavonska Culinecka i Zelena Tržnica u smjeru Novi jelkovec stoji ljudi su unutra, netko nema kartu i vozač je stao i zove policiju.  rofl
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff

#1518
Mladi 24-25 god., jel ? Ime i prezime nebum spominjao. Takva sranja radi već 2-3 mjeseca na 226 u Remetama. Ugasi bus nasred ceste ak netko nema kartu(sva sreća postoji pokaz)... ::|

EDIT:forumaš je :D :D :D

421

#1519
http://www.index.hr/tema/euro-2016/neznani-junače-iz-busa-201-hvala-ti-putnik-i-vozač-zet-a-zajedničkim-snagama-spasili-večer-959146
https://www.zagreb.info/aktualno/zg/kako-su-putnik-i-zet-ov-vozac-spasili-vecer-neznani-junace-iz-busa-garaznog-broja-201-hvala-ti/118733
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/2653663/neznani-junace-iz-busa-garaznog-broja-201-hvala-ti-mladic-i-vozac-zet-a-svojim-cinom-spasili-vecer/
https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/kako-su-putnik-i-zet-ov-vozac-spasili-vecer-neznani-junace-iz-busa-garaznog-broja-201-hvala-ti/

MARKO PRPIĆ sinoć se u kasnijim večernjim satima vraćao kući u Sesvete, no zbog gužve i pretrpanog busa - skoro je izvisio. Srećom, tu je bio ljubazni ZET-ov vozač koji je pristao odraditi krug u više smjena i odvesti putnike kućama.

"Dakle, dolazim na stanicu Heinzelova u 22:50 i čekam tramvaj za Borongaj. Google kaže da tramvaj dolazi oko 22:53, već je 22:56, a tramvaja nema. U to doba u dijelu grada od Trga prema Borongaju nema gužve, ali rekoh si: 'Provjerit ću na stranici ZET-a', i skužim da tramvaji ne voze prema Borongaju. Ok, na bus koji kreće u 23:15 u smjeru Sesvetskog Kraljevca moram stići, stoga odlučujem prijeći cestu i naći neki kućni broj pred koji bih si mogao pozvati taksi", ispričao je Marko za zagreb.info.

Taksijem je do Borongaja došao u 23.03 i shvatio da bus ide u 23.15. No, shvatio je da stvari ipak neće ići tako glatko. "Dolazim do busa i standardno je prenatrpan, kako to biva nakon svake utakmice, a to je ujedno i posljednji bus u smjeru Sesvetskog Kraljevca s Borongaja (sljedeći je iz Dupca u 00:25, na koji ne stigneš zbog noćnih tramvaja koji tada izlaze van)", ispričao je.

Iako je na početku bus mogao normalno voziti, u njemu je ipak bilo previše ljudi te je prekoračena dopuštena kilaža ipak popustila. Putnici su morali izaći van iako su znali da je to posljednji bus te večeri.

"Bus je bio ok, no u jednom je trenutku kao stroj popustio jer smo prekoračili kilažu koju može podnijeti. Vozač nam tada govori da idemo van. S obzirom na to da se radi o posljednjem busu, nitko ne želi van, pa tako ni ja. Vozač zaista pokušava sve da osposobi autobus, ali ne ide. Na razglas govori kako moramo van jer nas je previše i da će se onda možda podići od zemlje.

Sve mi je to jasno. Ali, ne mogu ja šutjeti pa ga pitam ako izađemo hoće li doći drugi bus – jer ovo je situacija koju ZET već godinama nije u stanju predvidjeti – utakmica i zadnji polazak za Kraljevec. I on bi tako prije naučio i skopčao stvari.

Vozač mi bahato kaže da nema pojma hoće li doći i zove nekoga da kaže kako on ne može krenuti jer nas (putnika) je previše. Nakon par minuta iz autobusa izlazi 5-6 muškaraca, uključujući mene, i deseci žena (toliko o kavalirima i pristojnosti, oni sjede i ne mrdaju). Vozač revoltirano izlazi van i pali cigaretu, i govori da mu nije jasno kako možemo (mi putnici) biti toliko glupi da ne kužimo.

U međuvremenu ja zovem kontakt centar Zagrebačkog holdinga i javlja mi se čovjek koji shvaća situaciju i kaže da zove prometni centar i ljubazno sluša moju jadikovku. Vozač ovog defektnog busa i dalje vani puši i buni se kako je netko otvorio vrata na 'pipac', i kako nije njegova dužnost to popravljati, te dodaje da će namjerno zvati servis neka oni to poprave (uvjeren sam da svaki vozač zna to zavrnuti-odvrnuti, jer i putnici to znaju, ali se ovdje radi o bahatluku). Uglavnom, on je vani i ništa", kaže mladić.

"Ja zovem prometnika koji je bahat jednako kao i vozač defektnog busa 269 i kaže mi da on ništa ne može jer šefovi nisu tako predvidjeli (bitno da on prima plaću prometnika kojemu je zadaća pratiti stanje u prometu i mogućnosti pojedinih linija, radi se o prometniku za istok) i neuljudno mi poklapa slušalicu.

U međuvremenu zovem ponovno kontakt centar Zagrebačkog holdinga i javlja mi se ista osoba, jer je očito dežuran. On mi kaže da me moli da pričekam na liniji minutu i čovjek se nakon minute zaista javlja i veli: 'Gospon, evo, šaljemo bus iz garaže, strpite se, znate, semafori. Za 5-6 min je na Borongaju', i ja mu zahvaljujem. Čekamo bus poslan iz garaže, ljudi lagano već odustaju od prijevoza busom 269, ali dobar dio kavalira sjedi i dalje u busu. Sretni su jer je izašlo dovoljno ljudi da se bus podigao od zemlje i vozač zatvara vrata i nabija gaščinu i odlazi.

Ni minutu nakon što je otišao stiže čovjek, doslovce dojuri autobusom na stanicu i bez kontrole karata veli: 'Ajmo, idemo, vele da vas je puno, a ja sam već smjenu završio'.

Čovjek je stigao busom garažnog broja 201 (bitno je jer ću pokušati preko ljudi iz Holdinga osobu, kojoj ime ne znam, barem pohvaliti i toplo se nadam da će mu ovaj dodatan krug Borongaj-Kraljevec-garaža biti plaćen).

Isti taj ljubazni gospodin je nakon odrađene cijele smjene odradio vožnju prema Kraljevcu bez i jedne riječi prigovora. Prije svoje stanice sam mu se iskreno zahvalio i pružio mu ruku.

Neznani junače iz busa garažnog broja 201 – hvala ti!", poručio je.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Ivan

A mislim, koliki članci, pa nije čovjek baš toliki junak ako mu je Centar dao naredbu da odradi još jedan krug, svaki tjedan se dogodi nekoliko izvanrednih situacija gdje bus iz rezerve (koja tome i služi) ili neki na putu za garažu dobije naredbu da odradi poneki dodatni sat i zamijeni tramvajski promet, pokvareni bus i tako dalje...

Nije sad vozač baš robinhudski ukrao bus da bi poklonio vožnju narodu. Ovo dokazuje više da nakon par poziva (uz eventualni nedostatak pristojnosti) službe povremeno funkcioniraju, manjkavo ali nekako, nego da je vozač koji radi posao napravio herojski potez, iako treba priznati da se vozači narade i često kao i putnici pate od kaosa koji vlada, no to je druga stvar koju novine ne bi znale objasniti...


I kako je sad bus defektan ako je bio prekrcan i sustav javlja da ne može voziti, to nije sigurno ni za putnike i nisu više 80-e kad se toleriralo da putnici vise s vrata. Miješanje lončića.

421

Iako je to u Tvojoj najbližoj domeni za koju se školuješ, nisi shvatio poantu koju mi se (sad) ne da elaborirati.
Dio priče dvostruka je linija zapovijedanja koju nisi opazio. kava
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

2 stvari:
* Sramota za upravu (kroz sve razine odgovornosti) koja nije u stanju imati plan za takve situacije
* Netko je ipak dovoljno odgovoran (i ima dovoljne ovlasti) da se ubaci dodatni polazak.

A kao što je čovjek i rekao, nadamo se da je čovjeku plaćeno dodatno taj jedan sat (i kaj bi trebala zapravo pričuva odraditi), uzme se neki bus koji je završio za danas i pošalje se s pričuvnim vozačem na Borongaj, umjesto da se dodatno gnjavi čovjeka kojem je šihta pri kraju.

Shole

A šta ako su pričuve bile zauzete ? Sad si ti tu Sherlock pa zaključuješ što je trebalo napraviti.  I da,  naravno da je čovjeku plaćen extra rad,  hvala bogu pa još uvijek nije kao kod privatnika

smogovci.bbb2

Sad bi ga mogli kazniti za ugrožavanje života putnika jer je vozio više od dozvoljenog radnog vremena ::|
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Shole

A koliko je dozvoljeno radno vrijeme ?

CONECTO430

Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 28, 2017, 21:50:13
Sad bi ga mogli kazniti za ugrožavanje života putnika jer je vozio više od dozvoljenog radnog vremena ::|
To je bio Petak! Ako je u 23h bio u garaži nije bio dvokratna. A to znači da je vozio max 8h kasnu službu jer radnim danom je to najduže!. Nedeljom ima služba koja traje 10:25h.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Idem samo jednu stanicu :D

smogovci.bbb2

Citat: Shole  u Ožujak 28, 2017, 23:36:41
A koliko je dozvoljeno radno vrijeme ?

U Centru u Zapruđu kažu max 8h. E ko tu sad koga, NE ZNAM hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

tramvajac 92

Uredba EZ br. 561/2006  – o vremenima rada i odmora
Maksimalno vrijeme vožnje 4 ½ sata
Maksimalno dnevno vrijeme vožnje  9 sati
Iznimka  2 x tjedno moguće i 10 sati

http://www.mppi.hr/UserDocsImages/INFO%20O%20RADNOM%20VREMENU%20I%20VREMENU%20ODMORA%20VOZACA.pdf

421

Uredba EZ 561/2006
Članak 3.
Ova se Uredba ne primjenjuje na cestovni prijevoz koji obavljaju:
(a)   vozila koja se koriste za prijevoz putnika na linijskim vožnjama na udaljenosti do 50 kilometara;
UREDBA (EU) br. 165/2014
»(1) Iznimno od odredbi članaka 5. i 7. ovoga Zakona, u linijskom prijevozu putnika do 50
km, ako za to postoji potreba iz objektivnih, tehničkih ili razloga koji se odnose na
organizaciju rada, na puno tjedno radno vrijeme i noćni rad mobilnih radnika mogu se
primjenjivati odredbe zakona kojim se uređuju radni odnosi ili kolektivni ugovor, pod
uvjetom da postoji dogovor predstavnika poslodavaca i radnika.«.
ZAKON O RADNOM VREMENU, OBVEZNIM ODMORIMA MOBILNIH RADNIKA I UREĐAJIMA ZA BILJEŽENJE U CESTOVNOM PRIJEVOZU (NN 075/ 2013)
Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o radnom vremenu, obveznim odmorima mobilnih radnika i uređajima za bilježenje u cestovnom prijevozu (NN 036/ 2015)

»(3) Iznimke koje su propisane za prijevoz vozilima iz članka 13. stavka 1. Uredbe (EZ) br. 561/2006 primjenjuju se u cijelosti.
(4) Na vozače vozila koja su izuzeta u članku 13. stavku 1. Uredbe (EZ) br. 561/2006 primjenjuje se zakon kojim se uređuju radni odnosi.«.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln