ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

smogovci.bbb2

http://www.24sata.hr/news/bili-smo-na-horor-trasi-linije-268-ljudi-se-voze-kao-stoka-526928

Bili smo na 'horor trasi' linije 268: Ljudi se voze kao stoka...

Nekoliko sati u busu na relaciji Zagreb - Velika Gorica dokazalo je da su autobusi stari i strašno kasne. Vozač tvrdi kako dodatne linije ne bi ništa promijenile. Nitko ne zna što napraviti...

Na štakama sam i u bus sam ušla s dvoje unuka. Nisam odmah stigla izvaditi novčanik i vozač se na mene izderao da moram platiti, ispričala nam je starija gospođa koja se svakodnevno vozi linijom 268.

Zbog sve učestalijih rogoborenja putnika na ZET-ovoj ruti koja vozi od zagrebačkog Glavnog kolodvora do Velike Gorice i sami smo pola dana proveli na "horor trasi".

Osim što se u busu osjećate kao na haly gallyju, nije baš neki super osjećaj na temperaturi od 30 celzijevaca stajati natiskan među ljudima dok vozač busa popravlja motor jer je prestao raditi.

Osim kašnjenja, upravo je loša kvaliteta autobusa druga stvar na koju putnici upozoravaju. A vozači autobusa, s druge strane, pravdaju se da ni njima nije lako.

- Ne možemo mi računati na promet. Ljudi misle da mi sjedimo i pijemo kavu, a nekad ne stignemo ni na WC otići u smjeni - požalio nam se jedan od vozača.

Odbio nam je odgovoriti zašto jedan bus uopće nije došao na stanicu te rekao da se obratimo službi za korisnike. Iz ZET- a su nam tek kratko rekli kako su istrage u tijeku.

Vozači izbacivali ljude iz busa zbog karata od četiri kune

U posljednjem desetljeću na liniji 268 putnici su doživjeli svašta. Od prometnih nesreća i kašnjenja do zapaljivanja motora. Najnovija žrtva linije je majka s bebom. Nakon što je autobus kasnio 40 minuta, njezina polusatna karta prestala je vrijediti. Kad je odbila kupiti novu, vozač je ugasio motor i počeo je vrijeđati.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Dreamwalker

Busevi su sve, samo ne stari. Volio bi čuti što bi rekli na autobuse kakvi po godištu voze za Zelinu, Samobor i po Velikoj Gorici izuzev linije 268, a plaćaju kud i kamo više od 8 kuna (2 polusatne).
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

C2

Ne znam zašto nisu sredili klime jer u ovakvim ljetnim uvjetima se je katastrofa vozit. Sramota od ZET-a što se nisu pripremili za ljeto. Što je zanimljivo u tramvajima uredno radi klima.
A što se tiče zadnjeg članka stvarno ne znam kakve bisere nećemo ćut od frustriranih putnika i novinara koji to začine.

Ivan

Pa, pošto tek počinje lipanj nije neobično da sve klime nisu još u vrhunskoj formi, nisu ni u tramvajima.

Mislim da kod APP oko trećine autobusa trenutno ima osposobljenu klimu i prošlih godina do srpnja su velikom većinom hladili i očekujem da će tako ići i sada jer svakim danom ih je sve više (npr. jučer oba Citelisa na 126 su bili ohlađeni), no zadnjih godina Dubrava je u totalnoj banani po tom pitanju i cijelo ljeto većina autobusa vozi bez klime, a krajem proljeća i početkom ljeta praktički zanemariv broj.

ManNLNG

Volio bih samo reci da je 24 sata jedan od najgorih te najekstremniji lažnih novina u Hrvatskoj.Svakakva sranja pišu "Hrvati najdeblji na svijetu","najlijeniji narod na svijetu",ma strašno!A ovo za citare iz 2009 to je tek mali dijelic svakakvih laži koje žele uništit hrvatski,zagrebački moral te zetovu kvalitetu i profesionalnost!
EUROBUS AV120

tramvajac 92

Citat: ManNLNG  u Lipanj 02, 2017, 08:30:07
A ovo za citare iz 2009 to je tek mali dijelic svakakvih laži koje žele uništit hrvatski,zagrebački moral te zetovu kvalitetu i profesionalnost!
Hahahaha. Koju kvalitetu? Vozila, organizacije prijevoza ili nekaj treće?
Vozila su većinom okej (ali ih ima premalo), organizacija prijevoza zadovoljava, i tak. Citarima treba (bar većini) nafilati klimu i to bude ok. 554 recimo hladi dobro.

ManNLNG

Daj me nemoj zezat zet ima odlična vozila samo kaj je to nama premalo,kad netko ode u Albaniju Bosnu i svakakvim drugim državama i gradovima budete vidjeli kaj su nikakvi autobusi!Mi imamo fenomenalne lijepe moderne autobuse bez obzira na održavanje i našu razmaženost.
EUROBUS AV120

tramvajac 92

Premalo pravih vozila imamo, da. Fenomenalne autobuse baš i nemamo, mene ne fasciniraju Citari i njihov prednji ovjes, a bome ni Citelis 18 koji ne može sa stanice normalno krenut bez gašenja klime. Najdraži mi jesu Cityi, ali i oni su posebna priča. 72 komada sa prijenosom namještenim za voziti 127 i 128 a voze npr. 168 gdje ni nema brda.

Gledano kao prosječan putnik koji vidi samo autobuse po izgledu, dosta smo dobri. Ali mi nismo obični putnici tu. Održavanje je solidno, ali skoro svim autobusima treba temeljito pranje unutrašnjosti. Jel' razmaženost da očekujem u busu koji ima klimu da ta klima hladi kad je vani 30 stupnjeva? I to tako da hladi da ne moraš prozore otvarati nego da osjetiš razliku u temperaturi vani i unutra? Znači ne da se upali ventilacija do kraja i svi prozori otvoreni.

Mogao bi još pisati o svim nedostacima serija autobusa, ali nije bitno, manje više se sve zna.

Ivan

#83
Citat: ManNLNG  u Lipanj 02, 2017, 09:37:42
Daj me nemoj zezat zet ima odlična vozila samo kaj je to nama premalo,kad netko ode u Albaniju Bosnu i svakakvim drugim državama i gradovima budete vidjeli kaj su nikakvi autobusi!Mi imamo fenomenalne lijepe moderne autobuse bez obzira na održavanje i našu razmaženost.
Ma 24sata više ni nisu puno gori od ostalih jer su se i ostali srozali na senzacionalizam, pogotovo Jutarnji online.

Ne treba dramatizirati o moralu i lažima, mislim da je problem više neprofesionalnost novinara ali problem postoji.
Siguran sam da piskala koja bi malo trebala istražiti više od dojma putnika laika ne znaju točno koja je razlika između autobusa u lošem stanju i nekvalitetnog busa, ali u lošem stanju zaista jesu tako da to je problem o kojem treba pričati.

A autobusi u Zagrebu jesu više-manje najbolje što se nudi na europskim tržištima tako da ne znam što točno kritizirati, poneka serija ima manje ili veće probleme, ali naravno, veći je problem da ih ZET ne održava i ne koristi kako bi trebalo.
Samo mislim da su usporedbe s "gorima" smiješne, ne znam zašto se ne uspoređivati s ostatkom srednje bogatih država srednje Europe kod kojih je sasvim normalno imati autobusni vozni park kakav ima Zagreb dok je organizacija linija, tarifnih sustava, i uopće infrastrukture a sve češće i održavanja često daleko bolja, no u općem kaosu u kojem je Hrvatska i dok pomalo dolazi do glave da zaostajemo u mnogočemu više nije zabavno smijati se Česima ili Rumunjima, sad treba misliti kako smo bolji od Albanaca i Kurda i da nam je zato dobro... Mentalitet u 3pm
russian_roulette

Dreamwalker

Zašto se uopće uspoređivati sa strancima, bilo boljima ili gorima od nas? Ovdje je riječ o samo jednoj liniji i to onoj iz Zagreba za Veliku Goricu. Pa ajmo ih onda usporediti sa Samobrom, Dugim Selom, Zelinom, Zaprešićem i ostalom okolicom koja gravitira Zagrebu. Nijednu liniju koju vozi ZET između dva grada nema loše autobuse, u odnosu na stare Setre koje voze između Zagreba i Samobora npr. A o cijenama  isto ne treba puno trošiti riječi.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

sniff

#85
Citat: ManNLNG  u Lipanj 02, 2017, 08:30:07
...te zetovu kvalitetu i profesionalnost!

Poslušaj sholetov komentar s kraja prošle godine, molim te.

212Alex


Možda sam glup ali ne shvaćam neke stvari.
Linija 268 je dvozonska linija,i ne shvaćam kak se ljudi nikad nebu naučili da se karta treba uvijek pokazat ili kupit. ZET je itekako organizirana i profesionalna cijelina,samo se ljudi moraju prilagodit tome.
Ići bez karte npr u Goricu ili Zaprešić je jednako ko da ideš u dučan bez novaca.
Ja osobno nikad ne bih pustio nikog bez karte jer se prijevozna usluga mora naplatit bez obzira jel to lin 268,269,212,232,nebitno!
I ljudi koji su pošteni to znaju a oni koji nemaju karte obično i rade najviše scena i problema,bilo i ostalo!
si bumo jednu spili

MAN truck bus

A ja mislim da je posao vozača autobusa, da vozi autobus,a ne da je kontrolor karata. Preteško je kada se od vozača očekuje da na 109 koja je prepuna pregledava karte rofl,a na 172 sam se ja vozio i ljudi SAMI bez zahtijeva vozača za kartu kupuju kartu i poništavaju. Više će ljudi kupit kartu ako vozač ne inzistira nego ako cjepidlači.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 19:45:11
A ja mislim da je posao vozača autobusa, da vozi autobus,a ne da je kontrolor karata.

"Zet je itekako organizirana i profesionalna cijelina."

Naročito u novoj državi i od 2000.te pogotovo otkad je hrpa kamenjara u upravi.

212Alex

Citat: MAN truck bus  u Lipanj 02, 2017, 19:45:11
A ja mislim da je posao vozača autobusa, da vozi autobus,a ne da je kontrolor karata. Preteško je kada se od vozača očekuje da na 109 koja je prepuna pregledava karte rofl,a na 172 sam se ja vozio i ljudi SAMI bez zahtijeva vozača za kartu kupuju kartu i poništavaju. Više će ljudi kupit kartu ako vozač ne inzistira nego ako cjepidlači.


to za 172 se u potpunosti slažem s tobom,
i da imaš pravo za to što si naveo ali opet vozač je taj koji mora i naplatit prijevoznu uslugu,kako svugdje to rade može i ZET...Samo je problem u putnicima jer se danas šeću i s noževima,i ko zna čim sve ne i nažalost putnici si sve i svakaj dopuste...
Ali za 172 je skroz istina!
si bumo jednu spili