ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

421

Sve ovo što si prošao kod privatnika, prošli smo svi mi i u ZETu na početcima.
Osnovica plaće koja se nije mijenjala od cca 2002 godine, na koju imamo dodatke iznosi 2884,87 kn x koeficijent. Busevi jesu noviji,ali zapušteni i ne dužimo ih(nažalost), a svaki od nas ima svoje navike i (ne)znanja.Trebalo ih je zaraditi što nije bilo lako ,a novije generacije mlađih kolega ne znaju cijeniti te razlike.
Nemamo manjak slobodnih dana zbog fuš-majstora već zbog kreativnog tumačenja Zakona, pravilnika i dužine službi-potpadamo pod preraspodjelu radnog vremena, nismo činovnici koji rade 8 satno dnevno radno vrijeme,40 sati tjedno.
Gnjevan si na sve i sva, a to ne vodi k dobrom. Racionaliziraj stvari, vjerujem da daješ maximum na svom poslu i da ga (još) voliš.
Što je bolje: gradskih cca 30tkm+rat sa putnicima+rat na cestama ili turističko/međugradskih XYtkm s navedenim benefitima( s rukama u motornom prostoru autobusa itd). Bakšu od grupa Azijata nisam uračunao, vodu za 1-2 ojra također - mi to nemamo, a ti nisi niti spomenuo.
Svaki posao ima svoje loše i dobre strane, to je tek pitanje ravnoteže i zadovoljstva rada.
Uglavnom, slažemo se oko bitnih stvari, a na ostale ovako i onako utjecati ne možemo.
Prokleto je to zanimanje i ne može ga raditi svatko.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Dreamwalker

#316
Citat: 421  u Studeni 28, 2017, 18:38:04
Sve ovo što si prošao kod privatnika, prošli smo svi mi i u ZETu na početcima.
Nisam nigdje rekao da niste prošli. Prošli ste, ali ne možeš reći da nemaš puno bolje uvjete nego recimo ekipa koja vozi u Samoborčeku na lokalu.

Citat: 421  u Studeni 28, 2017, 18:38:04Nemamo manjak slobodnih dana zbog fuš-majstora već zbog kreativnog tumačenja Zakona, pravilnika i dužine službi-potpadamo pod preraspodjelu radnog vremena, nismo činovnici koji rade 8 satno dnevno radno vrijeme,40 sati tjedno.
Vjeruj, rijetko tko je danas privilegiran raditi samo 40 sati tjedno.
Citat: 421  u Studeni 28, 2017, 18:38:04Gnjevan si na sve i sva, a to ne vodi k dobrom. Racionaliziraj stvari, vjerujem da daješ maximum na svom poslu i da ga (još) voliš.
Gnjevan sam na sve? Gnjevan je preteška riječ. Ali ljut sam na gluposti. Kao što rekoh, ako si već dobio priliku raditi u boljim uvjetima od kolega u istoj branši/struci, onda čuvaj to što imaš. Radi pošteno i bori se za dobrobit firme. Čuvaj sredstva za rad. I vjerujem da je većina ljudi u ZET-u takva, stoga nikad nisam imao nikakav verbalni ili bilo kakav drugi incident s bilo kojim ZET-ovim radnikom. No, ako varaš, onda stani iza svojih postupaka i nemoj se izvlačiti.
Citat: 421  u Studeni 28, 2017, 18:38:04Što je bolje: gradskih cca 30tkm+rat sa putnicima+rat na cestama ili turističko/međugradskih XYtkm s navedenim benefitima( s rukama u motornom prostoru autobusa itd). Bakšu od grupa Azijata nisam uračunao, vodu za 1-2 ojra također - mi to nemamo, a ti nisi niti spomenuo.
Svaki posao ima svoje loše i dobre strane, to je tek pitanje ravnoteže i zadovoljstva rada.
Što je bolje? To je stvar osobnog ukusa. To kaj imaju bakšu od azijata ili besplatan obrok u Marche restoranima je nešto što ti nemaš. Ali, oni nemaju svaki dan topli obrok kod kuće, nego jedu tko zna što u tim restoranima.
Citat: 421  u Studeni 28, 2017, 18:38:04Uglavnom, slažemo se oko bitnih stvari, a na ostale ovako i onako utjecati ne možemo.
Prokleto je to zanimanje i ne može ga raditi svatko.
Slažem se. Ja ne bi mogao biti vozač autobusa npr. Ali ću zato svoj posao obavljati savjesno i bez fige u džepu.

Da se razumijemo, nemam ništa ni protiv tebe ni protiv bilo kojeg poštenog radnika u ZET-u ili bilo gdje drugdje. Ali ipak svi za svoje postupke moramo snositi i posljedice. Bez kmečanja.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

steyr1985

Vama u Zet-u je najveći problem uprava i šefovi. Najprije treba njih potjerat a vi će te onda biti ok.

421

Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Citat: 421  u Studeni 29, 2017, 16:44:06
ZET i Zagrebački velesajam postaju direktno vlasništvo Grada Zagreba   ::| :'(
https://www.vecernji.hr/zagreb/zet-zagrebacki-velesajam-holding-vlasnistvo-izdvajanje-grad-zagreb-1210886
A tko je 100% vlasnik Holdinga?! Holding?! Naravno Grad Zagreb. Tako da je ovo prebacivanje iz šupljeg u prazno
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

Pitanje za forumaše neimare ZET-a: kad pređete pod skute Grada, ostaćete na kolektivnom ugovoru Holdinga ili prelazite na kolektivni od Grada?! hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

822DoDo

#321
Od 1. prosinca 2017. do 7. siječnja 2018. besplatan prijevoz ZET-om vikednima na području grada Zagreba i to u periodu: petak od 12 sati - nedjelja do ponoći.

Das Beste oder nichts. MB

podgora

Gledam sad webkameru na Trgu Bana Jelačića kad ono staje citaro šta je reć da dolazi bus na Jelačića

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Marek

Noćna tramvajska linija supstituirana autobusima?

MAN truck bus

Da. To je često jer rade neki dio pruge pa mora vozit autobus.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

405GN2

Pa već mjesecima na nl 33 i 34 voze autobusi

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk

Mnogo znati, znači prije vremena ostariti.

Ivan

#326
To se odnosi na sve četiri linije.

Ovisi što i kad se konkretno radi, svaki dan je drugačije. Niti jedna linija (pa tako ni 33 i 34) nije u zadnje vrijeme konstantno s autobusima duže od tjedan-dva.

Bilo bi dobro doduše da planiraju da za vikende osim ljeta, pogotovo adventske vikende, ne voze autobusi na 31, 32, 34 (33 nema problema s gužvama), jer i inače zna biti gužva u 2200 tako da bi sad do Nove bar do 1 h mogli uvesti i po jedan dodatni polazak noćnog itd., uostalom sada čak ni za Novu nema pojačanja dok je prije 15-ak godina bilo duplo više noćnih od uobičajenih (koji su tad i u regularnim uvjetima bili češći nego sad).
No kako to biva, naravno da u ovoj generaciji "organizatori" iz ZET-a ni na što ne paze (pa su znali i za Noć muzeja slat autobuse, a ranije i solo na 32 -.-) ...

P.S. evo vam uostalom službeno, koga zanima...
http://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/izmjene-na-tramvajskim-nocnim-linijama/432

smogovci.bbb2

Danas na 229 vozi Shrek g. br. 403 drugu službu. Osim što vozi jednom rukom dok je u drugoj mob, na raskrižju Ul. SR Njemačke i Av. Dubrovnik iz skroz desne trake koja je samo za ravno smjer Bundek skrenuo je lijevo na Av. Dubrovnik na već upaljeno crveno. Prolazak kroz crveno je ponovio i na raskrižju Av. V. Holjevca i Slavonske naravno iz srednje trake uz osmijeh na licu nešto kao Miško iz Ko to tamo peva. Taj čovjek ili mentalno nije svoj ili svjesno krši propise. Načuo sam da je HR branitelj i da mu zato ZET ne smije ništa. Upit prema 421, da li je ovo istina?! hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

Korak 1 :
Članak 28. Ustava RH
Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim za kazneno djelo dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne utvrdi krivnja.
Korak 2:
> copy/paste navedeno u postu na http://www.zet.hr/kontakti-276/276 ili 072 500 400
Čovjek nije baš obljubljen među kolegama baš zbog svog "ponašanja" za volanom, a navedene okolnosti ne znam.
Najavi se kod direktorice pa popričajte o problemu zvanom Shrek. Nepoznato je zaleđe koje ga brani, ali mu to ne služi na čast.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

MAN truck bus

Sad je opet pozvan na informativni razgovor kod šefa izgleda da ga je neko opet prijavio. (Baš čudno.)
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"