ZET razno (3)

Autor MAN19464, Ožujak 29, 2017, 15:57:45

leonardo123

Citat: Shole  u Ožujak 08, 2018, 09:39:32
Znači novi bus na dvokratnu jer jadan vozač dolazi dva put na posao (i napravi cijeli dan 100km), a posljedično onda staru kramu na cjelodnevnu 4:00-00:30 gdje se napravi 400 km.  Baš pametno razmišljaš
Stare krame su za pričuvu trenutno. Jel se brineš za vozača i što bolju kvalitetu posla na kojeg mora ići dvaput ili za kilometražu novog busa?


MAN truck bus

Realno, na 222 se vozač ne naradi jednako kao vozač na 268. Na 222 nema toliko kašnjenja i nema putnika toliko. Dok na 268 dođe na stanicu MSU i čeka 5-6 minuta da se zatvore vrata, a na 222 se zatvaraju iz prve bez problema. Ne gledaš to da vozač koji vozi dvokratno ima veću plaću nego vozač koji vozi običnu smjenu?
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

sniff

Pa logičnije je valjda da se stariji busevi stavljaju na part-time job, a što toliko nedostaje vozačkom mjestu u 0405 ?

MAN truck bus

Pregrada/staklo. Kada su otvorena 1. vrata puše hladan zrak vozaču direktno po desnoj ruci i desnom uhu. Jedan vozač mi je rekao da bi radije odradio smjenu na 269 s kockicom nego s City G.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

citaro

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 08, 2018, 21:05:14
Pregrada/staklo. Kada su otvorena 1. vrata puše hladan zrak vozaču direktno po desnoj ruci i desnom uhu. Jedan vozač mi je rekao da bi radije odradio smjenu na 269 s kockicom nego s City G.

Kako vozaci odradjuju smjene u mjestima gdje pregrade ne postoje, recimo u cijeloj Svicarskoj?

MAN truck bus

Kažem moguće je odraditi smjenu, ali je nezgodno.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

Volzhanin

Tamo je hladnija klima pa vam ne smeta toliko hladan zrak lol
a i nemate te pregrade jer vam ne trebaju zbog sigurnosnih razloga kao na lijepom našem Balkanu

Shole

Citat: leonardo123  u Ožujak 08, 2018, 19:55:20
Stare krame su za pričuvu trenutno. Jel se brineš za vozača i što bolju kvalitetu posla na kojeg mora ići dvaput ili za kilometražu novog busa?



Vozač dvokratne ima dodatak na plaći od 10 ili 20 %. A novi bus je valjda kupljen da drlja čim više, a ne da odmara.

man323

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 08, 2018, 21:05:14radije odradio smjenu na 269 s kockicom nego s City G.

Bravo za tog vozača kada tako loše govori o novome autobusu na kojem je sve novo i ispravno.

421

#444
Ne znaš liniju na kojoj većinom vozi pa ti primjedba ne stoji.
A vozač koji je to izrekao nije jedini koji tako misli. Ima nas malo veći broj.
Jer je MAN G u odnosu na Citara G:
-   40 mm duži,
-   50 mm uži,
-  109 mm niži
-  740 mm kraćeg prednjeg osovinskog razmaka
-  780 mm dužeg stražnjeg osovinskog razmaka
-    65 mm  dužeg prednjeg prevjesa
-      5 mm  dužeg stražnjeg prevjesa
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Volzhanin

#445
I ja uvijek radije odradim smjenu na O405GN nego u tom novom MAN-u (a vjeruj mi ima nas još). Vrata prespora, preglupo upravljanje vratima, jako trom u kretanju, toliko tvrd da na lošijoj cesti (269 i 218 koje trenutno i voze) bubrege odbija...
Dok malo bolja kocka ide kao metak, otvaranje i zatvaranje svih vrata brzo i efikasno, plovi po cesti. Čak bih se usudio reći da mi je bolja od prvih zglobnih Citara.
Dakle ništa ne pljujem već samo iznosim mišljenje iz svoje perspektive. Netko preferira jedno a netko drugo, ne možeš zato tako sarkastično reći "bravo za tog vozača".

Edit: eto i kolega 421 ima isto mišljenje  pivkan

dominik,

Mislim da je onda najjednostavnije prebaciti L.C. G. u APP u zamjenu za 10 Citara, problem riješen i svi sretni.
Probajte to zatražiti pa se možda i ostvari.

MAN truck bus

Može i usput kad već idu otići i 5 Urbanwaya ipak APP vozi Iveco autobuse. ;D
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

822DoDo

Ne dirati Urbanwaye, oni su zakon  nnee  big_boss
Das Beste oder nichts. MB

smogovci.bbb2

Kad bi jednog vratili na 229 perfeto
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza