Centrotrans - Eurolines - razno

Autor lerotai, Prosinac 06, 2007, 22:21:20

aaaaa

Mercedes je u pitanju. Bio je automatik sada su mu ubacili manualni mjenjač. Preuređen je u glavnom za vožnju djece. Obavljaće sezonsku liniju za Bjelašnicu i Igman a popularni naziv tog autobusa je "Bosanko"...

elvis

nisam bio siguran jer na plakatima je naslikan bocno,jedino sam uspio primjetiti da su farovi okrugli...a dobro su se snasli s ovim starim busevima,sredili i stavili na kratke relacije,jedino ne znam da li im se isplati,jer bilo je govora za one spratne da nemaju nikakvu zaradu od njih,da sluze samo za turisticku promociju Sarajeva

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 07, 2009, 13:37:01
nisam bio siguran jer na plakatima je naslikan bocno,jedino sam uspio primjetiti da su farovi okrugli...a dobro su se snasli s ovim starim busevima,sredili i stavili na kratke relacije,jedino ne znam da li im se isplati,jer bilo je govora za one spratne da nemaju nikakvu zaradu od njih,da sluze samo za turisticku promociju Sarajeva

Ma naravno da im se isplati to je odavno "sažvakana" priča kako im se ništa ne isplati. Pa ko je toliko lud da ide u korist svoje štete. Ja mislim da ne postoji, pogotovo kada se radi o privatnoj firmi. Što bi to Centrotransu bila bitna turistička promocija grada. Ma ta priča je glupost čista. Ti autobusi rade sezonski, stari su dakle i jeftini, prerađeni su u radionicama CTS-a i što je najbitnije u glavnom su puni u turističkoj sezoni. Karta za taj bus je 5 KM a vožnja traje 45 minuta : Prosječna brzina je između 20 i 30 na sat. Eh sad skontajte koliko pređu kilometara i da li se isplati....

elvis

bas zato i kazem,jer puni busevi a nema koristi?!
a s ovim na Bjelasnicu povratna karta 6 KM,50 putnika znaci uzmu 300 KM po turi,a predje mozda 40 km u jednom pravcu (ne znam odakle polazi iz Sarajeva),trebalo bi biti isplativo

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 07, 2009, 22:30:22
bas zato i kazem,jer puni busevi a nema koristi?!
a s ovim na Bjelasnicu povratna karta 6 KM,50 putnika znaci uzmu 300 KM po turi,a predje mozda 40 km u jednom pravcu (ne znam odakle polazi iz Sarajeva),trebalo bi biti isplativo

Polazi od Vijećnice dakle ide kroz čitav grad tako otprilike pređe oko 40 kilmetara.

elvis

danas sam kroz pricu sa nekim vozacima u Sarajevu spomenuo novog Starlinera,i kazu mi da je prije nekoliko mjeseci imao udes negdje u Austriji,i da ga nece praviti...zna li neko od vas nesto vise o tome?
istina je da u posljednje vrijeme nema njegovih slika na forumu,a i na stanici ga nisam odavno vidio,dok sam ga ljetos vidio 5-6 puta

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 24, 2009, 21:11:33
danas sam kroz pricu sa nekim vozacima u Sarajevu spomenuo novog Starlinera,i kazu mi da je prije nekoliko mjeseci imao udes negdje u Austriji,i da ga nece praviti...zna li neko od vas nesto vise o tome?
istina je da u posljednje vrijeme nema njegovih slika na forumu,a i na stanici ga nisam odavno vidio,dok sam ga ljetos vidio 5-6 puta

Radio je liniju za Paris kada je tek otvorena a poslije se mogao vidjeti i na ostalim međunarodnim linijama.....ni ja ga nisam odavno vidio...

elvis

#22
Tomek oni imaju 2 skylinera,kad budes u prilici upisi u vozni park ;)
i dva stara katna MAN-a,popularniji kao City busevi

Tlimfocit

Citat: aaaaa  u Veljača 24, 2009, 21:43:35
Citat: elvis  u Veljača 24, 2009, 21:11:33
danas sam kroz pricu sa nekim vozacima u Sarajevu spomenuo novog Starlinera,i kazu mi da je prije nekoliko mjeseci imao udes negdje u Austriji,i da ga nece praviti...zna li neko od vas nesto vise o tome?
istina je da u posljednje vrijeme nema njegovih slika na forumu,a i na stanici ga nisam odavno vidio,dok sam ga ljetos vidio 5-6 puta

Radio je liniju za Paris kada je tek otvorena a poslije se mogao vidjeti i na ostalim međunarodnim linijama.....ni ja ga nisam odavno vidio...

pa funkcionira li ta linija za pariz? ima li putnika?

aaaaa

Citat: Tlimfocit  u Ožujak 09, 2009, 22:58:53
Citat: aaaaa  u Veljača 24, 2009, 21:43:35
Citat: elvis  u Veljača 24, 2009, 21:11:33
danas sam kroz pricu sa nekim vozacima u Sarajevu spomenuo novog Starlinera,i kazu mi da je prije nekoliko mjeseci imao udes negdje u Austriji,i da ga nece praviti...zna li neko od vas nesto vise o tome?
istina je da u posljednje vrijeme nema njegovih slika na forumu,a i na stanici ga nisam odavno vidio,dok sam ga ljetos vidio 5-6 puta

Radio je liniju za Paris kada je tek otvorena a poslije se mogao vidjeti i na ostalim međunarodnim linijama.....ni ja ga nisam odavno vidio...

pa funkcionira li ta linija za pariz? ima li putnika?

linija funkcionira sad ide MAN na tu liniju...vjerovatno da je rentabilna dok je odrzavaju i dalje čak su i otvorili par novih linija za Francusku kao za Rennes Strasbourg itd

busfan

Oni su izgleda tog Starlinera uzeli par mjesec za reklamu,da pokazu kako su uspjesni, tj da skrenu paznju sa ovih kreseva koje voze

Nek se ugledaju na Kantica, covjek radi stalno kupuje nove autobuse i to najbolje, a nigdje nisam nasao da se hvali s tim kao Centrotrans

aaaaa

Citat: busfan  u Ožujak 10, 2009, 08:39:26
Oni su izgleda tog Starlinera uzeli par mjesec za reklamu,da pokazu kako su uspjesni, tj da skrenu paznju sa ovih kreseva koje voze

Nek se ugledaju na Kantica, covjek radi stalno kupuje nove autobuse i to najbolje, a nigdje nisam nasao da se hvali s tim kao Centrotrans

Ma uzeli su ga eto da ga imaju kao reprezentativan model koji je daleko od rentabilnog vozila ali eto....mislim da je to vozilo kasko osigurano i da će vjerovatno dobiti obestećenje visoko...cuo sam pricu da su narucili novog odmah...

Neo

Cudi me da ga nisu dobili vec jer ima na Sejarijevoj stranici se prodaje jedan nov vec 2 godine...
je zakon

AiN_forever

Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju Neoplan Citylinera i Neoplan Citylinera H ?
Koliko god pokusavo ne mogu uociti u cemu je razlika
sry zbog off topic  ::|

busfan

Citat: AiN_forever  u Travanj 30, 2009, 20:56:36
Moze li mi neko reci koja je razlika izmedju Neoplan Citylinera i Neoplan Citylinera H ?
Koliko god pokusavo ne mogu uociti u cemu je razlika
sry zbog off topic  ::|

H je visi, ima male prtljaznike iznad zadnjih tockova