Punjenje linija (3)

Autor shef, Svibanj 19, 2013, 16:51:49

tramvajac 92

A na 7A i 4? Na 7A je nebrojeno puta bilo pisano da treba više autobusa...

Shole

#271
Na 7A bi što se prometnih karakteristika linije mogao zglobni bez problema, ali su vječni problem nepropisno parkirani auti u ulici Ratka Petrovića ispod okretišta na Vežici. 

https://www.google.hr/maps/@45.323029,14.4841238,3a,75y,129.78h,83.11t/data=!3m6!1e1!3m4!1sm44nG9HKK4ynYnxoaVsWTw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Tu imamo dovoljno problema i sa solo busom, kamoli sa zglobnim.  Znam da će sad netko predložit da treba par dana zaredom pisat kazne i neće bit auta, ali ti ljudi fakat nemaju di parkirat.  U okolici ima na stotine stanova izgrađenih krajem 70-ih, a nijednog parkirnog mjesta.

Što se tiče linije 4,  moderni zglobni autobusi bi imali problem kod skretanja iz Baštijanove u Laginjinu ulicu  na Belvederu.  Tamo smo i sa solo Sanosima znali na dva puta motat ako je imao slabiji ajnšlag. Al zglobnog nemožeš popravit ko solo,  prikolica uvijek ostane gdje je i bila

lussin


mivano

Izgleda da postoji višak zglobnih...

(Usput: 812 je izgleda prešao u prigrad.)

Boki651

Da, a unatoč novoj nabavi solo plinaša, dosta starih na nekim linijama, čak i prigradskih u gradu, a nedjelja je, kada bi trebao biti manji pritisak na vozni park.

Bari

Danas su solo na petici, pretpostavljam radi radova na Škurinjama i težeg skretanja ispod garaže Autotransa.
KREPAT MA NE MOLAT !

mivano

Jesu li stavili koja kola više? Vidim da nema gužve.

Čelični

#277
Citat: kico101  u Lipanj 15, 2013, 16:05:47
Nešto mi nije jasno ( dobro, dosta toga mi nije jasno  :P ;D ); zašto subotom, jutarnja i srednja 5-ca imaju monotrale, a 6-ca i 7-ca solo? S druge strane, poslije 20 sati ( barem ja to tako vidim ) radnim danom, 5-ca ide na solo.
Usput, mogu vam prenijeti oduševljenje dijela stanovnika Pećina što su jutros umjesto Citelisa ugledali zglobnog Citara. Večeras na Plumbumu općenarodna fešta uz delicije iz domaće kuhinje. 8-8
Na liniji 5 jutarnja i srednja ima monotrale iz razloga što je još prije nekoliko godina kada se krenulo na redukciju 6-ice i 7-ca solo iste prve tri subote su bile i na 5-ici solo i te tri subote je bila tolika gužva, a vozio sam se na trening sve tri subote na Belveder, jedanput nisam mogao sići u ul. Prvog Maja i presjesti na četvorku, osim toga mislim da ta redukcija uz navedene gužve subotom u jutarnjoj i srednjoj na 5-ici uz velike kvartove i navedene gužve, uzrokuju i brojni trgovački centri na trasi 5-ice. Da na 5-ici radnim danom vozi iza 20 sati jer su procijenili da ima manje gužve odnosno putnika kasnije navečer. Nekad prije u toku dana prije stupanja na snagu tog režima znaju već posložiti solo autobuse na Jelačićev trg. 6-ica i 7-mica idu s jednog kraja grada na drugi pa im je teže zamijeniti monotrale za solo za razliku od 5-ice koja ide iz jednog smijera samo do centra pa zato možda na njima (6 i 7) ne uvode radnim danom iza 20 solo iako kasno navečer zjape poluprazni.
    A ovo što  kako je rekao Bari danas zbog radova na križanju Osiječke-I.L. Ribara i Škurinjske ceste na 5-ici su bili samo solo, zato je bilo za vidjeti puno montrala na linijama 1, 1A i 2A.  I mene zanima što mivano kaže da li je bilo kola više,jer nisu bile veće gužve.?  ???

mivano

Izgleda da je više kola. Jutros u špici (cca oko 7:50) razmaku od 15 minuta tri polaska s Drenove.

Shole

Da su pametni, poslali bi ispomoć sa zglobnim od rotora prema dolje u vrijeme kad su 2 najkritičnija polaska

Bocko

Ispred novog Spara (Billa) ljudi ostaju neukcrani, vozač ne može zatvoriti vrata.
U prosjeku 20 ljudi čeka autobus a samo 10 ih se uspije ukrcati. Odlična organizacija petice.


Shole

Bilo je za očekivati da solo busevi neće moć izdržat taj priliv putnika pošto su na petici čak i subotom monotrali u prve dvije smjene. Isto tako je iluzorno bilo za očekivati da će ubacit još barem dva autobusa. S obzirom šta sve viđamo po liinjama vjerovatno su jako tanki sa solašima zbog mase izleta.  Ako kockice drvenjaci stalno voze prigradske linije od 40 km onda je utopija očekivat nešto pozitivno na ovakvoj petici

Boki651

Fešta naslova skroz poremetila linije i polaske. Primjer od mene, bus zadnji sa Hosti trebao je u 23.35 ići za Garažu, a on produžio za Sv. Križ otkud je trebao u 35 ići za Garažu, a tek je u 23.50 bio u gradu i išao za Sv. Križ. Ovaj što treba ići u Garažu u 35 od mene još nije ni došao, a evo ponoć. Možda ni neće doći, jer je kašnjenje preko 30 minuta.

Shole

To je bilo i za očekivati.  S obzirom na masu ljudi, auta i svega po cestama bitno je samo da je završilo bez većih ekscesa ili nedaj bože nesreća.  A busevi su sinoć bili najmanje važna stvar.  Ako je netko i čekao taj zadnji mislim da se nije ljutio nego je laganini otišao na noge

mivano