130 A 8

Autor conecto, Travanj 29, 2009, 12:09:51

conecto

TAM 130 A 8
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Osamdesetih je "dajc" ostao bez "kljuna" pa je midibus na njegovoj šasiji moderniziran.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Izmjene izvana samo u prednjem dijelu, novi farovi, maska i sl. Također novi brisači na zrak koji rade "skupa".
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Tabla i dalje skromna ali modernija - novi volan, prekidači, kontrolne lampice
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Bus je dug 8 m, širok 2,46 m, visok 2,87 m, razmak osovina 4,2 m, 33 + 1 sjedalo, rezervoar 100 litara

Motor 4 cilindra, hlađen zrakom, 6,4 litre, 128 KS, ručni mjenjač 5 brzina
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

netko

Na moje čudo još ima živih ovakvih TAM 130 A 8.
Jedan je u vlasništvu POSA,Kaštel Novi.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

shef

Za one koji to ne znaju, upravo je ovakav bio fantomski Autotrolejev 447, samo što je bio obojan u tamnocrvenu boju.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

svicar

Takvih je bilo mnogo na Belju,vozili su radnike na posao,doslovce do traktora na tabli,taj je isao i po blatu i po prasini,samo sto je bio relativno neduoban i sa kratkim brzinama.Kretalo se uvijek drugom i do  max80 km/h bi potegao,poslije bi bunbici pucali.

5AR

Čini mi se da ovaj više ne vozi.





pwt231

TAM 130 A8 as depicted in my brochure :)

arsenal

Evo jednog dobro ocuvanog.




akzg22

#11
Ovaj model je bio naslijednik TAM A 110 A 8. Prospekt je 1982. godine kada je pretpostavljam krenula proizvodnja. Ne znam da li se tokom proizvodnje što mijenjalo u samom autobusu. Izvor: kamra.si