FlixBus

Autor Paško, Rujan 28, 2015, 17:31:13

Marko NS

Evo od mene jos jedan Mercedes Tourismo od 13 na dve osovine na liniji Rjeka-Zürich  :D
Mercedes Benz Tourismo , i poseban pozdrav izuzetno ljubaznoj Hrvatskoj posadi.
Prevoznik: Michelloto ,Italija.




Frik85

https://www.nrz.de%2Fpanorama%2Fflixbus-faehrt-in-ein-stauende-beifahrer-schwer-verletzt-id215795377.html&psig=AOvVaw0S0gt3SF9RUVhTi-jzvuWu&ust=1543816177971599
U ovem udesu je poginil Miro Lovrič djete Panturista

mate

U subotu navecer na ZG - Frankfurt - Essen

mate

Lenhard i Vincek s N1222 na AKZ


gorgoroth

Negdje u Njemačkoj



VanhoolTX

#126
Flixbus je u pregovorima za preuzimanje Eurolines i Isilines od Transdev grupe.Prije par godina iz Eurolinesa izjavili da nikad nece dati Flixbusu da ih preuzme,al se vremena mjenjaju ocigledno.
U slucaju preuzimanja,a sto je vrlo vjerovatno,ostvarili bi ogroman trzisni udjel u Francuskoj,jer Isilines drzi dosta linija..Eurolines bi im omogucio jos jace povezivanje između država (Njemacka,Belgija,Holandija,Francuska,Svicarska).
U Njemackoj bi uskoro trebali ojacati i Flixtrain,a najavljuju i mogucnost sirenja i na druge drzave..
U Svedskoj su prosle godine preuzeli  Swebus (dio jake grupacije Nobina) koji su drzali linije u Svedskoj i van Svedske za 10.2 mil €.Negdje sam procitao da je to prvi put da  kupili firmu s autobusima.Da li su jos u njihovom vlansistvu ne znam,ali bi to bio jedan neobican potez od njih.
Mnogo je informacija o Flixbusu u zadnje vrijeme.Agresivno napadaju kao i uvijek :)

Evo jedan novi Man iz Holandije :)


Te stari iz Njemacke :D


Frik85

#127
najvjerovatneje Kartellamt nebude dozvolil preuzimanja. A flixtrain se bude sigurno zatvoril

VanhoolTX

Gdje ste nasli to za Flixtrain?
Ja sam u zadnje vrijeme citao informacije o daljnem sirenju u Njemackoj,ali i van Njemacke planiraju prosiriti Flixtrain.
U zadnje vrijeme mnogo informacija oko Flixa.Jedna od njih je da planiraju uci u Rusiju.Međutim,vec  nekoliko ruskih prevoznika ih je odbilo,ne zeleci monopolizaciju trzista.
https://www.zeit.de/news/2019-02/08/flixbus-will-auf-den-russischen-markt
Dalje,nek idan objavljeno da krecu u kooperaciju s Eurowings avio kompanijom.Eurowings je kroz svoju stranicu vec stavio opcije (ja ih ne mogu naci,mozda jos nije dostupno za BIH).Köln/Bonn, Stuttgart,München aerodromi za pocetak,za vise od 300 destinacija.Vjerovatno ce dodati s vremenom jos neke aerodrome.
https://www.aerotelegraph.com/eurowings-verkauft-jetzt-auch-flixbus-tickets
Blablacar je kupio Ouibus (koncept slican Flixu,imali su dobar utjecaj u Francuskoj),od SNCF (Francuske zeljeznice),dati ce novo ime BlablaBus (crveni ce autobusi biti) te ce se prosiriti u Njemackoj i Beneluxu.Eto konkurencije Flixu,po mom misljenju promasaj te ne bi me cudilo da za 2-3 godine citamo da su i oni prodani Flixu,al eto vidjeti cemo..Iza njih stoje također skupina investitora,400 mil € za pocetak ce uloziti..To je iz sljedeceg vrlo kvalitetnog teksta:
https://app.handelsblatt.com/unternehmen/handel-dienstleister/fernbusverkehr-blablabus-soll-in-deutschland-gegen-flixbus-antreten

Jedna negativna vijest za Flix,vozac napuhao 2.11 promila,te izazvao nesrecu.Srecom niko nije povrijeđen.
https://www.focus.de/regional/hamburg/hamburg-2-11-promille-flixbus-fahrer-verursacht-unfall-mit-vollbesetztem-reisebus

MAN464

Svaka čast braći Rusima . Da se bar naši prijevoznici žele oduprijeti .  :) thumbs
AD Maiorem Dei Gloriam!!

"Hrvatska je izvojevala svoju slobodu, svoju samostalnost, svoje pravo da sama odlučuje o svojoj sudbini." - Dr.Franjo Tuđman 23.11.1996.

VanhoolTX

Ocekivano od Rusa :)
Sljedeci dio kopiram s drugog foruma na kojem sam post napisao.Cisto radi dodatnih razjasnjenja ko stoji iza Flixa.
''U biti ovo je sve i nastalo kada je mlada ekipa (osnovali DeinBus.de kasnije) dobila tuzbu protiv DB zbog monopola trzista.Doslo je do liberalizacije skoro svih trzista u Europi nedugo zatim (Macron francuski predsjednik je to uveo u Francuskoj prije nego sto je postao predsjednik,tada je ministar ili tako nesto).
Pokusavali su da im (Flixu) zabrane rad u Italiji,prvo zabranili pa ponistili odluku.
U Svicarskoj im nisu dali,pa opet su nasli nacin kako da zapocnu i kod njih.
Spanci im nedavno dozvolili da kupe putnike između spanskih gradova.I jos mnogo mnogo toga..
Svi kao nisu za Flixbus,ali im se sve dozvoljava.Tu stoji neko dobro iza njih.To su Amerikanci.
Svi misle da je to njemacka kompanija.Zabluda velika.Oni su skoro propali bili (MeinfernusFlixbus dok su zajedno bili,kasnije MFB izasao),dosla je General Atlantic grupa,spasila ih,sada se sve vise i vise sire.''

VanhoolTX

Rombs Touristik GmbH & CO. KG
Augsburger Str. 24
91781 Weißenburg
Telefon: +49 (0) 9141 9930
Telefax: +49 (0) 914199390
E-Mail: info@rombs.de

Neki su od njih autobusi zavrsili na Balkanu.Od mene 2 Setre 431 DT (RD i RB 750)



















VanhoolTX

Scania Van Hool TX 16 Acron.Imao priliku putovati prije dvije godine,veoma udoban unutra.Izvana i nije u bas nekom lijepom stanju..








VanhoolTX

Nedavne vijesti oko Flixa.
Traze osobe za sirenje mreze u Turskoj i Ukrajini.Dakle,osim Rusije i tu ce pokusati se probiti.U Spaniji su sve zavrsili sto se tice prodajne suradnje.
Berlin-Köln nova linija FlixTrain od 23.5,pogledao sam cijene neki dan,svega 10 €,ali ipak to je rana rezervacija..
Zeleci povezati ''prvi i zadnji kilometar'' skopljena kooperacija s Uber kompanijom,od jeseni u 4 njemacka grada.Nesto slicno postoji od jeseni 2018 u Francuskoj.Ove je vjerovatno odgovor BlaBlacar koji bi im trebao biti konkurencija..
https://www.handelsblatt.com/unternehmen/handel-konsumgueter/mobilitaet-flixbus-kooperiert-kuenftig-mit-uber-und-bringt-seine-kunden-bis-vor-die-haustuer
U Njemackoj su s radom pocele 3 nove linije unutar zemlje,dok ima mnogo vise internacionalnih linija koje ce poceti u cijeloj mrezi ili su vec pocele.Neke nama zanimljive su:
N953 Zagreb-Zürich-Lyon
N909 (Brno)-Wien-Pula
L909 Pula-Wien (sezonska linija)
L948 Split-München
L995 Graz-Pula
L996 Klagenfurt-Baska

VanhoolTX

Jučer je počela nova linija,vozi je Biss Tours Slovenija s novim MAN-ovima..
Županja - Vinkovci - Vukovar - Osijek - Beli Manastir - Budimpešta - Beč.