ATP Šibenik - garaža i rashod

Autor Tomek, Siječanj 26, 2011, 02:17:02

tramvajac 92

Kad pogledamo i godišta autobusa, ima smisla. Volvo Hess je 1986. godište, TAM je 1992/1993 i tako dalje. Maleni problem je što Setre UL nisu puno novije od Eurobusa/Aabenraa Volva. Ali mora se priznati, međugradski vozni park je doveden na zadovoljavajuću razinu.

ManNLNG

Drago mi je vidjeti konacno da se likvidiraju neadvekvatni autobusi.Vrijeme je za napredak Hrvatskih prijevoznika,korak u dobrom smjeru... perfeto yahoo
EUROBUS AV120

Majstor

Setre UL su starije od nekih izrezanih a kao prinove
Problem je sto ne održavaju vozila već ih jednostavno bace u smeće
Nema marke koja može takvu torturu izdržati
Samo mi sudite pošteno !

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

Teutonic


Avtomontaža

Citat: Majstor  u Ožujak 20, 2018, 21:07:47
Setre UL su starije od nekih izrezanih a kao prinove
Da, ali vrlo bitna stvar je staž tih vozila u ATP-u pa su te Setre iako starije u boljem stanju nego prva tri Regija koja su u ATP-u otkad su potpuno nova.

Teutonic

Nema veze o kojoj se firmi radi,već koliko ga je ljudi dužilo.
Svaki od ta tri Regija su promjenili bar 5-6 ljudi (i to je malo) u zadnjih 10 godina,a ove Setre voze isti ljudi otkad su došle,jedino DA-343 CN koja je mijenjala dosta ruku je u izrazito lošijem stanju.

ManNLNG

Evo malo da probudim temu,koliko je jos eurobuseva u pogonu a koliko ih stoje rashodovanih?
EUROBUS AV120

Teutonic

1 u pogonu,ŠI-323 CG,nedavno je rashodovan ŠI-221 ET.

peron24

Malo je tema zamrla, ali uistinu nema baš puno dobrih stvari za pisati pa nismo ništa propustili. Iako je u ATP Šibenik stiglo puno vozila za međugradski i gradsko-lokalni promet, još veći broj je rashodovan ili povučen iz prometa tako da je sve i dalje na rubu održivosti. Garaža je od proljetos ograđena žičanom ogradom, tako da je snimanje otežano, ali se ionako nema puno zanimljivog za vidjeti. Vozila koja su rashodovana prije ove godine su zimus izrezana i odvezena kako sam već i pisao. Trenutno je parkirano nekoliko odjavljenih buseva koji nisu rashodovani nego su samo skinuti neki manji djelovi, (branici i sl.)
TAM Avtomontaža prigradski narančasti stoji odjavljen od lanjskog prosinca kada mu je istekla registracija. Od tada ga zamjenjuje Integro.
MAN Lion's City NL 313 i dalje stoji na istom mjestu bez tablica
MAN NL 202 BJ-435-FZ stoji također odjavljen a blizu njega je i žuti MAN Eurobus EL 262 (ex ZET #867) kojeg su tek počeli rashodovat.
Tu je i Isuzu BJ-270-EJ koji tu stoji od proljeća 2017. Malo dalje je parkiran posljedni Steyr Volvo ŠI-148-CP kojeg neviđam u prometu ali ima tablice. Eurobus ŠI-221-ET nisam uspio vidjeti.
Ostatak voznog parka je u prometu uključujući i Bovu Futuru ex Gaja Križpolje koju nisam viđao mjesecima ali se prošlog vikenda opet pojavila.
Stradali Neoplan Jetliner od Čupića više nije u krugu garaže.

ManNLNG

Jel bi mogo netko nes u rashodu za forum? Bas bi bilo lijepo da imamo zadnje slike Eurobuseva i Steyra.
EUROBUS AV120

Avtomontaža

Danas sam s parkirališta kod Lidla vidio Temsu Safari HD parkiranu kod rashodovanih autobusa i još uvijek ima tablice. Zna li njena daljnja sudbina? Društvo im prati i Setra 319 GT-HD. Nisam mogao slikat zbog žice.

Avtomontaža

Setra je ipak premještena i parkirana kod radione, dok Temsa još uvijek stoji na istom mjestu. Kako su Temsu uspili skršiti?

peron24

Sad ti trenutno i nema baš skroz rashodovanih autobusa tamo. Imaju samo dva tri odjavljena s kojih je skinuto nešto malo djelova. Temsa i Setra su tamo parkirane jer tu ima najviše slobodnog prostora. Ja sam nedavno vidio Setru S 319 na prostoru gdje inače stoje rashodovana vozila a već sutra je opet bila u prometu. Sad ostaje pitanje šta će biti sa zadnjim sivim Steyr Volvom. Ovi svi ostali su zasad u pogonu. Inače u ATP-u je sve od danas do sutra, ali ništa ne ide u rashod preko noći osim ako nije udes ili zapaljenje. 

Avtomontaža

Uz onu ogradu što odvaja ATP-ovu garažu od Lidlovog parkirališta nije više parkiran ni jedan autobus, a ekipu koja je tamo bila parkirana nisam vidio.