MAN Lion's City G

Autor man323, Srpanj 16, 2017, 23:28:18

822DoDo

#570
Autobus je stvarno sve samo ne udoban. Pogotovo ako stojiš kod zgloba ili iza. Jedino što je nečujan na cesti (iako meni osobno to nije zanimljivo  :)evil ). Iz vozačke pozicije od tog odbijanja bubrega više (ili jednako) ubije i izmori volan koji si je nemoguće namjestiti na neku normalnu poziciju (ili je to samo stvar navike iz ovih s VDV tablom). U svakom slučaju više mi se sviđa VDV tabla + riječki sistem upravljanja vratima, odnosno normalni sistem upravljanja vratima. I koliko vidim, vozačeva vrata čak i imaju mjesta za odložiti sitne novce i karte, te ručku za koju potegneš vrata kad ih zatvaraš - što je po meni naspram zagrebačkih Citya i Cityja G barem 2 svjetlosne godine naprijed. Zagrebački imaju onu malu "policu" s koje novci lete i kad zatvaraš vrata vučeš ih za kvaku što naravno rezultira trganjem te kvake kroz neko određeno vrijeme. Također i vanjski retrovizor puno bolje riješen.

@421  kolega @citaro se provozao s njim na 281 a ne na 218 ili 269 pivkan
Das Beste oder nichts. MB

Ivan

Mda, Citaro za putnika trese na prvoj polovici ali za vozača je dobar i iza je udobniji za putnika, novi MAN je svuda tvrd.

No to je općenito trend u njemačkoj autoindustriji koji se nažalost širi i na druge, sad rade i limuzine s ovjesom koji je kao "sportski" i kontrolira vožnju, ali izbija bubrege kao što nekad nisu ni kutijice niže klase, a realno ni njemačke ceste nisu više što su bile tako da je prilično bezveze što rade. Ja ne kužim u čemu je fora iskreno. Neki će reći da to nimalno ne smeta ali ja sam dosta nervozan ako vozilo počne tresti na skoro zanemarivim neravninama.

citaro

Citat: 421  u Ožujak 19, 2018, 20:27:43
Fakat ne znam kakvi su onda vaši, ako su ti ovi udobni!
Meni nije udoban niti kao vozaču, niti kao putniku u prednjem dijelu, a kamoli u prikolici.

Nakon 20-minutne voznje u nasima me bole ledja, a da ne govorim da su rasklimani kao da su vozili 20 godina po granitnim kockama.

ManNLNG

#573
Nikakvi autobusi bili I ostali...Ali prema ivecu med I mlijeko.... :-\ good_boy
EUROBUS AV120

822DoDo

Čemu opet uplitanje Iveca? Meni je sasvim solidan...u svakom slučaju ništa gori od Cityja G...
Das Beste oder nichts. MB

MAN truck bus

Iveco Urbanway je poprilično solidan autobus. Ovo su neke zamjerke koje sam čuo najviše od vozača:
1. Presporo otvaranje vrata i cijeli taj proces s povlačenjem stanične. 
2. Volan, isti kao i kod Citelisa.
3. Retarder isto koči na 1. i 6. stupnju.
Sa strane putnika plastika malo cvili, ali može se pretrpjeti. Pitanje je kakvi će biti za 5-10 godina to je pitanje. Sad je sve super i bajno kad ih odražava Autobusi d.o.o. (Urbanway) i MAN Importer (City G).
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

leonardo123

Gledajući sa strane običnog putnika, Urbanway je izvrstan autobus. Žao mi je što ih nismo više nabavili. Dakako, prekrasan vanjski i unutarnji dizajn dodatno upotpunjuju LED svijetla i vrlo velika preglednost cijelog autobusa. Isto tako, raspored sjedala je vrlo inovativan i smatram da je prilično lijepo konfiguriran. Vozim se s njim već 2-3 mjeseca svakodnevno i mogu reći da sam izrazito zadovoljan.


NP-549

Vozačko mjesto je prilično loše riješeno. Visoko postavljeni sic ima malo hoda za ublažavanje udaraca, a ako ga digneš onda se moraš saginjat za pogledat desno ogledalo. Naši su staničnu iskopčali tako da se sad pali sama kad se vrata otvore.

marin

Sve bi se to dalo prilagodit, samo da se hoće. Ovo sa staničom je odlična ideja, pa vozači tikove dobivaju više od toh povlačenja stanične znači 2 puta prilikom svakog otvaranja vrata jednom gore, jednom dole. Uz to još stajanje na semaforima itd. Nepotrebno i sporo.
Kaj se tiče ostalog, dobar autobus, kaj se tiče starta 100 puta bolji od MAN-a tromog. Makar i da se to hoće uredit, može se. Baš smeta, nije po ničem poseban, onako bi barem dobro išao.

822DoDo

Da...nema goreg nego kad te netko pušta iz stajališta ili loviš priliku (balkanci, nažalost) da se uključiš i onda nikako da dođeš do 30km/h...kao i sa Citelisima...
Das Beste oder nichts. MB

Boki651

Citat: MAN truck bus  u Ožujak 20, 2018, 20:56:50
Iveco Urbanway je poprilično solidan autobus. Ovo su neke zamjerke koje sam čuo najviše od vozača:
1. Presporo otvaranje vrata i cijeli taj proces s povlačenjem stanične. 
2. Volan, isti kao i kod Citelisa.
3. Retarder isto koči na 1. i 6. stupnju.
Sa strane putnika plastika malo cvili, ali može se pretrpjeti. Pitanje je kakvi će biti za 5-10 godina to je pitanje. Sad je sve super i bajno kad ih odražava Autobusi d.o.o. (Urbanway) i MAN Importer (City G).

Dođi se provozati riječkim solašima pa da vidiš veselja. "Plastika malo cvili" ti u Rijeci znači sva vrata lupaju na neravninama, uključujući i vozačku kabinu, stakla za zaštitu putnika od vrata se tresu u okvirima, često i rasklimana,  limovi klepeću, otvara se spremnik s podupiračem za kotače, ljudima ispod nogu, u jednom je slučaj bio da mu je od silne trešnje ispala kamera kod srednjih vrata, a na istom mjestu cijela rasvjeta se otkačila od stropa i lupala po nosaču rukohvata. U nekima kad se stigne gas do poda, osjeti se cimanje, kao da se bus muči na usponu, grijanje redovito ne radi ili ga ne znaju uključiti, pa ako sjediš drugi red nasuprot srednjih vrata osjetiš kako između stakla struji hladan zrak da moraš ruku staviti u džep, ako je vani hladno, itd...
Naš zglobni Conecto i Lion City su svemirski brodovi za Iveco Urbanway i Citelis smeće, bar što se tiče putničkog aspekta doživljaja u Rijeci.

MAN truck bus

Sve se može naručiti po želji kupca. Primjer novi MAN Lion's City, na prezentacijskoj vožnji solaš išao kao puž, a zglobni koji je izrađen za München je išao kao šašav. Sve ovisi o narudžbi. Dam se kladit da ekipa u Importeru može namjestiti Citye G da idu ko ludi kao što idu NG 313.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

dominik,

#582
Naravno da se sve može, samo se treba tražiti odnosno znati što se hoće .

NP-549

Može li netko saznati kolika je prosječna potrošnja novog ZET-ovog  City G

421

#584
Začuđujuće > manja od Citara G, a u razini s Conectom i Citarom.
@dominik i Mtb > manje idealizirajte više mislite.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln