Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

MILCHO

GRAS dobio donaciju 15 Mercedesa O345 iz Istanbula.
Time je ukupno donirano 60 autobusa od 2014.

Marimet

Cini mi se da su autobusi 83x posebno baksuzni iako su dosli kad i ostali

830, 835, 838 ne voze 833 i 834 stajali vise od godinu, 831 i 839 slabi...

I zaboravih u proslom postu napisati...

Najbolji autobusi koji vise ne voze, po meni su:
MAN SL200 i Renault PR180 zbog udobnosti.

MILCHO

#377
To je citat mog posta od prije 8 godina iz druge teme.

Ti SL222 (800-849) odavno više nisu među živima. Mogu se još vidjeti na nekom otpadu kod Ilijaša.

Samo ne znam kakve to veze ima s ovom temom.

Inače da ne budem skroz OT. Nedavno je GRAS-u stigla jedna Temsa Opalin 9 ko donacija iz Turske za umirući minibuski sektor. Radi na liniji 74 Park-Sedrenik.
Vozilo je turističkog tipa, pa nije najsretnije rješenje za opterećenu gradsku liniju, ali bolje i to nego da linija ne radi.

Centrotrans je nabavio 10 minibusa Isuzu Novociti, i prije par mjeseci 3 zglobna Citara CNG prve generacije.

Shole

Citat: MILCHO  u Svibanj 23, 2018, 18:05:13
GRAS dobio donaciju 15 Mercedesa O345 iz Istanbula.
Time je ukupno donirano 60 autobusa od 2014.

Jel bilo i renumeracija među garažnim brojevima ?

MILCHO

Bila je velika renumeracija na jesen prošle godine.

Nova serija Turske donacije je 360-374 stari su 265-309
Temsa je 436


MILCHO

Pozdrav od mene nakon dužeg vremena.

GRAS nabavio 7 trolejbusa iz Berna Hess Swisstrolley 2 iz 1999. Prvi su na putu.



Izvor fotografija: FB Kamioni - Stil života.

Što se tiče nabavke minibusa za GRAS tender pada već 3 godine, Sejari uvijek nađe nešto za žalbu, ESP, EBD, Webasto.... a Centrotrans koji je u njegovom suvlasništvu dobio je većinu GRAS-ovih minibuskih linija jer GRAS nije imo čime održavati.

MILCHO


MILCHO

Raspisan međunarodni tender za 25 novih zglobnih trolejbusa.
Biće to prva nabavka potpuno novih trolejbusa nakon 1987.

MILCHO

GRAS nabavio 10 polovnih MAN Lion's City G na LPG iz Beča

Što se tiče tendera za nove trolejbuse, mislim da bi u narednih mjesec dana trebali znati pobjednika.

MILCHO

https://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novosti/deset-novonabavljenih-zglobnih-autobusa-u-oktobru

Deset novonabavljenih zglobnih autobusa sa platformom za osobe sa invaliditetom uskoro će se naći na ulicama Sarajeva.

Kako je potvrdio ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta, radi se o vozilima koje je kupilo KJKP ,,Gras" putem javnog poziva, sredstvima koje je obezbijedilo Ministarstvo.

Nakon što se obave neophodne procedure, u oktobru će biti pušteni u promet.

,,Unapređenje javnog gradskog prevoza jedan je od prioriteta Vlade KS. Nedavno smo u saobraćaj pustili sedam novonabavljenih trolejbusa, a uz najavljene autobuse, nabavljamo i deset minibusa, kako bi unaprijedili prijevoz u padinskim dijelovima grada", rekao je ministar Šteta.

Tri vozila su već stigla u ,,Gras", dok ostali dolaze u narednih 15-ak dana.

DWProski

U funkciju je stavljeno još 7 Swisstrolley-a II koji su stigli krajem decembra/prosinca.


DWProski

Stiglo je 9 novih Isuzu Novocitija nabavljenih putem UNDP-a. Trenutno su na carini, pa je ovo jedina pristojna fotografija koju imamo:

DWProski

Danas je izvršena primopredaja minibusa u krugu glavnog pogona.

DWProski

Minibusi još uvijek nisu krenuli, čeka se da se finalizira nabavka dizela i da se raspiše tender za AdBlue.

U međuvremenu, potvrđeno je da će nam doći probni elektrobus - Chariot Motors/Higer. Navodno će biti raspoređen na komercijalu, ali možda će biti prebačen na neku od brdskih linija gdje bi bio korisniji.

MILCHO

Bjeloruski BKM je pobijedio na tenderu za 25 zglobnih trolejbusa za Sarajevo.