EA - Ernst Auwärter

Autor conecto, Veljača 28, 2010, 15:02:52

conecto

Gledam, pa ne vjerujem, pa još dvaput gledam i opet ne vjerujem - PA MI OVDJE NEMAMO TEMU "ERNST AUWÄRTER"!
A ti su busevi bili pojam turističkog prijevoza kod nas prije nego su uopće k nama stigli npr. Neoplani iz tvornice drugog brata!
Za početak nešto vrlo staro, nadam se da tadašnju lošu kvalitetu novinskog papira kompenzira sadržaj slike - EA Mercedes O-302 Eurostar.
Prepoznatljiv stil u odnosu na original - povišena karoserija, veliki prozori, klima na zadnjem kraju u špic...

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Pa onda jedna od prvih domaćih legendi - Mercedes O-303 Eurostar od Generalturista izložen na Beogradskom sajmu 1980.

A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Još malo slika istog modela iz prospekta...



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

U osnovi isti model ili možda malo stariji sudeći po izvedbi vratiju i brisača, ali ima dosta detalja. Znao je Ernst jako dobro što je autobus - ovo nije samo šminka i luksuz (za ono vrijeme) nego također upotrebljivost i kvaliteta...



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#4
Koju godinu kasnije došao u Generalturist i noviji model O-303 Eurostar HDS, jači motor 280 KS...



A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

MB 0404 eurostar

zadnje velike buseve je proizveo 2006 g., ali ovo ljeto sam pričao sa jednim njemačkim šoferom koji je na prvi pogled došao sa nekim kinezom ali kad sam popričao sa njim rekao je da je bus njemački i to od nkakvog auwerterovog roda ( bus je bio 12m imao je 40 mjesta i odozada nekakvu kuhinju te je koštao 400000,00 €), nikad poslje nisam vidio niti jedan takav primjerak.  ???

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!