Mercedes-Benz Citaro

Autor man323, Veljača 09, 2016, 21:01:37

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

man323

Citaro na električni pogon kreće još ovaj mjesec u serijsku proizvodnju.
Svijet još s nestrpljenjem očekuje konkurenta sa domaćeg tržišta: MAN-a sa Lion's Cityjem na električni pogon.

smogovci.bbb2

Izvor: http://www.autobusi.net/stize-potpuno-elektricni-citaro-2/

Stiže potpuno električni Citaro

Mercedes-Benz čuva karte potpuno električnog autobusa Citaro. Zvanični debi će biti proslavljen na manifestaciji IAA u Hanoveru narednog seprembra. Osnova njegovog pogonskog sistema je električna portalna osovina sa elektromotorima na glavčinama točka. Maksimalna snaga motora je 2 x 125 kW, dok je obrtni moment 2 x 485 Nm.Litijum-jonske baterije sa ukupnim kapacitetom od oko 243 kWh su odgovorne za snabdevanje električnom energijom. One su podeljene između najviše deset modula. Kao i dva baterijska modula na krovu, standardna oprema uključuje četiri modula u zadnjem delu autobusa. U zavisnosti od zahteva kupca, mogu se montirati još dva ili četiri baterijska modula na krovu. Upotrebljena tehnologija punjenja je fleksibilna na sličan način.Za početak serijske proizvodnje, predviđeno je punjenje preko Combo 2 konektora. Ukoliko, u cilju proširenja autonomije vozila, postoji potreba za punjenje u bilo kom trenutku, u budućnosti će takođe postojati mogućnost punjenja modela Citaro putem pantografa.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

gorgoroth

#34
Citaro na Kukuljanovu,šta je s njim ne znam



citaro

Basel ima 'personaliziranu' verziju citara C2...


gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

elez

Zasto nemaju registarske plocice?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Majstor

To je unutar Zračne luke nije potrebno
Samo mi sudite pošteno !

gospardbk

Nije pravilo za sve, mislim da autobusi koji su namijenjeni prijevozu iskljucivo unutar zracne luke (u vlasnistvu zl) i nikada ne idu van nje ne moraju imati plocice dok autobusi koji su u vlasnistvu privatnika i rade na "ugovor" imaju. Jucer sam se vozio sa jednim od privatnika i imao je registarske plocice dok sam ih mnogo vidio bez rega.
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

smogovci.bbb2

Izvor: http://www.autobusi.net/berlin-narucio-950-mercedesa/

Berlin naručio 950 Mercedesa

Za Mercedes-Benz Citaro je ovo najveća narudžbina u istoriji. Berlinskom prevozniku BVG (Berliner Verkehrs­betriebe) će Daimler Buses isporučiti čak 950 autobusa Mercedes-Benz Citaro u toku narednih godina. Okvirni ugovor predviđa kupovinu od 600 zglobnih i 350 solo autobusa koji će BVG-u biti isporučivani sukcesivno. Ugovor je veoma fleksibilan i nije obavezujuć. Sva vozila Citaro će biti opremljena najsavremenijim motorima u skladu sa evropskim ekološkim normama.
BVG raspolaže sa oko 1.400 autobusa raspoređenih na 154 linije, uljučujući skoro 1.000 solo i zglobnih autobusa. Više od njih 300 nosi na sebi Mercedesovu srebrnu zvezdu. Prošle godine je BVG prevezao 441 milion putnika.
Mercedes-Benz i njegovi prethodni brendovi imaju dugu tradiciju u Berlinu. Daimlerovi autobusi su na ulicama nemačkog glavnog grada još od 1905. godine u službi tadašnjeg gradskog prevoznika ABOAG, prethodnika današnjeg javnog prevoznika BVG.
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

citaro


smogovci.bbb2

Mercedes-Benz e-Citaro Foto: Auto-Medienportal.Net/Daimler
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

podgora2

#43
Hibrid slike sa Fb Autobusi Hrvatska

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Dreamwalker

Facebook ima milijune profila i jako je širok pojam. Molim te, preciziraj otkud si skinuo slike. Hvala.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421