AP Imotski / Autoherc Metković - razno

Autor manoplan, Siječanj 29, 2008, 20:17:32

manoplan

Citat: tamlover  u Ožujak 24, 2008, 16:05:45
Dileme o vlasništvu i sve aktualne informacije, uglavnom bez fotki autobusa postajte ovdje.


Možda sam već dosadan sa pričama o vlasništvu,ali kako sam obaviješten AP Varaždin nije vlasnik Autpoduzeća Imotski sa sjedištem u Imotskom,već samo onog iz Zagreba.
Biškup je prije smrti dao ponudu za kupnju Imotske filijale trgovačkom sudu koja je prihvacena,ali nije uplatio lovu u roku pa je Autopoduzeće iz Imotskog ponovno na dražbi.

erobuss

Upoznati smo s tom činjenicom, pa smo zato jedno vrijeme na starom forumu vodili verbalni rat.
Već sam zaboravio ime forumaša s kojim sa imao 'okršaje'  ;)

erobuss

#2
Od samog početka griješimo.

Ukrstili smo Autopoduzeće Imotski Zagreb čiji je vlasnik AP VŽ i Autopoduzeće Imotski iz Imotskog koje je prodano stanovitom Ivanu Zovki.

Sada ostaje dvojba jesu li novinari pogriješili u imenu pa se doista radi o Ivici Zovki ili o nekom drugom čovjeku.  :-\


Tekst Imotski portal:
Na Trgovačkom sudu u Splitu prodano je Autopoduzeće. Cijena po kojoj je prodana ova imotska tvrtka još nije poznata u javnosti, no neslužbeno doznajemo kako je Autopoduzeće prodano za 17,5 mil. kuna. Novi vlasnik Autopoduzeća je bosanski poduzetnik Ivan Zovko, a još nije poznato što je Zovko dobio u kupljenom "paketu".

kriticar

ovaj stariji model tourisma ima oznake Autopoduzeće Imotski. Jedino ovaj natpis otraga i reg ZG502TK odaju njegovu vezu sa Croatia busom.
za one koji nisu prepoznali istu reg je imao O404 Croatia busa koji se lani u veljači prevrnuo kod Opuzena.
1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

erobuss

Kojom logikom je ovaj dobio tablice drugog busa?

Zar je to zakonito  ???

stipe15


zlikowszky

Mislim da se tablica izdaje na vlasnika ili tvrtku a ne na vozilo. Vi možete prodati svoj auto, kupiti drugi i na njega staviti prijašnje tablice.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

erobuss

To znači da Samoborček može kupiti novu Setru i na nju staviti tablice od one što je izgorila.
Nelogično, ali sve je moguće.  ;)

tamlover

Ako nisu izgorile rege onda može i to nije ni nelogično ni rijetko. U mojem obiteljskom voznom parku auti imaju rege koje su imali njihovi prethodnici a pogotovo mi je draga jedna trobrojna i jednoslovna s početka 1991.  ;D U današnjoj šumi brojki i slova izgleda egzotično...

Postoji čini mi se samo vremenski period u kojem se tablice čuvaju u policiji dok ne dođeš s novim vozilom kojeg želiš registrirati pod tim reg.brojem. Ako predugo odugovlačiš odoše rege pa-pa.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

zlikowszky

Citat: erobuss  u Ožujak 14, 2008, 14:56:32
To znači da Samoborček može kupiti novu Setru i na nju staviti tablice od one što je izgorila.

U Hrvatskoj može i često se prakticira. Za BiH ne znam. Raspitaj se malo pa nam javi kakva je kod vas regulativa. (inače odosmo OT)
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

miky

Citat: zlikowszky  u Ožujak 14, 2008, 12:16:08
Mislim da se tablica izdaje na vlasnika ili tvrtku a ne na vozilo. Vi možete prodati svoj auto, kupiti drugi i na njega staviti prijašnje tablice.

Tablice prate vozilo ili vlasnika vozila, a ako je vozilo uzeto na leasing onda je vlasnik tablica KORISNIK LEASINGA, pa tako ako netko proda vozilo i naglasi da reg. ozn. ustupa novome vlasniku, one prate vozilo i to je to.
Također, ako netko prodava vozilo i ne naglasi da tablice idu novome vlasniku, kad ovaj uzme nove tablice vrača starome vlasniku njegove i on ih stavi gdje on hoće.
Prema navedenome Samoborčak slobodno može koristiti svoje tablice za novo vozilo, ali naravno u roku od tri mjeseca.

manoplan

#11
Citat: erobuss  u Ožujak 06, 2008, 16:41:14
Od samog početka griješimo.

Ukrstili smo Autopoduzeće Imotski Zagreb čiji je vlasnik AP VŽ i Autopoduzeće Imotski iz Imotskog koje je prodano stanovitom Ivanu Zovki.

Sada ostaje dvojba jesu li novinari pogriješili u imenu pa se doista radi o Ivici Zovki ili o nekom drugom čovjeku.  :-\


Tekst Imotski portal:
Na Trgovačkom sudu u Splitu prodano je Autopoduzeće. Cijena po kojoj je prodana ova imotska tvrtka još nije poznata u javnosti, no neslužbeno doznajemo kako je Autopoduzeće prodano za 17,5 mil. kuna. Novi vlasnik Autopoduzeća je bosanski poduzetnik Ivan Zovko, a još nije poznato što je Zovko dobio u kupljenom "paketu".

Evo da ja pokušam nešto objasnit ukratko... ::|
Ova dva poduzeća toliko su 'papirnato' isprepletena da ih je jednostavno nemoguce kupit odvojeno.
'Isprepletenost' se vuče još iz vremena prije nego je AP Varaždin kupio Imotski (podružnica ZG).Pola linija ova dva poduzeća voze u kooperaciji,a što je najvažnije,na gotovo svim nekretninama AP Imotskog (iz Imotskog) upisan je teret (hipoteka) od strane AP Imotski (Zagreb) tj sada Varaždina.Pa tko bi pametan išao kupovat Imotsku filijalu bez da ima Zagrebačku?To vam je kao da kupite samo lijevu cipelu bez desne.Zaključak se sam nameće:Zovko je očito kupio i drugu cipelu.
Možda se radi o novinarskoj grešci,a moguće i da je Zovko dao drugu ponudu preko brata ili rođaka (jer se nekad to radi na natječajima da se osigura 'prolaz' ponude)
Podatke o hipoteci sam vidio u natječaju koji je objavljen u novinama.

erobuss

Moram te odmah ispraviti.
Autopoduzeće Imotski d.o.o. Zagreb nema nikakve veze sa Autopoduzeće Imotski d.d. Imotski tj. nikad nije bila podružnica Imotske tvrtke.

Ovo Zagrebačko poduzeće je privatno vlasništvo bivšeg direktora koji je svoju tvrtku prodao pokojnom Biškupu.

To što je on, preko AP Imotski d.d. kupovao autobuse za svoju tvrtku to je druga priča, kojom se neki drugi ljudi trebaju pozabaviti  ;)

manoplan

#13
Citat: erobuss  u Ožujak 22, 2008, 12:22:58
Moram te odmah ispraviti.
Autopoduzeće Imotski d.o.o. Zagreb nema nikakve veze sa Autopoduzeće Imotski d.d. Imotski tj. nikad nije bila podružnica Imotske tvrtke.

Znam da nije,jer jedna je d.d.,a druga d.o.o.(ljudi to zovu tvrtka kćer)pa samim time predstavljaju dvije pravno odvojene tvrtke.Naglasio sam da su isprepletene hipotekama (založnim pravima) i kad bi treća osoba kupila onu u Imotskome,mogla bi se pozdravit sa nekretninama.