ex Contus Zadar

Autor Tomek, Studeni 21, 2007, 14:05:58

navi


Tomek

Tu se vide nove registracije Travega


Tomek

Mislim da više nemaju nijednog Tourisma koji nije hrđav straga


mansg313

Nekako puno bolje izgleda kad ga ti slikaš... ;D nego ovaj O 404 je 99 godina i ima volan od 315HD ???

erobuss

Citat: mansg313  u Travanj 11, 2009, 14:40:29
nego ovaj O 404 je 99 godina i ima volan od 315HD ???

Takvi volani su se ugrađivali jedno vrijeme nakon onih dvokrakih. Ima i poneki Tourismo sa ovakvim volanom.  ;)

Tomek

Ovaj Contus je stvarno otišao skroz kvragu, održavanje im je na razini Larusa, jedino što ih spašava je što su im busevi noviji




tomislav k

ja znam o cemu se radi, nije istina to za plaće, možda kasne mjesec ili dva , za neke ništa, ali znam i to da su neki vozaci dobili otkaz i da je pokraden contus od njegovih djelatnika za veliku sumu novaca, te je pokrenut kazneni postupak protiv pocinitelja . to je podkradanje trajalo više od godinu dana, cak su neki i sami priznali i molili da se postigne dogovor bez krivicnih prijava, toliko za sada , inace contus sada ima 6 autobosa i potpisuju se ugovori za još desetak( u narednih 90 dana vidjet cete ih kako su lijepi i novi i kako voze, a plan contusa sa preludiom, sto cete i vidjeti za jedno krace vrijeme: contus najajaca prevoznicka kompanija u hr.
(lijepo se naslađivati kad je netko u problemima i kada  je opljackan)

kamion man

#67
Dragi gospodine XY bolje nemojte ništa komentirati jer se dobro zna da je vaša djevojka besplatno stanovala u stanu koji koriste vozači Contusa. Najamnina je skupa, ali ipak ne vrijedi za nju prodati dušu, i iznositi takve laži.

EDIT by moderator -- nema iznošenja tuđih imena na forum osim ako baš nema netko želju iznositi svoje ime

kamion man

Ispričavam se na iznošenju imena, poruka je bila upućena korisniku pod lozinkom tomislav k

Zadarsko dite

Citat: tomislav k  u Travanj 24, 2009, 11:46:14
ja znam o cemu se radi, nije istina to za plaće, možda kasne mjesec ili dva , za neke ništa, ali znam i to da su neki vozaci dobili otkaz i da je pokraden contus od njegovih djelatnika za veliku sumu novaca, te je pokrenut kazneni postupak protiv pocinitelja . to je podkradanje trajalo više od godinu dana, cak su neki i sami priznali i molili da se postigne dogovor bez krivicnih prijava, toliko za sada , inace contus sada ima 6 autobosa i potpisuju se ugovori za još desetak( u narednih 90 dana vidjet cete ih kako su lijepi i novi i kako voze, a plan contusa sa preludiom, sto cete i vidjeti za jedno krace vrijeme: contus najajaca prevoznicka kompanija u hr.
(lijepo se naslađivati kad je netko u problemima i kada  je opljackan)


O novcu za prva dva autobusa je i sud bio davao svoj pravorijek, za prve dvije 404. Tako da ne bih bas o postenju. Ili potkradanju.
Nitko nije kriv sto je netko umjesto razviti tvrtku kako treba, usao u poslove koji nisu uspjeli, kao niti sto je doslovno maknut covjek koji je sve autobuse drzao u voznom i urednom stanju. Nije u redu svoje promasaje stavljati na teret - vozaca, nimalo nije u redu.

Sto se mene osobno tice, kupite ravno trideset novih autobusa. I sezdeset ako mozete. Samo sto bih prvo skocio pa rekao - hop.........

Servis

I onda se svi čude kad se negoduje da je Contus ovakav-onakav.... Jučer sam prisilno morao otići busem za Zadar i odabrao Contusa u 14h.

Onaj O404 izgleda još gore nego na slikama, ali to nije sve... U punom busu je bila nekolicina osoba koje nisu imale prethodnu rezervaciju i stajale su na nogama do Zadra. Što bi bilo da je šofer(koji je oličenje bahatosti) morao naglo zakočiti, ne želim ni zamisliti što bi se dogodilo. Pogotovo jer sam u jednom trenutku preko GPS-a na mobitelu izmjerio da je išao 132km/h. U takvoj kanti? Ne hvala, htio bi živjeti još neko duže vrijeme.

Da ne spominjem zvuk raštimanog ventilatora klime koji je izluđivao pola autobusa cijelim putem.

Neka sam administrator ovdje, ali što je previše-previše je.

busfan

Citat: prljavibluzer  u Svibanj 14, 2009, 12:20:11
I onda se svi čude kad se negoduje da je Contus ovakav-onakav.... Jučer sam prisilno morao otići busem za Zadar i odabrao Contusa u 14h.

Onaj O404 izgleda još gore nego na slikama, ali to nije sve... U punom busu je bila nekolicina osoba koje nisu imale prethodnu rezervaciju i stajale su na nogama do Zadra. Što bi bilo da je šofer(koji je oličenje bahatosti) morao naglo zakočiti, ne želim ni zamisliti što bi se dogodilo. Pogotovo jer sam u jednom trenutku preko GPS-a na mobitelu izmjerio da je išao 132km/h. U takvoj kanti? Ne hvala, htio bi živjeti još neko duže vrijeme.

Da ne spominjem zvuk raštimanog ventilatora klime koji je izluđivao pola autobusa cijelim putem.

Neka sam administrator ovdje, ali što je previše-previše je.

I radnim danima pun autobus, a firma porpada ???

kamion man

Da naravno, ide ne 132 nego 332. Nebi da je space shuttle. Taj autobus ima blokadu na 103, na nizbrdici možda uhvati i koji više, ali 132! Vozač o kojem govoriš je pristojan, a usto i otac dvoje djece kojem je posao prijeko potreban, pa možeš imati malo osjećaja kad neosnovano blatiš kolege da bi on mogao snositi posljedice zbog tvojih laži. To s ventilatorom je istina, ali opet ne ovisi o vozačima, dakle kritika je opet krivo upućena. Ako već komentiraš, reci istinu a ne da sljedeći put doznamo da je išao 168, a na mjestima izvukao krila pa čak i poletio.

TK_ZG

Obzirom da su mi vozači Contusa skrenuli pažnju da me se spominje pod nickom tomislav k želim ovim putem demantirati navode iz teksta. Nisam autor navedenog teksta, a kao osoba koja osobno poznaje sve navedene sudionike priče o Contus d.o.o. Zadar ne želim povjerljive informacije iznositi na ovom forumu kako ne bi prouzročio štetu vlasnicima tvrtke, zaposlenicima i povezanim osobama.

malerica

Citat: tomislav k  u Travanj 24, 2009, 11:46:14
ja znam o cemu se radi, nije istina to za plaće, možda kasne mjesec ili dva , za neke ništa, ali znam i to da su neki vozaci dobili otkaz i da je pokraden contus od njegovih djelatnika za veliku sumu novaca, te je pokrenut kazneni postupak protiv pocinitelja . to je podkradanje trajalo više od godinu dana, cak su neki i sami priznali i molili da se postigne dogovor bez krivicnih prijava, toliko za sada , inace contus sada ima 6 autobosa i potpisuju se ugovori za još desetak( u narednih 90 dana vidjet cete ih kako su lijepi i novi i kako voze, a plan contusa sa preludiom, sto cete i vidjeti za jedno krace vrijeme: contus najajaca prevoznicka kompanija u hr.
(lijepo se naslađivati kad je netko u problemima i kada  je opljackan)


Ovu priču mogu potvrditi kao svjedok, blizak osobi koja je bila zaposlenik Contusa. Prvo, plaće tamo niti ne postoje, jer je firma u blokadi i vozačima se isplaćuju samo dnevnice i to na ruke. Drugo, priče o krađama su uobičajena prljava igra jedne klike djelatnika koji su vjerojatno zaista pljačkali firmu a optužbe za isto namještali privremenim i sezonskim radnicima. Ako je istina da su kaznene prijave konačno podignute, to me veseli jer su se vlasnici vjerojatno dosjetili jadu i shvatili da ih godinama potkradaju vlastiti zaposlenici.  Ali ne vjerujem da je istina jer osobi koja je zaista izvlačila veliku lovu iz Contusa ne smiju i ne mogu ništa jer ih drži u šaci s nekim drugim stvarima.
  Uglavnom, u Contusu se već dulje vrijeme ne zna tko pije, tko plaća, a od zaposlenih, ne zna se tko nema putra na glavi.

   Objektivno, kao putnik, izbjegavam ih oduvijek jer su im autobusi neudobni, karte najskuplje među zadarskim prijevoznicima, a ne ide im ni u prilog naplata prtljage i škrtarenje na održavanju.