Tipovi autobusa na linijama 2018. (neuobičajena vozila za tu liniju)

Autor 405GN2, Siječanj 02, 2018, 16:49:01

Dreamwalker

Citat: dominik,  u Ožujak 12, 2018, 15:39:53
Meni i dalje nije jasno kako opet APD-u konstantno fali buseva, a dobili su prošle godine 13 gradskih buseva + APP sada vozi 234, dakle ukupno 16 i opet nije dovoljno?

Dobili su 13 buseva, (ako ne računamo 2 Crosswaya) i nekoliko novih voznih redova, ali su ostali bez 5 kocki. Općenito je stanje Mercedes kocki dosta lošije od NG312. S druge strane, mislim da APDovi autobusi rade nešto više kilometara u odnosu na APP, a i održavanje u Dubravi je kriminalno. Kad to sve zbrojiš i oduzmeš, ništa nije čudno da nemaju dovoljno autobusa za izlaz. Ja se samo bojim da je to tek početak naplate gluposti zvane mega nabavka 2009. bez potrebne infrastrukturalne podrške.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

421

Izlaskom ZET-a iz ZGH, prestali su vrijediti ugovori o nabavi, a novi , s ZET-om nisu potpisani.
Dakle, nedostatak dijelova uz već prije spomenuto otvaranje novih linija te osipanje vozačkog kadra i sporo zanavljanje istih.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

Super. A uskoro se u promet pušta linija 242. Znači minimalno 1 bus i tri vozača
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

Najnormalnije bi bilo da je tehnička ispravnost oko 80%, a po ovom ovdje ispada da i sa 90% ispravnosti jedva pokrivaju izlaz u špici.

smogovci.bbb2

Citat: dominik,  u Ožujak 12, 2018, 15:39:53
Meni i dalje nije jasno kako opet APD-u konstantno fali buseva, a dobili su prošle godine 13 gradskih buseva?
5 Urbana+10 LC G=15 a ne 13 hi
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

Dubravi treba barem još 20 novih zglobnih da bi se normalno pokrivao izlaz i redovito održavali autobusi kad kockice konačno pokleknu.

dominik,

Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 12, 2018, 20:39:37
5 Urbana+10 LC G=15 a ne 13 hi
A vraćene g.b. 325 i 326 si zaboravio?

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

marin

Citat: 421  u Ožujak 12, 2018, 16:22:33
Izlaskom ZET-a iz ZGH, prestali su vrijediti ugovori o nabavi, a novi , s ZET-om nisu potpisani.
Dakle, nedostatak dijelova uz već prije spomenuto otvaranje novih linija te osipanje vozačkog kadra i sporo zanavljanje istih.
APD se inače vadio na čekanje na dijelove. Pitam se, kako u APP imaju dijelova ? Ili znaš nešto kaj mi ne znamo.

dominik,

Citat: smogovci.bbb2  u Ožujak 12, 2018, 21:09:31
A oduzmi onda i kockice iz rashoda good_boy
A jbg sad  umnik2. Ovo je bila direktna razmjena nakon dolaska novih vozila. Ne možemo ubrajati da je došlo 15 novih ako su odmah ostali bez 2 operativna busa koja su radi toga poslani u APP. Logično je da su onda u plusu za 13 autobusa. good_boy

Ivan

Citat: marin  u Ožujak 12, 2018, 22:07:56
APD se inače vadio na čekanje na dijelove. Pitam se, kako u APP imaju dijelova ? Ili znaš nešto kaj mi ne znamo.
APP ima outsourcanu ne samo nabavku dijelova nego i održavanje za 80 autobusa a APD za 32, ili ako računamo stvarno korisne autobuse 62:15, to je ogromna razlika.

Još kad zbrojimo u kakvom su stanju realno ipak osjetljiviji stari Citari I koje stalno treba šarafiti i nešto uvijek škripi prema robustnijim MAN-ovima istih generacija, Dubrava definitivno nije u istoj poziciji.


smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

MAN truck bus

405 na 107
Izgleda da je onaj članak u novinama imao smisla. Ujutro City G, a popodne Urbanway.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN truck bus

658 na 275.  klinac
Navodno su ispravna samo dva Cacciamalia, 604 i 92 ostali su navodno u servisu.
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"