Samozapaljenja

Autor erobuss, Prosinac 17, 2007, 20:52:01

depo

Malo sam cackao po netu i nasao setra je bila u vlasništvu Istramar iz okolice poreča

Tomek


depo

Isto sva tri su bila u vlasništvu Istramara

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

Vozač0306

Da Setra 300 nekog Poljaka, slike sa fb Autobusi Hrvatska

lussin

ATAC Roma, najvjerovatnije Citaro
http://www.nacional.hr/u-centru-rima-eksplodirao-autobus/
Citat:
U samom centru Rima jutros se zapalio autobus, koji je potom i eksplodirao, javljaju talijanski mediji.

Prema prvim informacijama, nema ozlijeđenih. Nagađa se da je do požara došlo zbog eksplozije guma.

I to baš kad smo spominjali Mercedesova samozapaljenja  ;D

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Majstor

Ah
Nisam ljubitelj MBenza nego kvalitete a Iveco to sigurno nije .
Kad si u autobusnoj tehnici 25 GOD mislim da to možeš komentirati i imati pravo na mišljenje .
Neki dan je izborila Setra na A6 jel sad ni Setra nije dobra ?
Mislim da brkaš lončiće al WDF ?
Samo mi sudite pošteno !

Dreamwalker

Dečki, nemojte se prepirati. Nema potrebe za "pozdravljanjem" i sličnim provokacijama. Rim (ATAC) ima žestokih problema s održavanjem. Onaj tko je pozorno čitao tekst, bez namjere da se nekome kasnije ide naslađivat na forum, mogao je pročitati zastrašujuće podatke. Od 01.01.2017. imali su ukupno 28 zapaljenja. Od tih 28, 8 ih je samo ove godine. Od tih 28 zapaljenja, 15 je rezultiralo potpunim uništenjem autobusa. Ostalih 13 se može složiti, a neki su već i složeni.
No ne gori samo Citaro. Ja sam si uzeo malo vremena pa prema dostupnim podacima na internetu složio jednu kronologiju događaja s potpunim uništenjem autobusa nakon zapaljenja za 2017. godinu. One koji su se dali složiti, nisam pisao.

5.2.2017. Citelis 12M 2013. godište
9.3.2017. Iveco City Class 2002. godište
21.3.2017. Citaro 2004. godište
26.3.2017. Citaro 2004. godište
14.5.2017. Irisbus Europolis 2006. godište
26.5.2017. Citelis 18M 2013. godište
6.10.2017. Citaro 2004. godište
28.10.2017. Citelis 18M 2013. godište
10.11.2017. Autodromo ALE 2002. godište
18.11.2017 Citaro 2004. godište

Za 2018. sam pisao sve koji su imali zapaljenje, a da za njih postoji podatak o modelu.

7.1.2018. Citaro 2004. godište (da se složiti)
21.2.2018. Citaro 2001. godište (da se složiti)
13.4.2018. Citelis 18M 2013. godište (potpuno izgorio)
8.5.2018. Citaro 2004. godište (potpuno izgorio)
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Majstor

Nema potrebe naravno
Ovaj forum gubi smisao , malo je tehnikalija,ono nešto zanimljivo a sve vise provociranja i isprdavanja i bedastoća
Forum okupiraju ljudi koji jurcaju fotkicima i slikaju bus po 10tak puta tek toliko da ima slika da je vozio neku liniju i sl
Dajte moderatori malo osvježite forum sa novostima / transport , kamion& bus i sl /
Malo o predstavljanju Naših Prijevoznika
da se ljudi uključe u diskusiju
Ima puno srdačnih i uspješnih prijevoznika u RH koji bi voljeli porazgovarati
Samo mi sudite pošteno !

Dreamwalker

Nisu moderatori uzvišeni ili privilegirani. To su normalni članovi koji svoje slobodno vrijeme besplatno daruju kako forum ne bi bio u rasulu i kako bi to ipak na nešto ličilo. Svatko od članova bi trebao dati najbolje od sebe u skladu sa svojim mogućnostima. Na kraju krajeva, ima ljudi koji nisu iz autobusne branše, a daju veliki doprinos forumu kroz slike i neke informacije Ja sam na primjer sate i sate truda i slobodnog vremena uložio (ne potrošio) u istraživanje odakle je koji bus stigao u Hrvatsku. Nakon nekog vremena, to sam odlučio pretočiti u jednu temu za koju sam zamislio da nas više forumaša stavlja slike autobusa kod bivših/budućih vlasnika. Smatrao sam da bi to ljudima moglo biti zanimljivo. Dal vam je zanimljivo ili ne, ne znam, ali znam da mi se više ljudi javilo s pohvalama i dodatnim pitanjima.
Ono što bi recimo ti Majstore mogao napraviti je neka tema u kojoj bi objašnjavao kako rade pojedini sklopovi, razlike u principu rada ZF i Voith mjenjača, kada se oni kvare, koja su bolja tehnička rješenja, koja gora, kako se ispravno radi limarija na autobusu, priprema površine za zaštitne premaze, priprema površine za završne premaze,... Ja znam da ti imaš to znanje jer je užitak čitati tvoje postove kad nešto objašnjavaš. Ono od neki dan kad si objasnio utjecaj položaja motora na neke dijelove je meni kao budućem strojaru bilo jako zanimljivo i poučno. To bi recimo meni, ali vjerujem i ne samo meni bilo zanimljivo. Isto bi bilo zanimljivo kad bi se skupili vozači autobusa pa dali stručne recenzije potkrepljene slikama o nekim autobusima. To je ono što bi pravi forumaši cjenili. Uvijek je bilo i bit će provokatora, ali njih treba zanemariti. Tako da nije sve na moderatorima, ima puno toga što leži i na nama članovima.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Dreamwalker

https://www.24sata.hr/news/buktinja-kod-beograda-bus-iz-hrvatske-u-potpunosti-izgorio-576368

Citat:Autobus osječkih registarskih oznaka izgorio je u nedjelju prijepdne na autocesti u blizini izlaska za beogradski međunarodni aerodrom 'Nikola Tesla' iz smjera Šida prema Beogradu. Kako javlja Blic, vatrogasci su potvrdili da su na teren izašle tri njihove ekipe.
Autobus je izgorio doslovno u trenu. Vidjeli smo putnike kako su preplašeni stajali sa strane autoceste i gledali vatru. Sve im je izgorjelo što se nalazilo unutra, ali nismo vidjeli je li bilo ozlijeđenih - ispričao je jedan od očevidaca.

Srećom, kako javlja Kurir, ozlijeđenih nije bilo.

Uzrok izbijanja vatre zasa nije poznat, kao ni koja je prijevoznička kompanija vlasnik autobusa.

Iako novinari ne znaju tko je vlasnik, znamo mi - BN Tours iz Habjanovca.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Dreamwalker

#418
https://www.jutarnji.hr/vijesti/crna-kronika/foto-vatrena-stihija-u-zagrebackoj-brezovici-izgorio-autobus-u-neposrednoj-blizini-osnovne-skole-i-vrtica/7484961/

MAN ZG-2147-AV (Autoturist)

Citat:FOTO: VATRENA STIHIJA U ZAGREBAČKOJ BREZOVICI Izgorio autobus u neposrednoj blizini osnovne škole i vrtića

Autobus tvrtke Autoturist izgorio je u vatrenoj stihiji koja je izbila u subotu 10-ak minuta nakon podneva pod još uvijek nerazjašnjenim okolnostima u Brezovičkoj ulici u novozagrebačkoj Brezovici.

Odmah po dojavi o buktinji, na mjesto intervencije pristigli su zagrebački vatrogasci, a sreća u nesreći je da ozlijeđenih osoba nema.

U tijeku je policijski očevid kojim će se utvrditi okolnosti izbijanja požara koji se dogodio u neposrednoj blizini Osnovne škole Brezovica i dječjeg vrtića.

Fotografije s mjesta događaja poslao nam je naš čitatelj.


foto: čitatelj Jutarnjeg Lista
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Dreamwalker

#419
https://www.24sata.hr/news/kod-sibenika-je-planuo-autobus-u-voznji-nitko-nije-ozlije-en-603164

Volvo 9900 ŠI-460-DM iz ATP ŠI

Citat:Autobus poduzeća Autotransport zapalio se oko 15 sati na cesti u Danilo Kraljicama, javlja Šibenski portal.

– Dojavu smo zaprimili u 15,01 sati i prema informacijama s kojima raspolažemo u autobusu nije bilo putnika i nema ozlijeđenih. Na teren je upućeno jedno vozilo JVP Šibenik – rekao je dežurni operater.


foto: Pixsell
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421