Linije - razno 2011.

Autor conecto, Siječanj 01, 2011, 12:14:34

conecto

#165
OK, dobili smo link voznog reda i tamo je jasno naznačen spoj, tako da Atron-teorija pada u vodu i vozač je kriv, posebno ako je zaista tramvaj bio na vidiku. Ne treba ga braniti, ali ni prejudicirati njegovu krivicu ("10 sekundi"i sl.) Da je čekao nekoliko minuta, a tramvaja nigdje na vidiku, onda bi se dalo raspravljati, jer ne može znati kad će i da li će tramvaj uopće doći, te tko bi mu to trebao javiti.

Iako mi još nije jasno zašto Centra nije vratio isti bus natrag  ???
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92

#166
Evo približna skica terminala na Črnomercu

(Hvala Ivane na ispravci)

Ivan

#167
Presečki je peron 13, Samoborček i Autoturist su 14. ;)

421

#168
Sad sam usporedio skicu koju je napravio tramvajac 92 (Tnx) i google kartu terminala ČR.
Definitivno stoji da vozač busa 172 vidi tramvaj tek kad dođe u stajalište jer  mu vidik zaklanjaju građevine pa ne može (pr)ocijeniti vrijeme njegova dolaska.
Isto tako, 10 sekundi mu treba do # terminal/ Ilica, pa je mogao vidjeti i stati NL 31. Ako čovjek želi dresirati putnike, u tome nije uspio.
Izlazak pričuve iz garaže bih mu odbio od plaće, pa bi malo razmislio o svojem (neodgovornom) postupku!Toliko o "kolegi"!
Malo o projektiranju stajališta:
stajalište NL 172 ( od 0,30) izmjestio bih na jedan od perona 1-5  tako da su vrata busa okrenuta prema tramvajskom stajalištu radi lakše vidljivosti tramvaja u dolasku, bržeg presijedanjai iz trama u bus, dobivanja vremena prilikom okretanja kroz terminal do semafora zbog onih koji kasne i to je maximalan broj ustupaka koji bi trebao zadovoljiti sve one koji koriste # S spoj s noćnim tramvajem linije 31 na Črnomercu. Dakako i educirati vozače o razlogu takvih mjera!
@ Tomek
Dobijem kredibilitet natrag? good_boy
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Portos

Citat: 421  u Lipanj 25, 2011, 17:43:18
Sad sam usporedio skicu koju je napravio tramvajac 92 (Tnx) i google kartu terminala ČR.
Definitivno stoji da vozač busa 172 vidi tramvaj tek kad dođe u stajalište jer  mu vidik zaklanjaju građevine pa ne može (pr)ocijeniti vrijeme njegova dolaska.
Isto tako, 10 sekundi mu treba do # terminal/ Ilica, pa je mogao vidjeti i stati NL 31. Ako čovjek želi dresirati putnike, u tome nije uspio.
Izlazak pričuve iz garaže bih mu odbio od plaće, pa bi malo razmislio o svojem (neodgovornom) postupku!Toliko o "kolegi"!
Malo o projektiranju stajališta:
stajalište NL 172 ( od 0,30) izmjestio bih na jedan od perona 1-5  tako da su vrata busa okrenuta prema tramvajskom stajalištu radi lakše vidljivosti tramvaja u dolasku, bržeg presijedanjai iz trama u bus, dobivanja vremena prilikom okretanja kroz terminal do semafora zbog onih koji kasne i to je maximalan broj ustupaka koji bi trebao zadovoljiti sve one koji koriste # S spoj s noćnim tramvajem linije 31 na Črnomercu. Dakako i educirati vozače o razlogu takvih mjera!
@ Tomek
Dobijem kredibilitet natrag? good_boy
Nekada je 172 stajao na peronu 9 pa na 5 a sada stoji na 6...

PRAVILA foruma autobusi.org:
Ukoliko želite citirati tekst s neke druge web stranice, pored navođenja citiranog linka obavezno citirajte i pripadajući tekst.

tamlover

Citat: 421  u Lipanj 25, 2011, 17:43:18
@ Tomek
Dobijem kredibilitet natrag? good_boy

Možda, ako nas počastiš pivcem u svom Zadrkovcu!

Citat: 421  u Lipanj 24, 2011, 21:07:39
@Ivan,tamlover
...razmišljate kao kumica iz Zadrkovca!

I za ubuduće, da ljudi poput Ivana ne bi brže bolje gubili volju za sudjelovanjem na forumu tek što ih nakon dugog vremena ona "primi" ili da ti se ne bi štucalo dok ljudi čitaju tvoje postove, suzdrži(te) se od pošto poto obrane vlastite struke, lijepo te molim. Pogotovo na tako nadut način. Trebalo ti je par postova da dođeš do zaključaka koje smo i Ivan i ja imali kad smo odvagnuli šta da napišemo u svojim postovima, a pritom si uspio čuveni ATRON spomenut i u negativnom i u pozitivnom kontekstu, ovisno o tome kako paše struci. Čuvajte svoje guzice i prestanite branit kolektiv koji smrdi na daleko, u kojem ima i čega treba i čega ne treba i u kojem nisu svi isti. Ne znači ako nismo vaši kolege profesionalci da smo glupi i čoravi i prestanite s takvom politikom na ovom forumu koji je za entuzijaste i zaljubljenike u autobuse a ne za klanjanje profesiji vozača (koju cijenim i povremeno žalim što ju nisam postigao).
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

conecto

Zaključili jesmo da je vozač kriv za ovu situaciju, ali ono na što ja želim ukazati je to da se uvijek sve svaljuje na vozača, a ovog puta zakazao je i cijeli sustav. Centar umjesto da vrati bus natrag poslao je zamjenski iz garaže, a s obzirom na vrijeme u kojem se sve odvijalo to bi bilo sigurno brže i jednostavnije. U vodu pada skupi sustav praćenja i komunikacije s takvim kadrom ljudi.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

dean25

Opis i kronologija događaja dotičnu noć:
-tramvaj nl 31 dolazi u Črnomerec u 3:45:10
-autobus nl 172 polazi s terminala Črnomerec u 3:45:00 i u trenutku izlaska putnika iz tramvaja on se već nalazi na semaforu i čeka zeleno svjetlo.
-u 3:45:56 dolazi poziv putnika na 66 00 446 (prometnik zapad) koji "napada" dežurnog prometnika u Centru zbog čega autobus nije sačekao nadoilazeći tramvaj,te mjerodavan prometnik pokušava stupiti u kontakt s vr 172.20 (noćni) koji se već sada nalazi iza Kustošijanske.Namjera je bila stupiti u kontakt s njime,i narediti mu da se okrene i vrati u Črnomerec po putnike.Kako se nije mogla uspostaviti veza,dežurni u Centru zove garažu Podsused (u 3:50) i daje mu nalog da iz garaže šalje pričuvu s autobusom po putnike i preveze ih u Zaprešić.
-zamjenski autobus dolazi u Črnomerec u 4:05 i prevozi putnike u Zaprešić.
Ovdje je jedini problem nastao što od 3:45 do 5:20 ujutro nema polazaka iz Črnomerca prema Zaprešiću,pa je zbog toga što polazak u 3:45 ima spoj sa tramvajem nl 31 na Črnomercu a isti nije ostvaren,poslan zamjenski bus van iz garaže.

421

@ tamlover
http://hr.wikipedia.org/wiki/Zadrkovec
Samo  reci/te  kad!
Isto kao što sam se priključio na forum, tako se mogu i isključiti.
Moj cilj je bio i ostao, prezentacija rada iz vozačkog kuta gledanja jer je on uvijek kriv te  između čekića i nakovnja ( poslodavca,putnika i vozača na prometnicama).Posao nije nimalo lak, ali onaj koji ga voli raditi (pripadam većini ) ne može ostati gluh i nijem  na (ne)opravdane objede na naš račun.Toliko o čuvanju guzica.
Kultura je ključna riječ u odnosima ( ophođenja, komunikacije, poštovanja...) čega je (obostrano) premalo. Kad manjina (cca 2500 vozačica/vozača ZETa) opslužuje  metropolu od cca 800 000- 1 000 000 ljudi , svakako će biti nezadovoljnih, ali na štetu manjine.
No,  podatak da je u roku od 1993 do danas umrlo cca 55 vozača koji su bili radno sposobni, upućuje da stres ima veliki utjecaj na zdravlje u kojem sudjeluju i putnici.
I na kraju, nitko ne traži da se klanjate profesiji vozača, ali ju bar poštujte. Tvoje djelomično navođenje citata nije poštovanje niti mene  osobno niti profesije vozača koji isto tako nisu niti glupi niti ćoravi, već su samo ljudi koji rade svoj posao poput svih ostalih zaposlenih s jednom razlikom-javne su osobe podložne svakojakim kritikama,objedama,lažima itd.
@Ivan,tamlover
...razmišljate kao kumica iz Zadrkovca!
Obzirom da ste dugo na forumu, znate za ustroj i rad u ZETu, a ...- ovaj dio bitno mijenja smisao mog posta prema Vama!
Što se mene tiče, smatram  da je konstruktivnije objasniti i riješiti dvojbe i nepoznanice, od pukog stavljanja xy  (ne)kvalitetnih slika autobusa na stranice ovog foruma.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tamlover

Citat: 421  u Lipanj 27, 2011, 21:07:04
Obzirom da ste dugo na forumu, znate za ustroj i rad u ZETu, a ...- ovaj dio bitno mijenja smisao mog posta prema Vama!

Nisam se uvredil pa nije ni važno, al istine radi, meni ovo boldano ne mijenja ništa na stvari. To je kao da si napisao, jako ste iskusni al ste glupi...
Ostalo što si napisao podržavam, kao što sam i sam napisao štiti sebe i svoju profesiju ali ne pojedince koji joj ne služe na čast. Ovo je i conectu odgovor, ali on ionako zna moje mišljenje o generaliziranju iz naših pp-ova.


Malo o kronologiji koju je dean naveo. Zanima me kako bi taj vozač stupio u kontakt s bilo kim da mu se nešto dogodilo putem ako do njega niko nikako nije mogao? Ne navlačim mak na konac nego pitam jer me živo zanima. U mom poslu sigurno ne bih prošao bez posljedica da moj dio mora odraditi kolega jer sam ja nedostupan...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

421

Tebi ne mijenja , ali meni da, jer u ZETu je najbolja generacija ona od 1990tih do otprilike 2000te (kojoj ponosno pripadam), dok su poslije toga počeli dolaziti "rodijaci", ex milicajci pa policajci,ex Croatiabus vozači (koji nas do tada  nisu htjeli niti pogledati, a kamoli pozdraviti dok su vozili svoje nove buseve, kao da smo kužni) koji su svi poremetili ritam rada u ZETu na gore svojim navikama i ponašanjem.
Prometnik u Centru ima podatak o busu, VR,vozaču koji vozi (uključivo broj telefona- mobitela) pa me čudi da se ovaj nije javio, a mogao je o detalju broja mobitela vozača kontaktirati  i prometnika iz baze-APP.
Osim toga postoji ATRON veza s vozilom , no ne znam je li radila kritične večeri.
Uglavnom, napravio je grešku na svoju ( i našu) štetu i sumnjam da će izbjeći  najmanje " jezikovu juhu " kod rukovoditelja pogona ( ako nije na GO) jer podaci o slučaju su evidentirani do najsitnijeg detalja kao što je naveo dean!
"U mom poslu sigurno ne bih prošao bez posljedica da moj dio mora odraditi kolega jer sam ja nedostupan..."
#1.Obzirom da ste dugo na forumu, znate za ustroj i rad u ZETu,
#2.Izlazak pričuve iz garaže bih mu odbio od plaće, pa bi malo razmislio o svojem (neodgovornom) postupku!Toliko o "kolegi"!

*Iz Zadrkovca je moj školski kolega Ivan Barilar.*
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

E sad ako taj ATRON nije radio, a vozač npr. nema mobitel onda teško da je netko mogao doći u kontakt s njim (jedino da ga je netko pričekao u Podsusedu pa mu rekao da se okrene.. E sad, jel ide solo ili zglobni na noćnu liniju? Ako je solo onda ga se vjerojatno može smotati Al. selj. bune-Podsusedski trg-Susedgradski vidikovec-Al. Bolognje, zglobni bi vjerojatno morao do Jareka (jel se kaže Jareka ili Jarka  ???)

tamlover

Citat: 421  u Lipanj 27, 2011, 22:32:18
*Iz Zadrkovca je moj školski kolega Ivan Barilar.*

Pitam ja lani kumicu od sira i vrhnja na placu kad joj dolazi vitrina (rashladna, kumice su ih dobile prije par mjeseci nakon dugog natezanja za one koji ne znaju). A ona meni ko iz topa: "nema problema, dojde veterinar kravami redovito"

Pozdravi prijatelja.
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Tomek

Ako piše da su zvali vozača, al se nije javljao onda je očito imao neki uređaj.
A ovo o okretanju, makar je besmisleno opće raspravljati, na tom potezu ima mjesta i za solo, i za zglobni, a ak bus izlazi unazad tam kraj Dojkića i za dvozglobni autobus.

sokre

Sigurno je nezgodno vozaču kada mora vratiti bus, naročito u te sitne sate. Ima dosta zainteresiranih u busu koje zanima zašto se vraća, a da ti nisu baš najpristojniji.

Nikada nisam bio u busu a da se morao tako vratiti.

Uostalom, nisam ni znao da je takva praksa - mislio sam da kada jednom ode, otišao je i čekaj drugi.