Samoborček - prošlost

Autor tamlover, Ožujak 25, 2008, 18:24:45

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
MAN SG 240 H gbr 132

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
MAN SG 240 H gbr 135

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Mercedes O303 RH-12R gbr 141

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Steyr 14 H 256 gbr 156

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Steyr SML 14 H 256 gbr 159

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Graf i Stift GSÜH 240 M 12 gbr 161

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Steyr SML 14 H 256 gbr 169

Tomek

Stephan Günther, busphoto.eu
Ožujak 1999.
Garaža

NP-549

ZG-967-RN  negdje na izletu po Europi

Photo by  Uwe Rein


hochdecker

Nekadašnji ZG 8790-E Megaliner još uvijek živ, a izgleda da je dobio i novog vlasnika.
https://www.facebook.com/groups/576901526127379/posts/1205444979939694

Azure

Pozdrav svima,

Pretraživao sam forum no nigdje nisam uspio pronaći ništa konkretno. Naime dok sam išao u osnovnu školu putovao sam Samoborčekovim autobusima (prijevoz organiziran od škole) u periodu 2003-2005
(ako mi je dobro ostalo u sjećanju)  nas je povremeno znao voziti autobus bijele boje sa svjetlo plavim natpisom samoborček i u donjem dijelu autobusa nalazile su se svjetlo plave linije cijelom dužinom od kraja do početka.

Kao klincu koji je volio autobuse i tramvaje takve stvari upadale su u oko.
Pošto tada nije bilo mobitela ko danas, a klincima se nisu samo tako davali fotoaparati u ruku nemam nikakvih slika tog busa.

Mene zanima dali netko od sveprisutnih ima u sjećanju o kojem se busu radi. Tj. Možda netko ima kakvu sliku?
Kada danas gledam na slike po obliku iz sjećanja rekao bih u pitanju je bila setra 215.

Također ostala mi je jedna anegdota oko tog busa kao klinac znao sam tražiti vozača da drugi dan dopelja bijelo plavi bus da nas on vozi što je jednom stvarno i napravio.
+ostalo mi je bus je imao zeleni tapicirung sjedala.

Toliko od mene ako netko zna nešto neka piše.

Lijepi pozdrav :)


hochdecker

Prvih par godina kad su stigle S215 ul -5 komada svaka je bila drugačije boje. To je bilo negdje cca 2001 na 2002. g. Jedna je bila svijetlo siva sa plavim logom, jedna bijela sa crvenim logom, jedna bijelo zelena. Ostale dvije se ne sjećam. Nakon par godina sve su lakirane u žuto i to po nekoliko puta. Garažni su bili 178-182. Sve su izrezane prije cca 5-6 godina.


Azure

Ovo izgleda obečavajuće i najsličnije sjećanju.
Ako netko ima sliku bočno?

Sada sam gledao ove ostale slike.
Najćešće u školu vozio bi nas GB. 147 (to sam zapamtio po snooker maksimalnom broju bodova u jednom meču koji se odigrava)  ;D

Taj bus je bio zakon uvijek bi gluposti izvodili, s obzirom da je taj bus imao klupice umjesto klasičnih sjedala koje su bile debele i pune prašine jednom smo svi iz cijelog busa sustavno krenuli rukama lupati po klupicama i digli ogromnu prašinu pa je vozač vikao na nas. Prašina je bila tolko gusta da nisi vidio početak sa kraja busa i obrnuto.  klinac

Majstor

Gledajući slike parkinga iz 1999.g. i danas vidim da se u isti nije uložilo ništa .
Čak je i dio gradskog voznog parka iz tog vremena .
Samo mi sudite pošteno !