Neoplan

Autor maky, Studeni 28, 2007, 22:56:57

erobuss

Citat: lav  u Prosinac 15, 2008, 21:31:36
Djeluje mi nekako zapušteno..

Bus je strava, ne kužim na osnovu čega si to uspio zaključiti?

busfan

Citat: erobuss  u Prosinac 16, 2008, 00:27:58
Citat: lav  u Prosinac 15, 2008, 21:31:36
Djeluje mi nekako zapušteno..

Bus je strava, ne kužim na osnovu čega si to uspio zaključiti?

Ja mislim zato sto su slike losijeg kvaliteta
Samo je pitanje koliko trosi sa 530KS?

erobuss

Citat: busfan  u Prosinac 16, 2008, 07:28:43
Samo je pitanje koliko trosi sa 530KS?

Troši manje od verzije sa 380 KS. Maksimalna težina ovog autobusa je 26 tona, tako da mu ovaj motor savršeno odgovara pri takvim opterećenjima  ;)

lav

Citat: erobuss  u Prosinac 16, 2008, 07:57:59
Citat: busfan  u Prosinac 16, 2008, 07:28:43
Samo je pitanje koliko trosi sa 530KS?

Troši manje od verzije sa 380 KS. Maksimalna težina ovog autobusa je 26 tona, tako da mu ovaj motor savršeno odgovara pri takvim opterećenjima  ;)

Mislim da troši oko 26 litara...ako neko može da kaže tačnu informaciju neka me ispravi ;)

maky

Ovih dana mi se stalno nešto Citylineri motaju po glavi. Uglavnom, jednostavno mi je neshvatljivo koliko je jedan Platinum Edition Cityliner iz `95 bio ispred svog vremena.
Uz neke danas normalne stvari kao što su ABS, ESP, pojasevi kroz cijeli autobus, itd. Imao je ugrađen, pazite sad ovo "laserski uređaj za održavanje razmaka". Dakle, to je jedna stvarčica kojom se neki proizvođači tek danas hvale (recimo Mercedes je to implementirao u novu S klasu), a mislim da se to ugrađuje sada serijski i u Setre serije 400 i nove Travege. Uglavnom, za one koji neznaju, stvarčica radi tako da kada je aktivirate, ona drži zadani razmak za automobilom ispred vas (korisno na autoputu). Ako automobil ispred naglo zakoči (ili bilo kako promijeni brzinu kretanja), autobus automatski koči (bez da vozač intervenira) i usporava na brzinu kojom se kreće automobil ispred. Kada automobil ispred ubrza, ili se prestrojite u lijevu traku da ga prijeđete, autobus sam opet ubrza na brzinu koju ste mu prvotno zadali. Genijalno!
Imao sam to priliku isprobati na jednom od prvih Starlinera u Hrvatskoj i moram reći da sam bio nadimpresioniran.

E da, ne smijem zaboraviti serijski ugrađen GPS uređaj, kao i instalaciju za mobitel (sjetite se dal je itko od prosječnih građana 1995. u Hrvatskoj imao mobitel). A da ne govorim o estetskim  dostignućima s obzirom da su već tada napravili autobus koji nije imao one lajsne poviše bunkera.

Zaista nešto fascinantno i nadam se da ću se jednom imati priliku provozati...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

arsenal

Jedan stari ali odlicno sredjeni i odrzavani "jetliner N-216"

kriticar

1968 dolazak prvog mana750 na Zagrebačke ulice

1970 i na Dubrovačke

S T E T A - S T O - B A R - J E D A N - N I J E - S A C U V A N

doBUS

Neoplan N 516
Cijena 49.000 eura
Dobar bus..
Šta vi kažete..

arsenal

Jedan stariji bugarski cityliner u Tivtu.

arsenal

Jedan Bugarin u Kotoru.

maky

Vidjevši stravične slike jedne nesreće 2 Nibussa iz srbije, potražio sam fotku Citylinera iz razvojnog stadija. Renomirani proizvođači posebnu pozornost posvećuju pasivnoj sigurnosti. Dakle čvrstoća strukture u slučaju prevrtanja,  ojačane zone, itd... Ovdje se ništa ne prepušta slučaju.


Fotka sa stranice: www.neoplan.de

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

mate

e treba sad usporedit ovu fotku s fotkom King longa Higera Otoyola i ostalih njima slicnih..
.pa da se onda vidi di bolje firme (Neoplan, Setra , MB) posvecuju vise pozornosti, a ovi to zanemaruju i onda dode do tragedije...

5AR

Ovu sliku sam tražio dvije godine i kad sam se najmanje nadao sam ju našao, bila je još jedna na kojoj je bilo slikano sa prednje strane ali je nema. :'(
Slika je slikana u Crikvenici na AMI-u (Autobus Mitting International) 1986.godine  Jumbocruiser TRD Reisena.

lerotai

#103

nadeno na google slike
no sikiriki

Sonja

Evo jedan link o neoplanima s dosta informacija i slika.

Klikom na sliku odredenog modela neoplana otvara se stranica s informacijama o pojednim modelima od godine proizvodnje, dimenzija, potrosnje, vrste motora, mjenjaca, skice, slike unutrasnjosti i izvana .....
Cak ima i sliku pokojeg prijevoznika s naseg podrucja  ;)

http://www.neoplan.info/neoplan.info-gallery_en.php