Svibanj 31, 2020, 15:22:13
autobusi.org forum

Autor Tema: Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)  (Posjeta: 155274 vremena)

Svibanj 22, 2020, 22:46:03
Odgovori #645

steyr1985

Odkud ovo odkud ono. Pa ljudi moji po  Njemackoj mozete vidjet sve vise Solarisa  Iveca pa i VDL. Cijena je bitna i odrzavanje. Ako ce te lose odrzavati vozila šta je praksa u HR onda vam ni mercedesi nemogu pomoc.

Svibanj 24, 2020, 22:48:56
Odgovori #646

Dreamwalker

Global Moderator
I kakva su iskustva u Njemačkoj sa Solarisima?
Inače, ja se iskreno nadam da će se autobusi pokazati i više nego dobrima pa da se napokon riješimo predrasuda.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Svibanj 24, 2020, 23:53:45
Odgovori #647

smogovci.bbb2

Odkud ovo odkud ono. Pa ljudi moji po  Njemackoj mozete vidjet sve vise Solarisa  Iveca pa i VDL. Cijena je bitna i odrzavanje. Ako ce te lose odrzavati vozila šta je praksa u HR onda vam ni mercedesi nemogu pomoc.
Pitanje je bilo otkud sad ovo i odnosilo se na tip otvaranja prozora a ne na kupnju marke Solaris
“Očigledno smo svi prepušteni slučaju, a država koja je prepuštena slučaju je slučajna država”

Svibanj 25, 2020, 15:22:32
Odgovori #648

steyr1985

I kakva su iskustva u Njemačkoj sa Solarisima?
Inače, ja se iskreno nadam da će se autobusi pokazati i više nego dobrima pa da se napokon riješimo predrasuda.
Iskustva su da su to novi autobusi koji imaju garanciju. Ako imaju problem neki to se naravno u servisu otkloni. Inace kod svaba je vecinom racunica  da se ti autobusi  nakon određenog broja godina  ili do nekih 500000 km  rabe i onda naravno idu u prodaju i uzme se jos neki novac ua njih.

Svibanj 27, 2020, 13:29:49
Odgovori #649

amfan

Global Moderator

Svibanj 27, 2020, 14:52:04
Odgovori #650

citaro

Iskustva su da su to novi autobusi koji imaju garanciju. Ako imaju problem neki to se naravno u servisu otkloni. Inace kod svaba je vecinom racunica  da se ti autobusi  nakon određenog broja godina  ili do nekih 500000 km  rabe i onda naravno idu u prodaju i uzme se jos neki novac ua njih.

Ne postoji solaris od jucer... U Svicarskoj isto ima hrpa solarisa raznih godista, najstariji za koje znam su iz 2002 godine (Stadtbus Winterthur). Nikad nisam cuo nesto lose o njima, a i zavrsna obrada je bolja u tim solarisima iz 2002 nego u MAN-ovima iz 2017...

Svibanj 27, 2020, 16:48:10
Odgovori #651

Osoblje

Evo ih na putu za Dubrovnik. Navodno ih ima 10.
*Većina fotografija koje su postavljene s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Svibanj 27, 2020, 17:17:43
Odgovori #652

MAN SL222

Ovdje kažu kako je jedan već stigao.  https://dubrovackidnevnik.net.hr/vijesti/grad/libertas-pojacao-flotu-stigao-poljski-autobus-uskoro-ih-stize-jos-deset
Citat:
Libertas pojačava svoju flotu! Stižu poljski autobusi marke Solaris Urbino 12.

Autobusi su to koji su naručeni preko EU fondova, a Dubrovnik će tako obnoviti vozni park prije početka sezone.

Dubrovnik je natječaj za nabavku novih autobusa raspisao krajem 2018. godine. Vrijednost poljske ponude iznosila je 17,7 milijuna kuna s uključenim četverogodišnjim jamstvom.
- Sutra u Libertas stižu novi autobusi što je u potpunosti financirano EU fondovima i od strane resornog Ministarstva prometa. Nakon što stignu, krećemo s provjerom tehničkih karakteristika i ako sve bude u redu potpisuje se zapisnik i autobusi se preuzimaju, a ako bude nedostataka, rok je 21 dan da se oni otklone pa se onda autobusi preuzimaju. Ako kojim slučajem nedostaci ne budu otklonjeni u dogovorenom roku, autobusi se vraćaju i dolazi do raskida ugovora. Procedure su strogo pripisane od strane Agencije za financiranje koja to kontrolira tako da ne možemo reći da su autobusi naši dok ne prođu navedene procedure - pojasnio je gradonačelnik Mato Franković dodavši kako je tvrtka Solaris poznata i po električnim autobusima koje je grad Dubrovnik također planirao nabaviti, no zbog situacije s koronavirusom od toga se odustalo.

- Očekujemo raspisivanje natječaja od strane resornog Fonda za zaštitu okoliša, a Grad Dubrovnik je spreman za to. Imali smo i pilot projekt kada je trebao u ožujku doći jedan autobus, mi smo pripremili postavljanje punjača na Pile kako bi on mogao voziti liniju do OB Dubrovnik, ali nažalost nastupila je korona-kriza i onda je tvrtka Volvo, koja je bila zainteresirana za to, odustala od toga. No, siguran sam kako ćemo u skoro vrijeme imati takve autobuse jer nam je važno pokazati kako je Dubrovnik prilagođen i može prihvatiti električne autobuse koji su budućnost - zaključio je gradonačelnik Mato Franković.
« Zadnja izmjena: Svibanj 27, 2020, 17:19:14 od MAN SL222 »

Svibanj 28, 2020, 10:46:18
Odgovori #653

smogovci.bbb2

Izvor:mhttps://dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/zupanija/dubrovnik/libertas-osvjezio-vozni-park-novi-autobusi-cekaju-svoje-prve-voznje-1023428
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2020, 10:48:36 od smogovci.bbb2 »
“Očigledno smo svi prepušteni slučaju, a država koja je prepuštena slučaju je slučajna država”

Svibanj 28, 2020, 10:50:31
Odgovori #654

smogovci.bbb2

Ne postoji solaris od jucer... U Svicarskoj isto ima hrpa solarisa raznih godista, najstariji za koje znam su iz 2002 godine (Stadtbus Winterthur). Nikad nisam cuo nesto lose o njima, a i zavrsna obrada je bolja u tim solarisima iz 2002 nego u MAN-ovima iz 2017...
Ne znam jedino kako je sad kad su prodani Španjolcima ???

Svibanj 28, 2020, 16:11:38
Odgovori #655

podgora

Kako su došli tako i su otišli vraćeni su jer nemaju sekundarni retarder ugrađen.

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

Svibanj 28, 2020, 16:49:13
Odgovori #656

MAN truck bus

Sad vidim da je objavljeno na forumskoj FB stranici...baš me zanima kako su to ustvrdili...
« Zadnja izmjena: Svibanj 28, 2020, 16:52:52 od MAN truck bus »
"Ma daj, pokreni se, ma daj, ne daj se, ma daj, možda ti si taj koji kaže da nije kraj!"

Svibanj 28, 2020, 16:56:25
Odgovori #657

Majstor

Vozač
Vrlo jednostavno
Voith mjenjač ima sekundarni retarder
ZF mjenjač ima primarni retarder
Vozila isporučena sa ZF om s oni htjeli Voith ali nisu smjeli ili htjeli napisati Voith nego ovako precizirali
Ukratko preferirali su Voith
Samo je nebo granica !!!

Svibanj 28, 2020, 17:03:42
Odgovori #658

MAN SL222

Uglavnom zbog neozbiljnosti Solarisa još neko vrijeme ćemo čekati nove autobuse.....fino  ::|

Svibanj 28, 2020, 17:08:20
Odgovori #659

lussinpicollo

Ako su na ovakav način tražili mjenjač koji njima paše, to je neozbiljnost Libertasa
Nekad stvari nisu kakve se čine, ali obično jesu