Srpanj 19, 2019, 17:06:19
autobusi.org forum

Autor Tema: potrosnja nafte  (Posjeta: 2572 vremena)

Veljača 16, 2014, 21:02:03
Posjeta: 2572 vremena

DosenT

Je li moguce da autobus ima vecu potrosnju goriva,ako neradi AdBlue??? ???

Veljača 16, 2014, 21:03:32
Odgovori #1

Shole

Global Moderator
mislim da mu snagu smanji za 20 posto, onda ti to fali u vožnji pa ga gaziš gdje inače nebi pa možda i troši više.

Veljača 17, 2014, 10:02:38
Odgovori #2

volvobus

da potrošnja se povećava i motor nema 100 postotni učinak ubiti kompjutor mu smanjuje sanagu tj. uključuje se jedna vrsta zaštite motora

Veljača 17, 2014, 19:34:09
Odgovori #3

421

Vozač
AdBlue utječe na ispuh, a nedostatak dodatka gorivu ne utječe na potrošnju goriva jer je snaga limitirana i elektronički smanjena
pa možeš tiskati pedalu gasa do kraja, ali motor ne reagira dok se ne utoči nova količina AdBlue dodatka.

U slučaju greške na sustavu za pročišćavanje ispušnih plinova (dojava kod prekoračenja dozvoljenih vrijednosti NOx) i kod praznog spremnika za AdBlue trepće kontrolna lampica"Smetnja". Ukoliko je dojava smetnje pokrenuta zbog praznog spremnika
za AdBlue, onda je potrebno odmah natočiti aditiv AdBlue. Prazan spremnik za AdBlue znači, da je vozač u nekom trenutku morao ručno potvrditi pogonski prikaz "Zaliha AdBlue".

U slučaju greške NOx (prikaz kod prekoračenja dozvoljenih vrijednosti NOx) smanjuje se moment motora nakon sljedećeg zaustavljanjavozila. U toj situaciji postoji istovremeno i greška na sustavu za pročišćavanje ispušnih plinova, t.j. trepće
kontrolna lampica "Smetnja". Ako je uzrok tome prazan spremnik za AdBlue, onda se istovremeno pojavljuje i pogonski prikaz "Zaliha AdBlue". Odmah natočiti aditiv AdBlue.
"Nemojte raditi mobing. Režite mi prst, otvarajte mi krv, ali nemojte me ponižavati!
Ja sam vizionar i ne bavim se tehničkim pojedinostima.
Nisam kopao nos, nego sam namještao tampon."

Veljača 17, 2014, 21:08:30
Odgovori #4

actros

Gubitak snage ovisi o tome kako je programiran kompjuter, i nije kod svih proizvođača isti.

Npr. busevi i kamioni stariji od 2007 godine večinom nemaju mjerač količine ad-bluea, i nisu uprogramirani tako da smanje snagu nakon što nestane ad-blua. Ovi noviji su svi uprogramirani tako da ti uključe blokadu, i na taj način te prisile da ga nadoliješ.

Vožnja bez ad-blua je carinski prekršaj (nešto slično kao i vožnja na ložu), no kako se kod nas to ne kontrolira, ljudi nastoju uštedit koju kunu pa voze bez njega. Neki čak lijevaju običnu vodu u spremnik za ad-blue.... Malo zapadnije je situacija drugačija, policija na cesti ima sonde za mjerenje ispušnih plinova, pa kad te zaustavi, odmah ti na licu mjesta izmjeri, i ako nešto ne štima  >hammer<
« Zadnja izmjena: Veljača 17, 2014, 21:10:43 od actros »

Veljača 18, 2014, 10:41:39
Odgovori #5

volvobus

tako je u potpunosti je sve istinito