Prosinac 19, 2018, 06:43:55
autobusi.org forum

Autor Tema: Razno (2)  (Posjeta: 58842 vremena)

Kolovoz 08, 2018, 04:54:50
Odgovori #480

josipgrgin

Bit će tu komedije .....

Kolovoz 08, 2018, 05:29:11
Odgovori #481

Lion's Driver

Najlakše je bilo šta prominit i pravit se pametan  glavauzid Moje mišljenje je da tu neće bit pomaka na bolje, naprotiv bit će još gore jer, možda će manja kolona bit do luke al od luke ajme. Kako će autobusni kolodvor funkcionirat ako mu je izlaz već na stranu prema pazaru? Ulazit s  bus123 bus123 bus123 aopako???

Kolovoz 08, 2018, 11:02:16
Odgovori #482

Josip-Split

Ako na mosu nema parkiranih auta troosovinac prode bez problema..ja sa manom od 14m prodem bez greske naravno ako se neparkiraju auta sa desne strane na prosirenju

Kolovoz 08, 2018, 22:53:31
Odgovori #483

XDonald

https://www.slobodnadalmacija.hr/dalmacija/split/clanak/id/560114/39svima-su-nam-dosle-suze-na-oci39-jutrosnja-scena-u-prometovoj-39osmici39-raznjezila-splicane-evo-kojim-je-potezom-vozac-osvojio-srca-putnika

'Svima su nam došle suze na oči': jutrošnja scena u Prometovoj 'osmici' raznježila Splićane, evo kojim je potezom vozač osvojio srca putnika
 'Cijeli se bus posramio'

Možda je do ljeta i nesnosnih vrućina, a možda smo samo svi zajedno postali nevjerojatno grintavi. Nikome, čini se, ništa više ne odgovara, svi imaju neku zamjerku i nekoga ili nešto na što se hitno žele požaliti.
Baš zato kada nam stigne pohvala nekog oduševljenog čitatelja, kome god ona bila upućena, zaslužuje barem spomen. A priča o ovome Prometovom vozaču zaslužila je biti prenesena dalje.
Obratio nam se danas, naime, jedan korisnik javnog prijevoza kojega je dobrota vozača autobusa potakla da o njemu napiše priču, baš onako, od srca.
Pokazatelj da nismo svi "stoka" jedni prema drugima i da postoji još uvijek trunčica nade za ljudski rod krije se u potezu "šofera" Ante, junaka koji je jutros odlučio nekome olakšati život i time se upisao u pamćenje svih onih koji su se u to vrijeme našli u "osmici" na Duilovu.
Pismo čitatelja prenosimo u cijelosti:
"Poštovani! Ovim putem vam želim pohvaliti vozača Prometa koji je danas, 08.08.2018. vozio liniju broj 15 kroz jutro... U ovoj priči on je vozio liniju koja je išla u 10:10 h s Duilova... Naime dolaskom na Žnjan, na glavnu stanicu ispod nizbrdice staje bus, a za volanom na prvi pogled vozač malo luđe glave, crne očale, tetoviran, komad čovika... Na prvu možda i zafrkan, nije za igrat se s njim, ali taj vozač, koji nam se poslje predstavio imenom Ante je ne čovjek, nego oličenje kulture, dobrote i ljudskosti kakve
je danas teško naći da se traži i mikroskopom...
Dakle staje bus, a na stanici momak u kolicima, 100% invalid. Digne mu ruku, vozač staje zadnjim vratima ispred njega kao pravi profesionalac... Otvara prva vrata i druga vrata za momka u kolicima... Sve bi to bilo rutinski da nije masa ljudi sa stanice uletjela u autobus gurajući jadnog momka u kolicima, ne obazirući se na njega, samo da što prije uđu, da bi za invalida ostala nemoguća misija ući u bus jer se na rampi za invalide nalazilo putnika, pa je dečko u kolicima ostao van... E sada dolazi vozač na vidjelo svojom dobrotom i srcem!
Kada je sve to vidio, naredio je da se bus isprazni... da svi izađu vani i na fin način rekao putnicima da su sve, a ne ljudi... lijepu rečenicu je rekao da se cijeli bus posramio: "Žalosno je da ja od 35 godina moram vama ovdje na ovakav način držati sat kulture, ljudskosti i psihologije. Sramite se! Kako ste odgojili svoju dicu i unučad kada se vi ovako ponašate? Vidite li sebe u što ste se pretvorili? Sramite se...".
Tada je u autobusu nastao muk... Neki su izašli, neki nisu htjeli pa je on ugasio bus i rekao da neće krenuti dok god svi ne izađu vani i prvo invalid u kolicima uđe... Kada su vidjeli da ta "luda" dobra glava našeg vozača misli ozbiljno i da ima muda, svi ti sta su se gurali su napustili bus. Tada je jedan čovjek spustio rampu, invalid je ušao, a oni svi su išli na prva vrata gdje ih pola nije pustio jer nisu imali karte... Vozili smo se s njim do pazara gdje je invalid izašao nakon što mu je vozač spustio rampu... Taj osmijeh poštenjačine i ljudine od vozača nikada neću zaboraviti... Toliki čovjek, a iskren dječji smiješak.
Momak invalid mu je stisnuo ruku i zahvalio da su nama došle suze na oči. Vozač je njegov heroj, njegov zaštitnik... Mislimo da to i zaslužuje... Neka vam ovaj vozač bude mjerilo za zapošljavanje ljudi jer takva dobrota i ljudskost se ne viđa non stop...
Što bi mi rekli, svaka majka bi ga za zeta poželjela... Hvala njegovim roditeljima što su odgojili dite u velikog čovjeka!"

Kolovoz 09, 2018, 05:30:42
Odgovori #484

josipgrgin

Svaka cast šoferu , sve pohvale.

Kolovoz 09, 2018, 11:36:05
Odgovori #485

Busprometsplit

Evo čini se da napokon ulazimo u digitalno doba

Citat:
Poštovani,

Proces integracije sa Google Kartama je u izradi, u prvoj fazi samo stanice i linije, a kasnije kad prođe taj natječaj i live prikaz položaja autobusa.

Srdačan pozdrav

Kolovoz 09, 2018, 13:09:27
Odgovori #486

XDonald

https://m.youtube.com/watch?time_continue=8&v=QFUBUszt-08

Izasa je video na youtubeu. Ubrzan je, ali vidi se i kako jedan troosovinac smotaje prije mosta na Bacvicama:

Kolovoz 11, 2018, 10:12:46
Odgovori #487

Lion's Driver

netko je u temi slike pitao za AV120L... nije slika baš za u slike pa evo ovdje... tio sam bolje al se stari talijan nasuka isprid mene ko morž  ;D kao da je znao šta sve oću

Kolovoz 11, 2018, 17:51:24
Odgovori #488

amfan

Global Moderator
https://www.dalmacijadanas.hr/intervju-vozac-koji-je-osvojio-srca-splicana-vozaci-svakodnevno-cine-po-nekoliko-dobrih-djela-a-samo-nas-gade-i-omalovazavaju

Citat:
INTERVJU Vozač koji je osvojio srca Splićana: “Vozači svakodnevno čine po nekoliko dobrih djela, a samo nas gade i omalovažavaju”

S vozačem koji je svojim djelom oduševio sugrađane porazgovarali smo o jučerašnjem događaju te problemima koji muče vozače splitskog javnog prijevoznika
Autor: RADE POPADIĆ
9. kolovoza 2018.

U srijedu ujutro na Prometovoj liniji 8 koja vozi preko Žnjana došlo je do prave filmske scene, a u ulozi glavnog junaka našao se Prometov vozač. Naime, na stanici na Žnjanu autobus je čekao momak u invalidskim kolicima, kojem je vozač po dolasku otvorio druga vrata. No, putnici nisu imali razumijevanja, ugurali su se u autobus ignorirajući mladića koji zbog velike gužve nije mogao pristupiti rampi. Vidjevši bezosjećajnost vlastitih sugrađana, vozač ih je natjerao da svi izađu iz autobusa, propuste mladića u kolicima, a zatim uđu kroz prva vrata. Usput im je očitao bukvicu koja se u pamćenje urezala našem čitatelju koji je s nama podijelio ovu priču. Povezani sadržaj Zbog čina Prometovog vozača u Splitu, putnicima došle suze u oči: “Ovaj čovjek zaslužuje da se za njega zna” Vozač velikog srca zove se Ante Bonacin, a za Promet vozi tri godine. S njim smo porazgovarali o jučerašnjem događaju te problemima koji muče vozače splitskog javnog prijevoznika. Jeste li očekivali ovakve reakcije javnosti na vaš potez? – Nisam očekivao pozitivne reakcije, kako to očekivati kad mi svaki dan pokazuju totalnu suprotnost. Vi ste iskreno reagirali, pravedno i ljudski. Je li socijalna neosjetljivost koju su pokazali putnici uobičajena? – To se događa svaki dan. Ne samo meni već i mojim kolegama koji postupe na ovakav ili sličan način, ali takve stvari obično ne završe u medijima. Više do izražaja dolaze neke loše stvari. Vozači tijekom svog radnog vremena takvih, dobrih, djela naprave sigurno bar dva, tri – od vraćanja novčanika, mobitela, pomaganja starijim građanima da uđu i izađu… Što mislite, zašto se dio građana odnosi prema vozačima na negativan način? – Mislim da nije stvar samo u Prometovim vozačima, već svima koji rade u javnoj službi. Ne znam o čemu se radi, je li stvar zavisti zbog sigurnog posla i plaće? Mi tu plaću krvavo zaradimo. Odgovaramo za ljude i autobuse, a onda nas još gade, vrijeđaju, bolje da ne pričam, mogao bih svaki dan napisati knjigu. Često najmanje budemo vozači, a više kontrolori, pa i psihijatri… U zadnjih godinu dana bilo je više slučajeva napada na vozače. – To je ogroman problem i tu se nešto treba napraviti, da se to tretira kao napad na službenu osobu, jer drugog načina nema. Promet je u procesu kupnje novih autobusa, već je stiglo nekoliko dobro očuvanih primjeraka, a vidimo da su putnici već počeli s uništavanjem. Kako građane navesti da se kulturno ponašaju? – To vam ne znam reći, to je težak slučaj. Kad putnik dođe u autobus i digne noge na sic, što mu reći? Da napravi to doma, odmah bi dobio trisku i ne bi ponovio. A u busu sve pogaze, lijepe žvake na sjedala, puše, nema što ne rade. To nije normalno, imaju institucije koje se trebaju time baviti, neka svatko radi svoj posao Vratimo se na jučerašnji slučaj. Znači, mladić u invalidskim kolicima stao je na stanicu, a putnici, ne samo da mu nisu pomogli, već su ga izgurali i onemogućili mu ulaz u autobus… – Imamo nekoliko putnika s invalidskim kolicima u gradu. Oni podignu ruku i mi im pomognemo, spustimo rampu, otvorimo prva vrata za putnike, a druga za njih da mogu normalno ući. Međutim, putnici su nagrnili u autobus kao da bježe od smrti, a kad su se nagurali, njih 50, on jednostavno nije mogao ući i ostao je van. I onda je ispalo što je ispalo. Kako je on reagirao na vaš potez? – On mi uvijek kaže gdje treba izaći kako bih znao stati bliže pločniku i spustiti mu rampu. Na stanici na Pazaru sam ga izveo iz autobusa i on mi je dao ruku i zahvalio se. Čak mi je rekao da se nisam trebao izlagati problemima zbog njega, bilo mu je neugodno da je do toga došlo. A što sam trebao, ostavit ga na Žnjanu na plus 40? Kakvu poruku imate za sugrađane? – Da budu ljudi, ništa više, jer ono čemu sam svjedočio jučer nije s ljudske strane nikako.

Kolovoz 11, 2018, 17:52:46
Odgovori #489

amfan

Global Moderator
https://www.dalmacijadanas.hr/vozaci-revoltirani-zbog-promjena-u-zvonimirovoj-vozimo-bez-voznog-reda-kasnimo-po-pola-sata-a-gradani-krive-nas

Citat:
Vozači revoltirani zbog promjena u Zvonimirovoj “Vozimo bez voznog reda, kasnimo po pola sata, a građani krive nas”
Privremena prometna regulacija kroz Zvonimirovu donekle je smanjila gužve, ali i donijela probleme vozačima javnog prijevoznika
Autor: I.P.
9. kolovoza 2018.

Jutros je u Zvonimirovoj ulici u Splitu uspostavljena nova regulacija prometa. Naime, u pokušaju da smanje gužve prema trajektnoj luci, gradske vasti u suradnji s policijom, Hrvatskim cestama, Lučkom upravom i Prometom došle su na ideju uspostave novog režima vožnje prema kojem se Zvonimirovom kreće jednosmjerno put trajektne luke te dalje preko Jadranskog mosta i Bačvica. Na najave su odmah reagirali vozači Prometa okupljeni u Sindikatu hrvatskog vozača JGP Promet inzistirajući da će na ovaj način nastati još gori problem, barem što se tiče autobusnog prijevoza. Iako je dogradonačelnik Nino Vela jutros zaključio da je nova regulacija prometa donijela poboljšanje, vozači Prometa imaju drugačije iskustvo. – Prema informacija s terena od kolega vozača, privremena regulacija prometa kroz Zvonimirovu ulici za javni gradsku prijevoz nije polučila uspješne rezultate. Naime tokom jutra, velika većina autobusa koji prometuju “novom” privremenom trasom vozi bez voznog reda. Vozači su izloženi pritiscima i negodovanjima od strane putnika. Na nekim linijama kasni se oko pola sata. – kazao je dopredsjednik Sindikata vozača i prometnih radnika, Hrvoje Mlikota. Otkrio je da Sindikat vozača i prometnih radnika ima infornaciju kako se za sutra priprema uklanjanje pjesačkih prijelaza na pazaru, a kako bi se za rezultat dobila brza protočnost vozila, no smatra da to nije rješenje, jer jednotračni promet u trajektnoj luci nikako ne može progutati toliku količinu vozila. Podsjećamo, zbog dodatnih linija kroz trajektnu luku će od danas dnevno prolaziti oko 350 autobusa Prometa. Hrvoje Mlikota Poziva sve sugrađane na razumijevanje. – Ovim putem molimo putnike za strpljenje, te da negativnu energiju ne usmjeravaju ka vozačima, koji doista u ovom slučaju nemaju težinu krivice za kašnjenja, a kolege vozače još jednom pozivamo da poštuju propisana vremena vožnje te da koriste pauze predviđene voznim eksploatacijama. – kaže Mlikota.

Kolovoz 13, 2018, 17:03:37
Odgovori #490

man313

Dolazi do promjena u prometnoj regulaciji oko trajektne luke pri čemu će cesta postati jednosmjerna sa dva prometna traka. S obzirom na to, linija 80 će ubuduće startati kao nekoć davno, sa Sukoišana.
Linija br.2 će biti skraćena i voziti će do HNK, a linije 11 i 17 će prometovati Vukovarskom i Ulicom slobode nakon čega će se opet uključiti na Pojišansku cestu i time se gubi samo stajalište na Pazaru.

Kolovoz 13, 2018, 17:30:03
Odgovori #491

LukaST

Ali nisu naveli sta je sa linijama 9 i 15

Kolovoz 13, 2018, 20:21:30
Odgovori #492

amfan

Global Moderator
Ništa, zasad. Jednosmjerni promet kroz Trajektnu luku neće se još dogoditi. Ne mogu to promijeniti bez mijenjanja trasa autobusa koji polaze s autobusnog kolodvora.

Kolovoz 14, 2018, 16:24:29
Odgovori #493

AnteRegio

Zanimljiva tabla!
RUDINE

Kolovoz 14, 2018, 21:08:49
Odgovori #494

Lion's Driver

Ništa, zasad. Jednosmjerni promet kroz Trajektnu luku neće se još dogoditi. Ne mogu to promijeniti bez mijenjanja trasa autobusa koji polaze s autobusnog kolodvora.

Mogu se zamjenit ulaz/izlaz s kolodvora privremeno, što sam i načuo da bi moglo bit. Uz recimo dodatno "čišćenje" da ne dolazi nitko drugi nego samo linijski autobusi. Šta se tiče parkiranja sasvim je sve jedno motao u ljevo ili u desno