Studeni 17, 2019, 11:02:18
autobusi.org forum

Autor Tema: Razno (2)  (Posjeta: 88810 vremena)

Listopad 15, 2019, 02:01:29
Odgovori #825

XDonald

Jeli #307 i 308 noće u Trogiru?

Listopad 15, 2019, 07:19:56
Odgovori #826

Dalmatinski anonimus

Listopad 31, 2019, 13:40:23
Odgovori #827

amfan

Global Moderator
Uvodi se stara dvica u jednoj smjeni pod imenom 2A:

Citat:
OBAVIJEST ZA PUTNIKE O UVOĐENJU AUTOBUSNE LINIJE BR. 2A

31. listopada 2019.

Od ponedjeljka, 04.11.2019.god. uvodi se nova autobusna linija broj 2A koja će prometovati na relaciji K. Sućurac  - Trajektna luka - K. Sućurac. Linija će prometovati radnim danom s polascima iz K. Sućurca (Strinje) kružno u 7.00, 09.00, 11.00 i 12.55 sati, a trasa navedene linije biti će: K. Sućurac (Strinje) - cesta Dr. Franje Tuđmana - Dujmovača - Domovinskog rata - tržnica - Trajektna luka - Bijankinijeva - Zvonimirova - tržnica - Domovinskog rata - Dujmovača - cesta Dr. Franje Tuđmana - K. Sućurac (Strinje).

Listopad 31, 2019, 13:55:29
Odgovori #828

Nitko

Po meni glupo duja bi trebala bit iz sucurca a linija iz zracne dobit neki drugi br. I glupo mi je isto sta bi se podrazumjevalo da takve linije imaju neku slicnu trasu a ove dvi imaju samo 4 iste stanice i nimalo slicnu trasu. >hammer<

Listopad 31, 2019, 15:25:36
Odgovori #829

amfan

Global Moderator
Da, A linije trebale bi imati istu početnu i završnu stanicu, a ove nemaju nijednu. Kad smo već kod toga, obratio mi je pažnju netko na to koliko je glupo da na displeju dvice (ove nove, kojoj bi turisti trebali biti pristojan dio korisnika) piše ZRAČNA LUKA umjesto AIRPORT - koji već imamo na displeju linije 37! Stane oboje.
« Zadnja izmjena: Listopad 31, 2019, 15:26:08 od amfan »

Listopad 31, 2019, 22:41:07
Odgovori #830

XDonald

http://www.kastela.com/2019/10/31/sucuranima-se-vraca-popularna-duja-ali-s-novom-oznakom-kastelani-traze-i-izmjene-u-voznom-redu-integrirane-linije/?fbclid=IwAR1ACs9a6DdokwO2LJ0iCkOklAtCE-oIvdnnGfFOgPcYQ4RECBPVaflEj3A

Sućuranima se vraća popularna ‘duja’, ali s novom oznakom; Kaštelani traže i izmjene u voznom redu integrirane linije

Stanovnici Kaštel Sućurca uskoro će ponovno imati svoju autobusnu liniju, popularnu “duju”, koja će nositi oznaku 2a, a vodit će od Strabežnika starom rutom, odnosno starom kaštelanskom cestom.

Utvrđeno je to na radnom sastanku koji je inicirao kaštelanski gradonačelnik Denis Ivanović, koji je bio domaćin gradonačelniku Solina Daliboru Ninčeviću, predstavniku Grada Trogira, pročelniku Frani Žižku te predstavnicima HŽ-Putničkog prijevoza na čelu s predsjednikom Uprave Željkom Ukićem, direktoru splitskog “Prometa” Miroslavu Deliću i predstavnicima Splitsko-dalmatinske županije. Uz uvođenje novih linija, tema sastanka bilo je i poboljšanje termina uvedenih linija te prilagodba potrebama građana.

– Integrirana linija od kolodvora u Trogiru do trajektne luke u Splitu i obrnuto, koja obuhvaća autobusnu liniju od Trogira do željezničke postaje u Radunu te vožnju vlakom do centra Splita, naišla je na odobravanje građana, a ovaj sastanak prigoda je da u ime građana zatražimo i predložimo neka poboljšanja, odnosno izmjene u voznom redu. Naša sugestija posebno se odnosi na potrebu prometovanja malo iza 7 sati ujutro, kada veći broj đaka i studenata, ali i zaposlenika, putuje prema Splitu, kao i u rano poslijepodne, kada se oni vraćaju kućama – izjavio je, među ostalim, gradonačelnik Ivanović.

– Integriranom linijom građani mogu izbjeći svakodnevne gužve kako u Solinu, tako i na samom ulazu u Split, a vožnja ovom linijom od Trogira do Splita traje nešto više od 50 minuta. Važno je napomenuti da se sve karte, od pokaznih do onih kupljenih u autobusu, mogu koristiti pri vožnji vlakom, a one kupljene u vlaku pri vožnji autobusom, pa se korisnicima ne stvara dodatni trošak – riječi su direktora “Prometa” Delića.

Naglasio je da, na traženje građana Kaštela, autobusna linija od Trogira do Raduna već nekoliko dana vozi izmijenjenom trasom, odnosno, umjesto Škabrnjskom ulicom i cestom D8, starom cestom do Kaštel Starog, odakle se “penje” prema Radunu, što je stvorilo mogućnost da ovu liniju koristi još nekoliko tisuća građana Kaštela.

Kako bi ova linija u potpunosti zaživjela, potreban je i određeni pomak u usluzi željezničkog prijevoza, s čime se složio i predsjednik Uprave Putničkog prijevoza Ukić.

– Zajedno se moramo potruditi, a ono što mi možemo napraviti jest rad na marketingu, dodatnim sadržajima na stanicama, ali i na pratećoj infrastrukturi, uređenju nadstrešnica i druge urbane opreme – kazao je Ukić, koji je u razgovoru naveo kako je vozni park, unatoč nastojanjima, poprilično star te kako na području Hrvatske postoje tek 24 nova, klimatizirana i udobna vlaka, zbog čega povremeno dolazi do poremećaja u prometovanju. U suradnji s Ministarstvom radi se na poboljšanju voznog parka, pri čemu je najavio nabavu novog 21 vlaka uz pomoć novca iz EU fondova. Uz to, četiri nova dizelsko-motorna vlaka trebaju u funkciju stići do kraja ove godine, a neki od njih vozit će i na linijama od Splita do Kaštela.

Na sastanku se moglo čuti kako će prijevoz vlakom dobiti i jednu novu dimenziju kada se otvori stajalište kod splitskog MUP-a, na čemu se već počelo raditi, a konkretni rezultati očekuju se početkom 2021. godine.

izvor: slobodnadalmacija.hr

Studeni 08, 2019, 12:21:27
Odgovori #831

AnteRegio

https://www.dalmacijadanas.hr/otkriven-program-adventa-u-splitu-krece-30-studenog-koncertom-gustafa-evo-sto-ocekuje-splicane-i-goste

Ove godine Advent u Splitu- zimski akvarel osim obilja glazbe i zabave, probuditi će u nama emocije nekih davnih vremena. Svi koji posjete Split od 30.11.2019. do 02.01.2020. uploviti će u retro vremeplov i prisjetiti se nekih zaboravljenih stihova, igara i okusa. Kroz pet tjedana adventa guštat će se u božićnim delicijama na raznim adventskim lokacijama, a s foto kornera na  Vidilici i Matejušci poslati milijune jedinstvenih razglednica u cijeli svijet. Na današnjoj konferenciji za medije održanoj u brendiranom autobusu, koji će voziti besplatnu adventsku liniju, najavljeno je novo izdanje Adventa u Splitu. Prisutne je pozdravio domaćin adventskog autobusa, direktor tvrtke Promet d.o.o., Miroslav Delić i naglasio važnost dobre suradnje s Turističkom zajednicom grada Splita, na čiju inicijativu se i ove godine uvode 2 besplatne adventske linije koje će vikendom prometovati cijeli dan.  Osim Prometovog autobusa, HŽ Putnički prijevoz u suradnji s Turističkom zajednicom grada Splita svake subote i nedjelje nudi besplatnu povratnu vožnju građanima Splita, Solina, Kaštela i Trogira do centra grada. Besplatan prijevoz subotom i nedjeljom ujutro i poslijepodne bit će omogućen prigradskim vlakom na relaciji Kaštel Stari – Split – Kaštel Stari Split- Kaštel Stari. Za najmlađe posebno će prometovati adventski vlakić.

Pročitajte više na Dalmacija Danas: www.dalmacijadanas.hr/otkriven-program-adventa-u-splitu-krece-30-studenog-koncertom-gustafa-evo-sto-ocekuje-splicane-i-goste © dalmacijadanas.hr

Studeni 08, 2019, 16:05:36
Odgovori #832

man313

A gdje su nabavili ratkape za #219? Na zadnjoj osovini su stavljene ratkape sa prednje osovine  >hammer<

Studeni 08, 2019, 17:08:19
Odgovori #833

AnteRegio

#231 i #225 su imali sve ratkape koliko sam vidia, viđam ih ovih dana, nema ni na jednom nijedne🤣🤣

Studeni 08, 2019, 17:19:32
Odgovori #834

man313

Najvjerojatnije su skinute sa #231.

Studeni 08, 2019, 17:52:40
Odgovori #835

AnteRegio

Najvjerojatnije su skinute sa #231.

Lipo izgleda bus, samo prednje ratkape stavili na zadnju osovinu. Čujem da je još jedan bus u istoj šemi?

Studeni 08, 2019, 18:36:54
Odgovori #836

amfan

Global Moderator
#218, piše u temi reklame

Studeni 08, 2019, 18:52:52
Odgovori #837

RegioBus

Uveden Wi-Fi u nove citare koliko vidim

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk

Studeni 09, 2019, 13:39:35
Odgovori #838

AnteRegio

#218, piše u temi reklame

#216 kažu

Jučer u 15:41:44
Odgovori #839

XDonald

Sigurno dobar dio forumasa zna o kome se radi  :)evil

https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/pismo-citateljice--kako-sam-ostala-posramljena-u-prometovom-busu/54308

PISMO ČITATELJICE: Kako sam ostala posramljena u Prometovom busu

Čitateljica iz Splita nam je poslala sljedeće pismo:

'Poštovani, pišem Vam u nadi da ćete objaviti ovaj tekst. Svakodnevno čitam o napadu na Prometove vozače. Jedan ima ozljedu arkade, drugom su otuđeni novci... Kada takve stvari čitam, zgrožena sam. Nezamislivo mi je da čovjek zbog toga što časno i uredno obavlja svoj posao trpi takve strahote. No, svaka strana priče ima svoju i drugu medalju.

Neki dan, sam nakon posjeta bratiću u bolnici čekala bus na Križinama. Vremenski uvjeti neprihvatljivi. Stiže autobus, imam pokaznu, i uđem na druga vrata... U tom trenutku, vozač uzima mikrofon i poziva me po opisu odjevnog predmeta da mu izvolim pokazati kartu. Na prvi trenutak ga nisam skužila, ali on i dalje stoji. Ne želi krenuti.

Putnici me upozoravaju da mu trebam ići pokazati kartu. I posramljena, što 'cijeli puni' autobus prvo gleda u mene, a drugo što vozač zbog mene ne želi krenuti. Pomislih u sebi, vjerojatno čovjek ima loš dan. Sljedeća stanica isti scenarij, drugi likovi. Dvije srednjoškolke, posramljene s kraja autobusa nakon poziva s mikrofon odlaze mu pokazati kartu. Znam, da se ulazi na prva vrata i znam da smo dužni pokazati svim vozačima kartu. U teoriji to sjajno zvuči u praksi je neizvedivo.

Kada ovaj vozač primjenjuje tu praksu to izgleda ovako: Bus staje na stanicu. Otvara prva. Ne želi otvoriti niti druga, niti treća dok 20 ljudi ne uđe na prva i ne pokaže mu kartu. Ljudi na drugim i trećim vratima ogorčeno viču da im otvori i redovito kasne (recimo presjesti na drugi autobus). Uobičajena vožnja ovog vozača se po stanici prolongira, određeno vrijeme. Dakle, svi putnici kasne...

Ironično je što u Prometa slovi za najboljeg vozača, i da bi sve kolege trebali raditi po njegovom sistemu, pardon režimu. Recimo, da 300 vozača provodi pravdu da svaki dan, na način na koji ju on provodi (drsko, bezobrazno i neprimjereno) na što bi sličio već devastirani Promet Split. Onda recimo da se otpuste svi kontrolori, jer uz takav sistem nema potrebe da rade...

Zapravo, ako ovaj vozač koji omalovažava putnike, posebno žene, produljuje vrijeme vožnje, oduzima posao kontrolora i slovi za najboljeg, kakav je najgori?'
« Zadnja izmjena: Jučer u 16:17:58 od XDonald »