Međugradski prijevoz > Croatia bus

ex Autotransport Zadar

(1/11) > >>

Zadarsko dite:

--- Citat: Tomek - Prosinac 05, 2007, 16:16:02 ---AP Lika nije niposto nasljednik Croatiatransa, nego je to relativno nova tvrtka sa par autobusa.

Nasljednik je u Lici bio Croatiatrans Gospic kojeg je kupio Autotrans.

Na Korculi, pak, Korcula promet, nedavno isto kupljen od Autotransa.

--- Kraj citata ---

Netocno. Korcula promet na Korculi je nastao od dijela Autotransporta Zadar, tocnije OOUR-a Korcula, koji je u sklopu Autotransporta "ubacen* u famozne Zagrebacke transporte. Tih 85-ih godina proslog stoljeca je zadarski Autotransport iskasapljen, od OOUR-a "Gradski i prigradski prijevoz" je nastala "Liburnija", A "Medjugradski promet" (skupa s kolodvorima u Zadru i Benkovcu), *Teretni promet" te OOUR "Korcula" su uvaljeni u Zagrebacke.

Zagrebacki su transporti jedna velika mucka i povece prikrivanje gospodarskog kriminala a bili su sastavljeni od gubitasa gdje nije Croatiatrans bila zdrava vec - OTP i Drava ( u biti najzdraviji medju bolesnima).......

U Obrovcu su Zagrebacki transporti politickim dekretom napravili i kolodvor i stavili desetak autobusa i taj je pogon donosio iskljucivo gubitke.

zagrebacki transporti su bili socijalisticki mastodont gdje je zaposljavalo sve i svasta, gdje je bilo previse zaposlenih na jednu voznu jedinicu, gdje je bilo doslovno svega i svacega. Pa i kad su kupovali upravo ove ponosne Neoplane. Kruzi prica kako je naruceno dvadeset komada, direktorima koji su pregovarali je ponudjeno neka naruce jos pet i dobiti ce dodatna cetiri autobusa u cijeni. A pitanje je glasilo - Ima'l tute mene?....

shef:
S 99,9% sigurnosti mogu tvrditi da je ovo slikano u Bakarcu kraj Rijeke:

Shole:
Dodajem  0.1 %.   Karavela od Autotransporta.

Đe ga nađe ?

man750:
Ovo je obicna Dubrava A11. Bilo ih je par u Autotransportu Zadar među karavelama. inaće dijelile su istu karoseriju. Jedino koliko ja znam karavele su imale jače (bolje ) amortizere, 28 sjedišta i WC
Izvanka najuocljivija razlika su bila stražnja stakla kod karavela bijela da se ne vidi u WC.
sjecanja blijede ,ipak su to bile sezdesete

miky:
Po pričama starijih, koji pamte te 60.-te, te karavele ( a možda i ove druge) su na svakoj liniji imale STJUARDESE, koje su dijelile deke (zimi) i bombone. Ne znam, možda još nešto...Zamislite tu uslugu, a vidimo kako se sad radi. Samo naplati što više, po mogućnosti oderi, a slaba usluga je "najbolja reklama"...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju