Ožujak 23, 2019, 07:27:05
autobusi.org forum

Autor Tema: "Hrvati" prije nego što su postali "Hrvati" ili nakon što su bili "Hrvati"  (Posjeta: 12429 vremena)

Siječanj 14, 2019, 19:05:45
Odgovori #75

matej

Kolega koji radi u APP-ovoj radioni kaže da nije bila za sređivanje.Bilo je dosta štete na mehanici,ali i interijer je dobro krenuo goriti.Šteta za takav bus.

Siječanj 29, 2019, 13:23:05
Odgovori #76

Osoblje

Prije nekih 10tak godina vozni park Mandi Toursa sastojao se uglavnom od Mercedesa O404 kojima su u Mandiju davali imena po velikim svjetskim gradovima. Svi su prodani u inozemstvo. Za neke znamo da su završili u Bahreinu i na Bliskom Istoku, a prije nekoliko dana saznali smo za još dva gdje su.

Autobus po imenu Berlin prvo je otišao, simbolično, u Berlin gdje je prema našim pretpostavkama vozio za jednog vlasnika porijeklom iz Rusije. Slikan je 2012. godine na liniji prema Rusiji, a slika je s platesmania.com. Na Njemačkim registracijama ostaje do 2014. kad prelazi u Rusiju gdje, vjerujemo, i danas vozi jer je u srpnju 2018. fotkan s njihovim registracijama (3. fotka). foto: platesmania.com

Sydney je također u Rusiji i vjerujemo da još uvijek vozi. Slikan je 2017., a fotka (4. slika) je s fotobus.msk.ru
*Većina fotografija koje su postavljene s ovog profila djelo su naših pratitelja na Facebooku. Hvala vam svima!*

Veljača 10, 2019, 17:01:58
Odgovori #77

Dreamwalker

Moderator
Na FB stranici firme Wdowczyk Travel iz Poljske našao sam jednu razglednicu iz Zagreba. Na Aleji Hermanna Bollea slikan je njihov Volvo 9900 koji je do studenog 2016. bio u Hrvatskoj. Vozio je za Potočki promet i imao je registraciju KR-600-HH. Zagreb je posjetio u rujnu 2018. :)
Ne vjeruj svojim očima, sve je na svijetu prevara, povjeruj srcu, ono zna, ja sam samo...

Veljača 17, 2019, 10:53:22
Odgovori #78

Dreamwalker

Moderator
Nakon godina tradicijske kupovine različitih novih i rabljenih modela Setri, Autotrans nakon ulaska u Arriva grupaciju mijenja ploču. Na veliko iznenađenje mnogih forumaša i ostalih ljudi, u ljeto prošle godine u Autotrans stižu tri prigradske Bove Future FLD. Sve tri su proizvedene 2013. godine, a većina nas ih razlikuje po bojama.

Na prvoj slici je crna Bova. Ona je vozila za firmu Rosenkranz Exclusiv Reisen iz Marsberga u Njemačkoj. Slika je nastala 2017., a preuzeta je sa stranice busverkehrsauerland.com.

Na drugoj slici je bijela Bova koja je vozila za firmu Zacharias Reisen iz Meschede u Njemačkoj. Slika je nastala 2015., a preuzeta je sa stranice busverkehrsauerland.com

Na zadnjoj slici je Bova srebrne boje koja je vozila za Auto Bachem iz Paderborna. Slika je stara tri i pol godine, a skinuta je sa stranice flickr.com. Autor fotografije: X10 lynxman/flickr.com
Ne vjeruj svojim očima, sve je na svijetu prevara, povjeruj srcu, ono zna, ja sam samo...

Veljača 23, 2019, 09:01:20
Odgovori #79

Dreamwalker

Moderator
Ponekad je teško pratiti promet unutar Molnarove garaže. Tako nismo znali da je Molnar prodao dvije Setre S 415 GT-HD sve dok prije par dana nisam naletio na ovu sliku. Ova bijela lađa sa slike skupa sa svojom blizankom u prosincu prošle godine je napustila Molnarovu garažu te je svoj novi dom našla u Slovačkoj. Na slici je Setra S 415 GT-HD koja je prije nosila registraciju BJ-900-EK. Druga Setra koja nije na slici imala je registraciju BJ-800-GE, a završila je u istoj firmi kao i ova sa slike. Slika je nastala prije 3 tjedna. Autor: Ivanečko/evidencia-dopravcov.eu

Ožujak 09, 2019, 23:54:45
Odgovori #80

Dreamwalker

Moderator
Ove 3 Setre nedavno su stigle u Hrvatsku te su jedne od rijetkih petica koje su stigle rabljene.

Prva od njih stigla je u drugoj polovici prošle godine iz Češke iz firme Vega Tour. Oni su poznati po tome da uzimaju najosnovnija sjedala u svoje autobuse, no ova je prema mojim informacijama jedina u VIP izdanju s boljim sjedalima i ima ih samo 40. Danas je kod Molnara BJ-400-HJ. Fotkana je prošlog ljeta u Njemačkoj. Autor: Niemand/platesmania.com

Druga Setra je model S 516 HD koji je jako popularan među Flixbus prijevoznicima. U Njemačkoj je vozila za Neukam - Reba GmbH iz Nurnberga. Ova Setra je 7. takva po redu u voznom parku Promet Makarske (MA-930-CL). Fotkana je u Kolnu prije 4 godine. Autor: Duncan Payne/flickr.com

Setra sa zadnje slike je model S 515 HD, a stigla je iz Poljske u kojoj je vozila za firmu Inter sp.z.o.o. Danas je u voznom parku Mandi Toursa (ZG-8777-GR). Slikana je u prosincu 2016. godine u Poljskoj. Autor: Oskarpaj/phototrans.eu
« Zadnja izmjena: Ožujak 09, 2019, 23:55:40 od Dreamwalker »

Ožujak 16, 2019, 13:37:56
Odgovori #81

Dreamwalker

Moderator
Jako jako dugo čekam objavu ovog posta. Čekao sam da forumaši uhvate oba dva autobusa i jučer sam to i dočekao. :)

Prošlog proljeća u Istru su iz Turske uvezena 3 Neoplan Starlinera N 5218 SHD. Po jednog su kupili Šegon Trans, Loritrans i Volte :) Na bespućima interneta iskopao sam slike 2 komada.

Na prvoj slici je bus koji je u vizualnom smislu doživio najveću promjenu. Ovako je izgledao 2015. godine kad je u Stuttgartu fotkan. Vozio je za firmu Ulusoy iz Istanbula. Prije dolaska u Hrvatsku, u Loritrans, prebojan je u žuto s crnim prednjim farovima. Autor: Ingo Schmidt/bus-bild.de

Na drugoj slici je bus koji je u Turskoj vozio za firmu Mersin Vif Turizm i nije mijenjao boju. Ne znam kad je slika nastala, al znam da danas vozi u Istri za firmu Šegon Trans. Autor: Murat Yilmaz/otogardayim.com

Starlineru iz Volte nisam uspio naći bivšeg vlasnika :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 16, 2019, 13:40:18 od Dreamwalker »