Prosinac 05, 2020, 16:30:47
autobusi.org forum

Autor Tema: Čazmatrans - novosti i rasprava  (Posjeta: 216326 vremena)

Studeni 15, 2020, 23:33:33
Odgovori #675

zlepur1

Činjenica je da je virus sredi ja dosta prijevoznika, ukinula dosta linija itd, ali je činjenica da se neki nisu ni snašli u ponovnom uvođenju linija pod novim uvjetima. Mislim da se to događa i njima i da se pomalo gube u reorganizaciji firme, osim naravno Vukovara.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Studeni 15, 2020, 23:43:17
Odgovori #676

max_11

A po čemu si zaključio da se nisu snašli? Putnici se broje, a polasci ukidaju gdje ih nema. Dok ima škole biti će dobro.

Studeni 16, 2020, 07:01:36
Odgovori #677

mate

Moderator
Upravo to putnici se broje, te se u dobrom dijelu RJ reze di god se stigne, sto i nije najbolje rijesenje, režu se neke linije gdje nema nešto ekstra putnika da se prikaže štednja, a s druge strane bus na jednoj liniji odvrti cca.300 praznih kilometara, radi toga sto su pojedine linije ukinute radi manjka putnika (i to je upitno - budući pojedincima statistika nije jača strana).

Uzet ću primjer nedjelje - prvi Čazmin bus iz Sl. Broda je u 10.00 (prije je bio u 7.45), da nema Francuzevića u 8.50 to bi bio i prvi bus za ZG iz SB nedjeljom...Iskreno ta linija u 7.45 fali, kao i povratak vikendom u 16.30 (uzmimo primjer subote), gdje između 16 i 19.00 nema ČZM busa za SB (ima APP u 18.15), možda će sada ako bude ZG Adventa u kakvom obliku razmotriti da vrate makar te polaske...Ili kako priča vrh, strpite se do 2.1.2021. godine, od tada bi trebalo biti normalnije stanje sto se tiče linija, a zna se i zašto...

Studeni 16, 2020, 11:41:33
Odgovori #678

Dreamwalker

Global Moderator
Evo imam pitanje za one koji ne odobravaju reduciranje linija. A koga da ti autobusi voze? Fakulteti uglavnom idu s online nastavom, a ostali koji bi i mogli putovat, ne putuju iz straha. Koliko mi je poznato, nijedna linija trenutno nije toliko popunjena da bi neki polazak "falio". Na kraju, trošak goriva, vozača, amortizacije autobusa nije smanjen, a broj putnika na linijama koje voze nerijetko se može nabrojat na prste jedne ruke. U terminima kad je bila gužva na kolodvoru u Zagrebu, kad bi se danas pozbrajali svi putnici svih linija u tom terminu, možda bi se napunio jedan autobus. A možda i ne bi. Zima nije još došla, a troškovi i minusi svakim danom rastu.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Studeni 16, 2020, 12:05:06
Odgovori #679

Frik85

Evo imam pitanje za one koji ne odobravaju reduciranje linija. A koga da ti autobusi voze? Fakulteti uglavnom idu s online nastavom, a ostali koji bi i mogli putovat, ne putuju iz straha. Koliko mi je poznato, nijedna linija trenutno nije toliko popunjena da bi neki polazak "falio". Na kraju, trošak goriva, vozača, amortizacije autobusa nije smanjen, a broj putnika na linijama koje voze nerijetko se može nabrojat na prste jedne ruke. U terminima kad je bila gužva na kolodvoru u Zagrebu, kad bi se danas pozbrajali svi putnici svih linija u tom terminu, možda bi se napunio jedan autobus. A možda i ne bi. Zima nije još došla, a troškovi i minusi svakim danom rastu.
Eto isto ti je u Münchenu. Petak sem radil od 6.00 do 18.00 ako je od 6.00 do 16.00 kolodvor prošlo 50 putnikov prošlo jih je puno

Studeni 16, 2020, 12:34:48
Odgovori #680

max_11

Napiši organizacijski shemu rada tog autobusa koji za jedan dan napravi 300 praznih km, da bolje shvatim.

Studeni 16, 2020, 13:23:29
Odgovori #681

NP-549

Vozač
Upravo to putnici se broje, te se u dobrom dijelu RJ reze di god se stigne, sto i nije najbolje rijesenje, režu se neke linije gdje nema nešto ekstra putnika da se prikaže štednja, a s druge strane bus na jednoj liniji odvrti cca.300 praznih kilometara, radi toga sto su pojedine linije ukinute radi manjka putnika (i to je upitno - budući pojedincima statistika nije jača strana).

Uzet ću primjer nedjelje - prvi Čazmin bus iz Sl. Broda je u 10.00 (prije je bio u 7.45), da nema Francuzevića u 8.50 to bi bio i prvi bus za ZG iz SB nedjeljom...Iskreno ta linija u 7.45 fali, kao i povratak vikendom u 16.30 (uzmimo primjer subote), gdje između 16 i 19.00 nema ČZM busa za SB (ima APP u 18.15), možda će sada ako bude ZG Adventa u kakvom obliku razmotriti da vrate makar te polaske...Ili kako priča vrh, strpite se do 2.1.2021. godine, od tada bi trebalo biti normalnije stanje sto se tiče linija, a zna se i zašto...

Ima li uopće potrebe nedjeljom ujutro za Zagreb ?   Iz Rijeke isto nema pa nitko ne njurga
« Zadnja izmjena: Studeni 16, 2020, 13:24:02 od NP-549 »

Studeni 16, 2020, 15:38:50
Odgovori #682

mate

Moderator
Zna se skupiti, jer linija ide iz Zupanje, SBa i Kutine do Zg. S obzirom da nije RD (kad imaju linije i u 5, 6, 7), bude tu min. 15ak ljudi, jer je to prva linija za ZG. Znam da nije za usporediti, al pr. prosle godine za sve 4 adventske nedjelje je bila uvijek skoro puna. Možda će Advent nešto tu promjeniti, ali sve ovisi o aktualnom stanju.

Za prazne km - nema 300 (dodao sam jedan smjer viska), ali ima cca. 240 km... napisati cu samo relaciju - Županja - Sl. Brod, te 2x Osijek - Sl.Brod. (60 km + 2 x 90 km). Tko je u sustavu ČZMa zna o čemu se rad i o kojoj liniji se radi.

Dreamwalker je sve dobro napisao - glavni putnici iz Slavonije ka ZG, studenti mahom ne putuju, te nema onih silnih studentskih guzvi, i u toj situaciji je logicno rjesenje ukidanje linija, samo sto se onda dobije i medalja s druge strane, tipa da radnici ostaju uskraćeni za pojedine linije, te ostaje ono poznato "snađi se druže", a to se nedavno desilo s linijom Gunja - Županja - SB - ZG, koja je reducirana samo na dio B. Greda - SB i to radi školaraca. Tu je nekoliko radnika iz Županje koji moraju biti u SB do 7 ostalo bez prijevoza, već o vlastitom trošku moraju do B. Grede iako imaju mjesečne karte...

Nekoliko stvari u budućnosti će ovisiti o samom broju linija - 1. epidemiološka situacija; 2. mogućnost nastave na fakultetima; 3. potpore države poslodavcima koji imaju pad prihoda min. 40 %; 4. javna usluga.

Studeni 16, 2020, 17:42:57
Odgovori #683

tramvajac 92

Ček, ček. Bus ide prazan iz Županje do Broda, onda poslje ide prazan iz Broda do Osijeka i natrag?

Ok, razumijem da nema putnika iz Županje do Broda, i nek bus potroši 15 l prazan, to je kojih 125 kn goriva. Sa 2 putnika do Broda se pokrije gorivo. Ja ću bit umjereno optimističan i reći da bi se ziher nakupilo 300 kn prihoda (5 putnika), jedan kofer i to je to. Pokriju se troškovi po lokalnoj cesti, za autocestu ne bi rekao. A po selima se uvijek nađe još koji putnik...

Studeni 20, 2020, 21:40:10
Odgovori #684

Frik85

Je istina,da je jutros umro Dragan Marinović?

Studeni 20, 2020, 21:59:36
Odgovori #685

415 ul