Svibanj 29, 2020, 06:44:06
autobusi.org forum

Autor Tema: Zenica (Zenicatrans, Bosmekni-trans i ostali)  (Posjeta: 37057 vremena)

Listopad 28, 2008, 15:22:36
Posjeta: 37057 vremena

mb0404

Zenicatrans-prevoz putnika dd Zenica
Bulevar kralja Tvrtka I,br. 34
tel: +387 32 241 253
fax:+387 32 240 464

www.zenicatrans.ba

Kakvo je sad stanje sa ZT.Sta im drzi linije od Kanala do Bolnice jesul jos uvijek manovi harmonike ili nesto drugo...
« Zadnja izmjena: Veljača 22, 2012, 23:09:11 od Tomek »

Listopad 31, 2008, 22:31:06
Odgovori #1

aaaaa

Kakvo je sad stanje sa ZT.Sta im drzi linije od Kanala do Bolnice jesul jos uvijek manovi harmonike ili nesto drugo...

Zglobni autobusi su zbačeni s tih linija iz jednog jedinog razloga a to je što ih više "nema među živima" .Linije Kanal Bolnica ; Pehare  Blonica; Blatuša Bolnica i sl drže ovi novopridošli Berkhoff , IVECO I ona tri ili 4 DAF-a koje je donirala vlada Holandije 2000. godine. Inače gradski prevoz u Zenici se u posljednje 3 godine znatno popravio i u kvalitetu vozila i u brojnosti linija.

Studeni 11, 2008, 12:57:32
Odgovori #2

mb0404

malo sam trazio po netu i evo sta nadjoh...

Studeni 11, 2008, 12:59:57
Odgovori #3

mb0404

jos malo zenickog transporta

Studeni 11, 2008, 22:20:45
Odgovori #4

elvis

Global Moderator
ovaj steyr sa tablicama 845-J-300 je nekad pripadao zenica-busu,to je sasvim drugo preduzece ciji je vlasnik Fahim Sejari,a ta slika je rađena na parkingu pored AS u Sarajevu,i tada je vec bio prodat Bregava-transu,samo reklama nije bila zalijepljena...danas taj steyr vise nije u funkciji,pomalo ga rastavljaju

Studeni 11, 2008, 23:08:28
Odgovori #5

mb0404

Dok sam zivio u zenici svakodnevno su vozili ovi steyeri,pa su onda dosli narandzasti isti kao ovaj,pa onda modeli sa plastikom oko svjetala.Sto je vece cudo vecina ovoih steyera ima poda okrugla svjetla a rupe od starih zatvorene su limom,zasto je to radjeno pojma nemam kao ni zasto su na ovom prednja svjetla od FAP-1 14

Studeni 12, 2008, 08:48:10
Odgovori #6

aaaaa

Dok sam zivio u zenici svakodnevno su vozili ovi steyeri,pa su onda dosli narandzasti isti kao ovaj,pa onda modeli sa plastikom oko svjetala.Sto je vece cudo vecina ovoih steyera ima poda okrugla svjetla a rupe od starih zatvorene su limom,zasto je to radjeno pojma nemam kao ni zasto su na ovom prednja svjetla od FAP-1 14

Zato što im se nije isplatilo nabavljati originalna štop svjetla i farove koje bi ugrađivali na "krševe"...

Studeni 12, 2008, 12:22:39
Odgovori #7

mb0404

pa ovih steyera ima vise nego golfova,a vecina je u djelovima tako da vjerovatno nije bio problem nabavit svjetla nego nehatluk,to bi isto bilo kad bi sa 0303 kad rikne far stavili neka okrgla..nasta bi to licilo..

Siječanj 09, 2009, 07:01:28
Odgovori #8

mb0404

Preduzece " Zenicatrans - Prevoz putnika " d.d. Zenica sada raspolaze sa :
- 60 autobusa
- 1 autodizalicom nosivosti 25 tona
- Autobuskom stanicom sa izgradjenim parkingom za autobuse
- Autobazom u kojoj se nalaze:
    - servisno remontni kapaciteti,
    - pratece radionice,
    - pumpa za gorivo,
    - poslovni prostori,
    - oprema,
    - skladi šte,
    - parking prostor
U preduzecu je uposleno 210 radnika svih struka i specijalnosti potrebnih za djelatnost kojom se preduzece bavi.

AUTOBUSKE LINIJE:
Na podrucju opcine Zenica  JKP " Zenicatrans - Prevoz putnika "d.d. Zenica, opsluzuje 65 mjesnih zajednica sa:
- 37 opcinske linije sa 560 dnevnih polazaka i dnevnom kilometrazom od 6.544 km
- 4 kantonalne linije sa 44 dnevna polaska i dnevnom kilometrazom od 1.886 km
- 4 federalne linije sa 26 dnevna polaska i dnevnom kilometrazom od 936 km
- Medunarodna linija Bugojno – Zenica - Beograd

http://www.zenicatrans.ba/index.php

Svibanj 27, 2009, 17:52:30
Odgovori #9

sokre

Zanimljiv izbor autobusa - Volvo, Van Hool..

Svibanj 27, 2009, 19:58:30
Odgovori #10

mb0404

Znas kako ovog zutog Vanhola sto napred pise Sarajevo Osiguranje,oni su dobili kao poklon vlade Holandije,osim Zenice mislim da je i Tuzla dobila i jos par velikih gradova.Prije su po Zenici vozili MAN-ovi harmonike,GiS,ovi Steyeri,Tamovi obicni i harmonike,Ikarbusi i sl.Grad je velik svakih 5-10 minuta bio je jedan gradski polazaka sa glavne stanice ili jedna kruzna linija(kanal-bolnica),staje se na 4-5 stanica u samom cenru grada(kod celikovog stadiona,kod centralne autobske,kod poste,kod pijace,kod male dzamije),i sad sa tim starim autobusima povecava se nivo buke,nivo zagadjenja,neudobin su,skupi za odrzavanje,trose gorivo,kad se pokvari nema djelova i sl,zato su se odlucili za nabavku ovih autobusa.U sustini bolje da im je saobracaj koncentrisna na autobuse slicne zet-u ili autotroleju jer su u Zenici bila velika vecina autobusi koje danas koristi autotrolej,ali i ovo je dobro,cak se moze reci da Zenica pored Tuzle ima najjaci gradski saobracaj.

Svibanj 28, 2009, 13:08:50
Odgovori #11

sokre

I mislio sam da je nekakvo `krpanje` u igri.

A da bi vozni park trebao biti svugdje kao u Zagrebu ili Rijeci, to stoji..
Samo, ponekad se pitam, kako će se to sve platiti - Zagreb izgleda, gledajući po javnom prijevozu, kao da je Njemačka - SVE novo..  8)

Svibanj 28, 2009, 23:27:08
Odgovori #12

mb0404

I mislio sam da je nekakvo `krpanje` u igri.

A da bi vozni park trebao biti svugdje kao u Zagrebu ili Rijeci, to stoji..
Samo, ponekad se pitam, kako će se to sve platiti - Zagreb izgleda, gledajući po javnom prijevozu, kao da je Njemačka - SVE novo..  8)
Hehehe nema svako Milana Bandica,jedan je Milan  ;D
Druze platice se samo,ne znam dal si ikad bio u Zenici,linija Kanal-Bolnica ide svaki 5-10 minuta,svaku liniju koja ide lijevom stranom Crkvica vozili su zglobni autobusi,vjeruj mi ako se ne uguras kod Čelikovog stadiona,ili u najboljem slucaju kod glavne autobuske da stanes negde u cosak ili pukom srecom nadjes jedno prazno mjesto za sjest,onda si najebo izgaze te i izguzvaju ko peder playboy.Svaki put taj im je polazak pun a prvi krece mislim negde oko 6 ili malo kasnije,a zadnji oko mislim oko 8-9 i non stop se smjenjuju zglobni.Samo od tog polaska mogu sakupit za 3-4 nova autobusa.Drugo svi im polasci idu kroz centar grada a grad je velik ljudi cesto sjedaju da predju sa jednog kraja na drugi takvih isto ima dosta a tad je mislim karat bila oko 0.5 marke ili 25 centi.Trece imaju polaske prema svim mjesnim zajednicama pocevsi od Klopca,Dolace,Tisnje,Moscanice,Gorice do Lasve sve im je pokriveno,ovamo lijevo do Nemile i sad mozda dalje sve im pokriveno,fakticki komplet opstina Zenica svako naslje ima autobusku liniju.Ako uzmes da opstina Zenica po mojim procjenama ima od 130 do 150 000 stanovnika i da mjesecno od tog broja putuje samo 10% tj jednom samo da sjedne u autobus a da je kara samo 1 marku to je najmanje 13000 maraka,a znas i sam ta je to nemoguce da bar pola od ovog broja putuje a 20 ili 30% putuje svaki dan zbog posla,plus sto mislim da im je sad karta samo za centralni dio grada marku a za udaljenije MZ necu ni govorit.Inace ZT u prilog ide mali broj parking mjesta u gradu pa se zbog toga dosta svjeta odlucuje za autobus.

Svibanj 29, 2009, 16:46:35
Odgovori #13

aaaaa

Karta za užu gradsku zonu je 1 KM i to odnedavno i što je najbitnije svi je kupuju, ali apsolutno svi. onošto je npr u Sarajevu normalno tj da svaki mjesec bude napadnut najmanje jedan vozač GRAS-a u Zenici je prosto nemoguće. Svi kupuju kartu i procenat naplate na svim linijama je jako jako visok. Osim ove linije Kanal Bolnica uspostvljene su i linije Bolnica Pehare, Blatuša Bolnica i jos neke tako da je smanjena gužva u autobusima koji voze liniju Kanal Bolnica...

Svibanj 29, 2009, 21:46:17
Odgovori #14

elvis

Global Moderator
prije par godina su se zalili na divlje prevoznike,zna li neko imaju li sad takvih problema?