Nabavke novih autobusa

Autor nukleusri, Siječanj 02, 2008, 12:21:13

man323

Ponude se boduju prema nekakvim specifikacijama, tako da se ovdje može očekivati svašta, jer cijena nije jedini uvjet.

Majstor

I za Zg navodno slična priča
Solaris ulazi polako
Samo mi sudite pošteno !

netko

Samo kratki osvrt.....
Mercedes u Rijeci očito više nitko ne želi, pa se i sami nisu javili na natječaj ;D ;D
Ovdje se jako dobro vidi zainteresiranost tvrtke Autobus d.o.o. U Splitu su se "jedva" javili na natječaj.
I Solaris također se želi očito boriti i "brkati" planove više na sjeveru nego na jugu.
S obzirom na dosta iskustava sa Ivecom u Rijeci (plin + dizel) tj. dobrom podlogom za sada po meni imaju prednost.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

Paško

Jesi li siguran da se nisu javili? Prije će biti da nisu zadovoljavali neki od uvjeta
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Mercedes više nije onako jak igrač kao prije 10 godina. Ako se ide samo po principu najniže ponude onda je očito. Ako se uzme u obzir i drugo (primjerice održavanje uključeno u cijenu i slično), postoji šansa i za MAN.

Meni je zanimljivije pogledati za zglobe, jer je tu vrlo mala razlika između Solarisa i Iveca. 51 tisuća kuna nije tako puno kad se pogleda koliko servis košta.

NP-549

#1310
Citat: man313  u Studeni 09, 2018, 19:20:08
U elektronskom oglasniku javne nabave je Autotrolej objavio "Zapisnik o otvaranju ponuda" koji sadrži sljedeće ponude:

Ponude su poredane od najjeftinije prema najskupljoj prema grupama. Cijene su izražene sa uključenim PDV-om.

Za prigradske autobuse je jedino pristigla iduća ponuda:
14.284.687,50 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Crossway
Za solo autobuse pristigle su sljedeće ponude:
17.558.718,00 HRK ponudila je tvrtka Solaris Bus & Coach Polska koja nudi Solaris Urbino 12
18.478.125,00 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Urbanway 12
19.406.250,00 HRK ponudila je tvrtka AutoHrvatska PSC koja nudi MAN Lion's City
Za zglobne autobuse pristigle su sljedeće ponude:
11.793.750,00 HRK ponudila je tvrtka Autobus d.o.o koja nudi Iveco Urbanway 18
11.845.500,00 HRK ponudila je tvrtka Solaris Bus & Coach Polska koja nudi Solaris Urbino 18
12.225.000,00 HRK ponudila je tvrtka AutoHrvatska PSC koja nudi MAN Lion's City G


Cijene su mi nekako visoke ako ih podjelimo sa brojem vozila (9+9+4) i preračunamo u Eure  umnik2

Ili se tu kriju još neke cake tipa održavanja, ili je više vozila u pitanju.

kico101

#1311
A čuj, kad podijelim sa nekakvim osrednjim tečajem i brojem busova, dobijem ovakonekako:

Iveco Bus Crossway:  211.625 EUR po busu
Solaris Urbino 12:  260.130 EUR
Iveco Bus Urbnway 12:  273.750 EUR
MAN Lion's City:  287.500 EUR
Iveco Bus Urbanway 18: 393.125 EUR
Solaris Urbino 18:  394.850 EUR
MAN Lion's City G: 407.500 EUR

Osobno mi se i ne čini previše, ako je uključeno održavanje. A možda nude i ful opremu. ;D

Btw, ne vidim da je Solaris ponudio Interurbina ( vjerojatno su izričito htjeli Crossway ), niti MAN Lion's Intercity.

O željama ne bih ovaj put. Pustit ću da se stvar razvije.

P.S A što, ako su u ponudi novi modeli MAN-a? ;D
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

NP-549

#1312
Za prigradske je traženo minimalno 360KS. 

Meni je cijena nekako visoka jer se sjećam da su Citelisi koštali oko 240.000€ a ipak je riječ o CNG-u koji poprilično digne cijenu. A ovdje je sad dizelski Irbanway 273.000 €.   Očito ima još nešto navedeno u tenderu što neznamo. Zglobni Conecti su nas došli oko 297.000 € po komadu, a sad je skoro toliko solo, dok su busevi tog ranga oko 100 tisuća skuplji.  CNG Lion's City G  821-824 su nas koštali oko 330.000 €, a sad je dizel preko 400 tisuća

EDIT:  a PDV ?  Neznam dal je tamo bio uračunat u cijene i da li je sad ovdje  umnik2

kico101

Doznat ćemo uskoro. Sreća da se Citelisi više ne proizvode. No, upada u oči nesrazjmjerno niska cijena Crosswaya koji je daleko najjeftiniji. Nije niskopodni, ali svejedno. Ili će možda biti kakvij izmjena u brojevima jedinica po vrsti.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

elez

Citat: NP-549  u Studeni 10, 2018, 18:35:49
Za prigradske je traženo minimalno 360KS. 
Po web stranici Interurbino se nudi sa motorom od 270 kw sta je vise nego dovoljno, ali na webu se navodi opcija jedino s automatskim mjenjačem. E sad mozda je to bilo kljucno jer se vjerojatno trazio rucni mjenjac koji Iveco moze ponudit bez problema.
Ostalo je sve po meni malo precijenjeno i i iskreno mislim da je ovo krajnja cijena busa da PDV-om.
Neman ništa protiv Solarisa (ako paše berlinu zasto nebi i u bilo kojem gradu u HR) al nadam se MAN-u u svim JGP koji su se prijavili na natjecaj.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

kico101

Zar se PDV ne odbija krajem godine za osnovna sredstva i alat za rad? Obično se u ponude postavljaju cijene bez PDV-a.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

tramvajac 92

407 500 eura/komad je stvarno puno previše.

kico101

Možda se bus prodaje u paketu s vozačem.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Shole

Taman bi dobro došla 22 nova vozača da malo pokrpaju rupe. Za normalno funkcioniranje firme bi svih 54 autobusa trebalo doć sa vozačima 😈