Travanj 17, 2021, 12:52:01
autobusi.org forum

Autor Tema: Stare slike i povijest JKP Gras  (Posjeta: 142581 vremena)

Veljača 04, 2020, 02:39:20
Odgovori #255

Paško

Global Moderator
Zastava Neretva #134
Zdravo. Znate me svi kao amfana (kako to izgovoriti?). Promijenih ime jer je prošlo bilo nezgrapno (skraćeno od još goreg Avtomontažafan - smišljeno s 12 godina) i bilo ga je potrebno objašnjavati ljudima. Paško nije moje pravo ime, ali jest nadimak (k)od pojedinih ljudi pa eto, neka ga i na forumu.

Veljača 21, 2020, 23:59:52
Odgovori #256

Paško

Global Moderator
G&S iz austrijske donacije
Zdravo. Znate me svi kao amfana (kako to izgovoriti?). Promijenih ime jer je prošlo bilo nezgrapno (skraćeno od još goreg Avtomontažafan - smišljeno s 12 godina) i bilo ga je potrebno objašnjavati ljudima. Paško nije moje pravo ime, ali jest nadimak (k)od pojedinih ljudi pa eto, neka ga i na forumu.

Veljača 25, 2020, 20:29:16
Odgovori #257

Paško

Global Moderator
Nisam znao gdje bih s njim, a onda mi je sinulo da je ovaj Ikarus IK-111B koji je Alain slikao na Palama cca. 1997. bivši GRAS-ov, odnosno jedan od onih otuđenih 1992. i pripojenih GRAS-u Istočno Sarajevo, koje se tada još zvalo Srpsko Sarajevo, kao na tablici. Garažni broj 25 je još iz GRAS-a, posljednje serije za njih iz 1991. godine (23-27). Linijska ploča je u žarko crvenoj boji pa jedino mogu pročitati JP. i PALE, a ostatak je možda GRADSKI? PREVOZ, PALE - ILIDŽA.
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2020, 21:36:22 od amfan »

Studeni 17, 2020, 10:35:10
Odgovori #258

baridino

Obzirom da tema dugo nije koristena, nadam se da cu dobiti odgovor...da li se iko od vas poznavalaca sjeca, da li je prije rata trolejbus isao pored Zeljeznicke stanice, pa preko tunela i mosta na Ciglanama izlazio lijevo na pravac prema Pionirskoj, odnosno desno pa da nastavi za Vogoscu? Ovo pitam, jer mi se po nekim sjecanjima iz rane mladosti, par godina pred rat, cini da smo sjedali na trolu na Otoci, a znali izlaziti na stajalistu preko puta Zeljeznicke stanice, odnosno da sam se sa trolom znao voziti kroz tunel na Ciglanama. Bas bi mi znacilo kad bih dobio odgovor  :)

Studeni 17, 2020, 12:08:06
Odgovori #259

Paško

Global Moderator
Obrati se na https://www.tapatalk.com/groups/gradskiprevoz/historija-jgp-u-sarajevu-f10/ . Tamo su naši prijatelj iz Sarajeva na svojem forumu i tamo ima puno više poznavatelja prošlosti GRAS-a. :)

Studeni 17, 2020, 14:08:47
Odgovori #260

baridino

Travanj 05, 2021, 22:16:12
Odgovori #261

MILCHO

Moderator
Snimci TV Dobrinja iz 1994

Prilog o uspostavi linije za Dobrinju prvi put od 1992
Prilog iz Ikarusa 436, inače taj Ikarus je najduže radio, sve do kraja 2005

TAM 206 ranjavanje. (Uznemirujući sadržaj, ima krvi)
Autobus je stao u blizini ratne bolnice, koja je bila u poslovnim prostorima stambene zgrade, a snimatelj trči iz obližnjeg press centra.