Ožujak 31, 2020, 11:28:51
autobusi.org forum

Autor Tema: Presečki prošlost: Zagorjetrans, Croatiatrans Zlatar, Krapina bus, Pregrada bus  (Posjeta: 21122 vremena)

Prosinac 22, 2019, 03:28:42
Odgovori #30

amfan

Global Moderator

Siječanj 13, 2020, 22:32:50
Odgovori #31

amfan

Global Moderator
Ovu tvrtku još nismo imali na forumu. Na početku ovog videa, a i kasnije vide se tri Sanosa S315 Izletnika Krapina. Tomek kaže da su to autobusi preostali od podružnice Izletnika Celje, a da je tvrtku na kraju preuzeo Presečki. Natpis se dobro vidi kasnije u videu, npr. na 7:41

Siječanj 16, 2020, 02:05:08
Odgovori #32

amfan

Global Moderator
http://www.poslovni.hr/kompanije/zbog-otkaza-sam-postao-poduzetnik-346828

"Do 1990., Presečki je radio u Zagrebačkim transportima u Krapini, zadnjih godina kao direktor. Dobio je otkaz i dvije godine je proveo na burzi.

“Zbog otkaza sam postao poduzetnik! Prvu sam tvrtku osnovao još 1989. s jednim partnerom u Beogradu. Već dogodine firmu sam imao i u Zagrebu, po zakonu tadašnjeg premijera Ante Markovića, Presečki prijevoz”, prisjeća se naš sugovornik. Zarekao se da će se vratiti u tvrtku iz koje je istjeran, i to je napravio već 1995. kad Presečki prijevoz kupuje Autoprijevoz iz Krapine, kako se tvrtka tada zvala. Potom je svake godine kupovao po jednu tvrtku -1996. kupio je Krapina bus, čime ulazi u posao s autobusima. Na putnički prijevoz danas otpada 90 posto prihoda Grupe. Potom je 1997. kupljena tvrtka Zagorjetrans iz Velikog Trgovišća, a 1998. Izletnik Krapina. Naredna je akvizicija uslijedila 2004., kad kupuje Croatiatrans Zlatar, čime je zavladao autobuserskim biznisom u Zagorju. Tvrtka sada ima i iznimno atraktivan logo, za koji je dizajner Boris Ljubičić upravo ovih dana dobio glavnu nagradu znamenite njujorške izdavačke kuće Graphis.

Zadnju akviziciju Presečki je imao 2014., kad kupuje Autobusni prijevoz Varaždin (AP). Vlasnik je i agencije Varaždintours kao i tamošnjeg autobusnog kolodvora, te kolodvora u Novom Marofu, Ivancu, Krapini, Zaboku, Zlataru i Pregradi. Nakon što je Presečki znatno investirao u obnovu, Varaždin je dobio prvi zeleni kolodvor u Hrvatskoj."