Srpanj 09, 2020, 19:13:05
autobusi.org forum

Autor Tema: GPP - razno  (Posjeta: 58795 vremena)

Lipanj 21, 2020, 11:23:13
Odgovori #195

axxor

donose li ti novi validatori i neke novosti i poboljšanja osim boje?

Lipanj 21, 2020, 12:52:14
Odgovori #196

D@ny

Nažalost  da
Može malo pojašnjenje?
donose li ti novi validatori i neke novosti i poboljšanja osim boje?
Koliko sam vidio, ima touch ekran za više opcija, višestruka zaštita od grešaka (bilo kakva greška u printanju ili računu, onemogučava daljnju prijavu dok se ne pregleda taj dan kada se javila anomalija) lakše praćenje prometa po liniji i izmjena same linije (stanica), skeniranje papirnate karte (iz kioska) i aktivacija pri ulasku u vozilo i od tada vrijedi sat vremena, a ne kao do sad od vremena kupnje! Neke (ili sve , nisam razumio) linije će postatii kružne, znači namjestiš jednom na početku smjene i ne diraš dok se ne odjaviš, do sad je bilo na svakom okretištu naređuješ  manualno novi smjer vožnje osim 4 koje su bile kružne! Za sad toliko od novosti za koje znam.

Lipanj 23, 2020, 22:40:58
Odgovori #197

ante_os

Danas sam vidio u gbr. 108 novi validator. Ovako kao putniku čini mi se sve isto, jedino što sam primjetio konačno da je istaknut broj linije na zadnjem dijelu vozila. Ne piše više bez veze "GPP", nego "1". Još kad bi bilo da stave brojeve linija na prednji i bočni displej bilo bi super.
I zna li možda netko zbog čega se mijenjaju displeji na autobusima iz 2009.godine, dobivaju one od starih MAN-ova koji su dosta sitni. Zadnji je dobio gbr. 53 taj stari displej.
« Zadnja izmjena: Lipanj 23, 2020, 22:47:41 od ante_os »

Lipanj 26, 2020, 09:57:21
Odgovori #198

D@ny

I zna li možda netko zbog čega se mijenjaju displeji na autobusima iz 2009.godine, dobivaju one od starih MAN-ova koji su dosta sitni. Zadnji je dobio gbr. 53 taj stari displej.

Garažni brojevi 51,52,53,54 i 55 imaju jedan poseban uređaj za upisivanje šifri za ispis na displeyu, najvjerojatnije sad te displaye mjenjaju da i njima radi natpis s novim validatorom, da se ne mora posebno upisivati, dosad se je moralo posebno, a i neki su jako nepraktično postavljeni na samo dno, neki vozači su morali izlaziti van iz  kabine i kleknuti da vide upisati šifru! glavauzid

Srpanj 01, 2020, 19:12:45
Odgovori #199

ante_os

Danas sam vidio u gbr. 108 novi validator. Ovako kao putniku čini mi se sve isto, jedino što sam primjetio konačno da je istaknut broj linije na zadnjem dijelu vozila. Ne piše više bez veze "GPP", nego "1". Još kad bi bilo da stave brojeve linija na prednji i bočni displej bilo bi super.

Gbr. 108 je ovaj tjedan na liniji 6, ali na zadnjem displeju ne piše ništa  glavauzid