Veljača 26, 2021, 20:47:51
autobusi.org forum

Autor Tema: Vandalizam u autobusima i na stanicama  (Posjeta: 28036 vremena)

Studeni 07, 2010, 22:36:39
Odgovori #30

Boki651

Ufff

A pazite sasd ovo, na čekaonici u Ćićarijskoj u četvrtak zamijenjena bočna stakla na čekaonici, ali zato u petak već razbijen krov na istoj. >:( Ja ne znam kome treba to razbijanje, al da bi takvoj gamadi lomio ruke i noge radi toga bez trunke samilosti, bih.

Savjet, treba maknuti cijelu čekaonicu, pa nek bude kao prije nje. Stvarno mi smeta kad vidim takve stvari, isto kao i ono demoliranje interijera autobusa. >:(

Studeni 07, 2010, 23:08:01
Odgovori #31

Ruske

tako je nekad bila ova kucica na sv krizu...imala je staklo kako nebi puhala bura i da se ljudi imaju gdje zakloniti...par puta su stavljali nova stakla, ali redovno nakon par dana/tjedana bi huligani razbili stakla...i sad vec godinama stoji kucica bez stakla...

isto vrijedi i za zidove, farbali su ih par puta, da bi drugi dan vec poceli sarati, i s vremenom grafit na grafit, natpis na natpis i vec godinama stoji posarana (doduse posebna je, stvarno je issarana, ali meni je fora i nekako se istice na okretistu i daje poseban stih) ima i natpis: NIJEDAN ZAKON VAS OVDJE NE STITI ;D ;D ;D

nemam bolje slike:

sad su nedavno stavili "oglasnu plocu" i raspored 7A, zanima me koliko ce to trajati...

Studeni 08, 2010, 18:00:26
Odgovori #32

tramvajac 92

Najbolje stanične kućice bi bile od armiranog betona, pa nek ju onda razvali palicom ili čime već...

Studeni 09, 2010, 01:59:48
Odgovori #33

Boki651

Slažem se, najbolje bi bilo staviti armirani beton, kao što je to slučaj sa kućicom na Hreljinu. Jedino ju bagerom može razbiti.

Studeni 09, 2010, 03:10:22
Odgovori #34

Ruske

Studeni 09, 2010, 10:59:19
Odgovori #35

conecto

Global Moderator
Nekad pomaže i drugačiji (tj. potpuno suprotni pristup) - potraže grafitere da oslikaju kućicu (ili bilo što drugo gdje postoji isti problem), ali prave grafitere koji rade prava mala umjetnička djela. U pravilu to odvrati i ove što potpuno bezveze šaraju sprejem.
U Zagrebu npr. čak su Bad Blue Boysima prepustili jedan tramvaj da oslikaju u svom stilu, od tada ZET ima primjetno manje problema nakon utakmica.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2010, 11:00:58 od conecto »
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

Studeni 09, 2010, 13:49:19
Odgovori #36

Ruske

Studeni 28, 2010, 14:28:48
Odgovori #38

amalok.95

Jučer razbijeno staklo na 582 bio je na 6-ici

Veljača 27, 2011, 20:30:46
Odgovori #39

BARCODE

Vozač
Jučer je napadnut vozač. Zanima me kakav to bolesnik može čovjeku razbiti kamenom galavu. Ljudi nije to autobusna stanica nije to staklo od autobusa odete u trgovinu i kupite drugo. To je nečija glava u ovom slučaju glava čovjeka koji kod kuće ima troje djece. Udarac kamenom je mogao biti koban po tog čovjeka i šta onda pitam ja vas. Tko je slijedeći da li je uopće  vrijedno bilo što fizičkog napada kakvi su to ljudi u kakvom mi to svjetu živimo.  Čovjek radi svoj posao pošteno i odgovorno ode voziti autobus i zvrši na šivanju. Ljudi shvatite već jednom nije taj vozač izmislio plaćanje karte. Karta se mora kupiti isto kao i kad odete u trgovinu kupiti kruh i mlijeko netko je to nabavio netko je to organizirao i taj netko mora dobiti naknadu za svoj trud i za uložena sretstva. Postavljam još jedno pitanje je li bolje da poštujemo jedni druge ili je možda bolje da sve porazbijamo i da se pobijemo međusobno >hammer<
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Veljača 27, 2011, 20:38:34
Odgovori #40

jesrib

Vozač
kvalitetno odrađen posao traži kvalitetne uslove rada!

Veljača 27, 2011, 20:42:47
Odgovori #41

Shole

Global Moderator
S obzirom na to o kojem vozaču je riječ, čisto sumnjam da je problem bio u kartama ili u njegovom ponašanju.  Čovjek radi svoj posao vrlo korektno, i također zna jako dobro kad se treba povuć upravo da ne dođe do ovakve situacije.  Očito je s druge strane bila neka budaletina prve klase jer prvo i osnovno odakle mu uopće kamen u autobusu !? Treba se svojski potrudit da ga uopće nađeš i na stanici.  Ima tu nešto drugo, karta je, sve mi se čini, najmanji problem u cijeloj toj priči. Pijana ili nadrogirana budaletina ti sjebe život čas posla i nikom niš. Najvjerovatnije se ni nezna ko je, a ako se i zna onda je najgore što je doživio to da je prespavao u stanici. Sutradan koda niš nije bilo.  Još će  vozač na kraju dobit prijavu za remećenje javnog reda i mira, a ovoj budaletini neće ništa jer je nezaposlen ili ide u školu
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2011, 20:46:09 od Shole »

Veljača 27, 2011, 21:02:55
Odgovori #42

421

Vozač
Kolegi želim brz i učinkovit oporavak!
A sad vas pitam, kao kolega kolegu:kanite li išta napraviti po tom pitanju? Možda da zaustavite vozila na 5 minuta u znak prosvjeda?
Mislim da biste u suglasju s rukovodstvom morali reagirati! Oni preko medija, vi na terenu. Sindikati, udruga/e??

Ke? "Nemojte raditi mobing. Režite mi prst, otvarajte mi krv, ali nemojte me ponižavati!
Ja sam vizionar i ne bavim se tehničkim pojedinostima.
Nisam kopao nos, nego sam namještao tampon."
421 je kriv za sve!

Veljača 28, 2011, 18:25:08
Odgovori #43

BARCODE

Vozač
Nemogu govoriti u ime poduzeća,ali imam osjećaj da će se poduzeti sve potrebne radnje da se počinitelji procesuiraju. Čuo sam se sa kolegom on je zasada dobro kući je i oporavlja se. Zamolio me je da se svima  zahvalim u njegovo ime na vašoj podršci. 
Za prave prijatelje idem kroz pakao,a neprijateljima ću rado pokazati put do tamo.

Veljača 28, 2011, 19:17:14
Odgovori #44

ikar

Global Moderator
Večeras u 21.00 na Kanalu Ri emisija u kojoj će se razgovarati o ovom problemu. Gostuju glasnogovornica, predsjednik udruge vozača i jedan stariji vozač sa linije 32.